Archethycka Architektura

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Już od kilku miesięcy stoi instytucja nazwana Archethyck. Wielu osobom pewnie powinna kojarzyć się z architekturą. I słusznie, bo głównie architekturą będzie się ona zajmować. Ale nie tylko. Będziemy sie parac wszystkim co nam w ręce spadnie, zarówno architekturą jak o transportem, kultura i sztuką, stolarstwem, mechaniką i wszystkim co istnieć może w Mikroswiecie. Dzisiaj przedstawiam wam pierwszy projekt firmy Archethyck, którą jest dom, mój prywatny na ulicy Nadrzecznej. Zatem zapraszam do oglądania.
50a6MZn9.jpg
Rozpocznijmy od wejścia. Niewielki hall w większości zajmowany przez schody nie jest przestronny. Godna uwagi jest kolorystyka ścian oraz podłog, która pomimo tego, że nie jest idealna wpasowuje się w charakter domu. Ale nie będziemy sie tu dłużej zatrzymywać. Wejdźmy do salonu.

Q0SIzra4.jpg
836so7Ou.jpg
Ciemna kolorystyka ścian w salonie, pasująca do kolory mebli oraz podłogi, sprawia, że w domu wydaje się być przytulnie. Jedyne czego tutaj może brakować to jedynie kominek. Oświetlenie pomieszczenia lampą stojącą wydaje się być nowatorskim podejściem do sytuacji. Połaczenie salonu z kuchnią za pomocą dwuskrzydłowych drzwi również jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przejdźmy przez nie do kolejnego pomieszczenia.

pU83LHCQ.jpg
Kuchnia nie jest szczególnie dobrze wyposażona. Zwykły aneks, zlew i kuchnia gazowa, to w zasadzie prawie wszystko czego człowiekowi do szczęścia potrzeba. Niektórzy zapytają się pewnie: A lodówka? No właśnie. Lodówki na stanie zabrakło, prawdopodobnie ukaże się kiedyś w moim skromnym domostwie, ale w razie czego nie jest mi szczególnie potrzebna, dzięki zimnej piwniczce, świetnie ja zastępującej. Rzućmy okiem na łazienkę.

7y1j151z.jpg
Łazienka jest również w pełni zagospodarowana, a przyjemna łazienkowa kolorystyka sprawia, ze łazienka wygląda jak z prawdziwego zdarzenia. Ale nie przesiadujemy tu zbyt długo i przejdźmy ma piętro.

30j8wDIC.jpg
Drobny hall na górze, wypełniony po części komodą nie sprawia wrażenia szczególnie przyjemnego. Nie ma sensu tu dalej przebywać, więc chodźmy dalej.

Yh0Sl0ae.jpg
B73X5am6.jpg
Kolejnym pokojem jest sypialnia. Pod oknem stoją biorka ze sprzętem komputerowym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie pokoju z drugim łukiem, a nie drzwiami, dzięki czemu wydaje się, że jest więcej miejsca. Oczywiście i tam przejdziemy. Jednak zatrzymajmy się jeszcze chwilkę i przyjrzyjmy interesujacej kolorystyce ścian. Jedyne wyjaśnienie jakiego udzielę. Zabrakło tapety, dlatego ścianą okienna po prostu jest inna. I powiem szczerze, że wygląda to całkiem estetycznie
Przejdźmy więc do ostatniego pomieszczenia

HBaldozK.jpg
To jest właśnie pokój w którym przyjmuje osoby związane ze mną więzami rodzinnymi, lub po prostu bliskich mi. Przyjemną atmosferę sprawia to, że gospodarz chociażby gotując wodę na herbate nie opuszcza gościa ani na chwile, a to dzięki kolejnym meblom związanych ściśle z kuchnia. A najważniejszym elementem tego pokoju jest brak sprzętu RTV, pozwalający na szczerą i otwartą rozmowę, a nie na wizytę, dla wizyty.


I to już koniec. Mam nadzieję, że zechcecie mnie kiedyś odwiedzić.
Adres Almera Nadrzeczna 15 (tak mi się wydaje... Świetnie nie pamiętać swojego adresu), no ale cóż.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 686,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Patryk Vindsor, Peter West, Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Habsburg, Laurẽt Gedeon I, David de Hoenhaim, Tomasz Ivo Hugo, Bartłomiej Czapka, Yupeng Beijin-Zhao, Erik Otton von Hohenburg, Henryk Wespucci.
Komentarze
Albert Felimi-Liderski
Niezły pomysł i całkiem przytulne mieszkanko ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.