Ciemne chmury
Seria wydawnicza: Prognoza pogody

sruG0b02.png
Jeszcze parę dni temu w Ciuad de Bravo mieliśmy zdumiewająco wysokie temperatury. Na pewno każdy mieszkaniec Republiki Południowego Baridasu pamięta dzień 23.09 kiedy to każdy termometr pękł, bo zabrakło górnej skali. Niestety, pogoda rządzi się swoimi prawami i trzeba się z nimi pogodzić. Od piątku 13.10 nad Ciuad de Bravo nadciągnęły okropne burze.
gS0lk4Bq.jpg
Taka pogoda utrzymuje się już trzeci dzień, zdaniem Baridajskich meteorologów, taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez co najmniej 8 dni. Dotychczas burze pozbawiły zasilania prawie połowę miasta, poziom wody w rzekach wzrósł o 15 cm, a w przeciągu kilku najbliższych dni, ten wynik wzrośnie trzykrotnie. Poza tym zagrożona złą pogodą oraz stratami jest Almera, oraz Cracoffia, nie wspominając o lennach. Jedynym miejscem, które zła pogoda ominie jest Nikolaopol. Wiatr utrzymuje się na stałym, ale mimo wszystko okropnie wysokim poziomie 32 km/h.

W wyniku bardzo złej pogody, poza brakiem zasilania w połowie miasta, straty jakie odnotowano, wyglądają następująco:
83H1lZq9.jpg
  • 23 ofiary smiertelne, porażone wyładowaniem atmosferycznym
  • 73 osoby w stanie ciężkim
  • 109 osób porazonych.
    Poza tym w wyniku niszczycielskich działań wiatru, powaliło się wiele starych drzew, jedno z nich upadło tuż przy stadionie w Ciuad
    Ruch jest wstrzymany, farmy bananowe odnotowują coraz to większe straty, na chwilę obecną notowane na sumę 500 tysięcy libertow.

Apelujemy o pozostanie w domu! Obecna sytuacja nie jest szczególnie bezpieczna. Ogłasza się stan zagrożenia powodziowego pierwszego stopnia.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Jan Magov-Zaorski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło.
Serduszka
3 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Habsburg, Jan Magov-Zaorski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Henryk Wespucci, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.