Park Stołeczny, Marek von Thorn-Chojnacki, 25.11.2017 r. o 18:41
[SALA] Opis sali balowej

Sala balowa na Zamku Książęcym znajduje się na planie prostokąta,może pomieścić nawet do 500 osób. Wspaniałego charakteru dodają ogromne okna, przez które widać znakomicie urządzony ogród w stylu sarmackim. Na ścianach w kolorze blado różowym, przyozdobionych pięknym rzeźbionymi kwiatami w jasno różowym marmurze. Na okazałym suficie na którym przedstawiono sceny mitologiczne, zawieszonych jest dziesięć ogromnych kryształowych żyrandoli.

Których kolorowe, migoczące światło, odbija się w wielkich sięgających do ziemi lustrach, oświetlających swym blaskiem całą salę. Do sali przylega sala kominkowa w której zazwyczaj ucztują zaproszeni goście. Ogromy rzeźbiony kominek dzięki której zawdzięcza swoją nazwę, zbudowany jest z 300 elementów piękne cherubiny i postacie mitologiczne, wszystko z najlepszego sarmackiego marmuru, ozdobione kamienianin szlachetnymi, pozłacane. Wszystko zdaje się nabierać życia gdy w kominku majestatycznie buchają płomienie ognia.

Ogromne prostokątne stoły, nakryte biały obrusami do samej podłogi. Przepasane wstęgami w czerwono-niebieskimi wstęgami. Pięknie nakryte kolorową zastawą z wytłoczonym herbem sarmackim, wspaniałe złote sztućce swym blaskiem migoczą na stole, kryształowe kieliszki gotowe na wznoszenia licznych toastów.Ogromne złote świeczniki dumnie stoją na stołach. Białe serwet z książęcym monogramem jak wartownicy dumnie stoją na stole.

Lawenda , frezje, tulipany, astry, róże, związane w różnokolorowe kompozycje, sprawiają ze sala mienia się wspaniałymi barwami. Książęce kwiaciarki spieszą się układając przemyśle kompozycje kwiatu, rozstawiając je po całej sali.

Biel, czerwień, niebieski związane w kotyliony, wspaniałe kolorowe szarfy porozwieszane pod sufitem. Kolorowa iluminacja sali, jarząca się wszelaka gamą barw. Wszystko sprawia piorunujące wrażenie, widok nieziemski zapiera dech. Bale będzie wspaniały.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Yennefer von Witcher.
Serduszka
5 918,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Szymon de Canterville, Sorcha Raven, Yennefer von Witcher, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim, Gniewosz Sforski, Tomasz Habsburg.
Komentarze
Tomasz Ivo Hugo
Proszę, proszę, jaki piękny opis. Chyba mamy Strojniczego ;)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Cieszę się że się spodobało.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Czy to sen, czy mamy nowy cykl "uroki randomu"? Bo przegladam zasoby parku i widze bardzo duzo artykulow z tytulami w nawiasie kwadratowym :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.