Gazeta Teutońska, Joanna Izabela, 01.11.2017 r. o 13:50
Teutońska Akademia Medyczna – Akcja Ratunkowa w Pałacu Książęcym
Seria wydawnicza: Teutońska Akademia Medyczna

Teutońska Akademia Medyczna wysłała swoich najlepszych medyków, aby pomogli oni podczas akcji ratunkowej w Pałacu Książęcym. Po przybyciu na miejsce medycy zauważyli, że służby już tam się znajdujące zastosowały TRIAGE. Z dokumentacji wynika, że rannych „czarnych” było 0, „czerwonych” – 5, „żółtych” – 12, natomiast „zielonych” – 42.

Sk4A33KS.jpgNajciężej poszkodowanych zabrano od razu do Akademickiego Szpitala w Grodzisku, gdzie dwie osoby z najbardziej rozległymi obrażeniami zmarły. Pozostała trójka w chwili obecnej przebywa na OIOMIE w stanie ciężkim, ale stabilnym.


s191CNSp.jpg


Chorych żółtych przetransportowano do odpowiednich ośrodków referencyjnych tak, aby uzyskali najlepszą pomoc medyczną. Większość rannych zielonych nie wymagała specjalistycznej opieki. W tej grupie najczęstszymi obrażeniami były złamania oraz lekkie obrażenia ciała. Natomiast cztery osoby, które były pod działaniem środków psychoaktywnych, zatrzymano do dalszej obserwacji.

qB64lUge.jpg

Z danych wynika, ze dwie osoby oddaliły się od miejsca segregacji i zostały one przewiezione przez osoby postronne do najbliższego szpitala. TAM chciałoby przypomnieć, że zabieranie poszkodowanego z miejsca wypadku swoimi własnymi środkami transportu nie służy jego dobru. Osoby takie mogą nie uzyskać opieki medycznej w odpowiednim czasie, co może skutkować pogorszeniem ich stanu, a nawet śmiercią.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Julian Fer at Atera, Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 360,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Henryk Wespucci, Julian Fer at Atera, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Fryderyk von Hohenzollern, Andrzej Fryderyk, Marek von Thorn-Chojnacki, Benito Octavius, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Cudzoziemiec
mam znajomego, który jest ratownikiem medycznym. Nie zazdroszczę... w uj ciężka praca.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Nie ma to jak dobra fachowa pomoc i właściwa organizacja :)
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
@RCA ja mam znajomego co nie jest ratownikiem medycznym, pracuje 12-14 godzin dziennie i wiadrach wnosi cement, na któreś piętro, byłem z nim tam raz... To jest ciężka robota. :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Dziękuję Pani Rektor za wysłanie tak znakomitej ekipy!
Relacja też pierwszego sortu!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.