Puchar już bez Krasnoludów i Zombiaków
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

HjoKBixL.jpg

Kolejna runda Pucharu już za nami. Nie zabrakło emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Kto awansował do ćwierćfinałów i wciąż walczy o trofeum? Czas na krótką relację z pucharowych aren.

Miało być emocjonująco i ciekawie i tak też było. Dwumecz aktualnego mistrza z finalistą poprzedniej edycji Pucharu dostarczył wielu wrażeń. W Czarnolesie FCC w pełni kontrolowało wydarzenia na boisku. Podopieczni Henryka von Thorn-Leszczyńskiego stworzyli sobie aż osiem sytuacji bramkowych, zdobywając dwie bramki. Już w 6. minucie Kędziora podał piłkę do wychodzącego na wolną pozycję Behrmanna, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem otworzył wynik spotkania. W 58. minucie Streich dośrodkował w szesnastkę, a tam Cordeiro głową pokonał Zwaanswijka. Jednak pod sam koniec meczu sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli Czarnolesian. W 87. minucie Kędziora za brzydki faul przy linii bocznej został usunięty z boiska. Minutę później Svendenius podał piłkę wprost na głowę Kauppili, a ten zdobył honorowe trafienie dla Krasnoludów. Zatem przed rewanżem Czarnolesianie mieli na koncie przewagę jednego gola, a Rantiochowie bramkę zdobytą na wyjeździe. W rewanżu zawodnicy Helmuta Walterycza szybko przystąpili do obrabiania strat i po 10 minutach byli już jedną nogą w kolejnej rundzie. Laukka minął obrońców i dośrodkował na 10. metr, a tam Briga przystawił tylko głowę pokonując Baileya. Jednak jeszcze przed przerwą mistrzowie wyrównali. Kolejne dośrodkowanie, tym razem Babińskiego, i kolejna główka - Streicha. Tuż po przerwie znów o sobie dała znać głowa Brigi, który wykorzystał podanie Malpasa, ponownie wyprowadzając Krasnoludy na prowadzenia. Taki wynik utrzymał się do 90. minuty. Oznaczało to, że do wyłonienia ćwierćfinalisty konieczna będzie dogrywka. W niej wynik nie uległ zmianie, więc o losach awansu zdecydowała seria jedenastek. W niej zdecydowanie lepiej nastawione celowniki mieli Czarnolesiani, którzy nie chybili ani razu. Z kolei w zespole z Rantiochii swoich rzutów karnych nie wykorzystali Svendenius i Kauppila. Zatem w ćwierćfinale zagra FCC. A Krasnoludy po dwóch finałach z rzędu tym razem odpadają już po drugim dwumeczu.

MOl1Hvm3.jpg

Trener Walterycz przyznał, że w rewanżu grał domyślną taktyką - domyślna taktyka FKK jest niezła, ale mieliśmy szansę łyknąć FCC ,a tak będziemy mieli wolne środy. Z kolei von Thorn-Leszczyński nie ukrywał, że awans był po części szczęśliwy - FCC przegrało, a mimo wszystko wygrało. Przeciwnicy sprytnie nie ustawili taktyki, dzięki czemu zaskoczyli nas, wykorzystując wszystkie swoje atuty, którymi był Briga. Zagraliśmy właściwie poniżej swoich możliwości, zagraliśmy właściwie słabiej niż Krasnoludy, właściwie to my powinniśmy przegrać. Ale nie.

Rywalem Czarnolesian w tej fazie będą Republikanie Scholandia, którzy dwukrotnie pokonali Słoniki. U siebie ekipa Gauleitera Kakulskiego wygrała pewnie 3:1, a w Sodomii postawiła kropkę na i triumfując 1:0.

72sBEegb.jpg

Ciekawie zapowiadało się także stracie innych ekstraklasowiczów - broniących Pucharu Synów i Grabarnią. Jednak kibice liczący na otwartą, pełną emocji piłkę mogli poczuć się zawiedzeni. Przez 180 minut konfrontacji obu ekip padła zaledwie jedna bramka. Zdobył ją w 2. minucie pierwszego meczu Eleder. Pozostałe 178 minut było popisem piłkarskich szachów z obu stron.

Ćwierćfinałowym rywalem Świeckich będzie pierwszoklasowy Zenit Vihren, który po dwóch zwycięstwach 2:1 i 1:0 wyeliminował występujący ligę niżej Ormal Altbork. W kolejnej rundzie zobaczymy także Hrabiego Ruhnhoff, grodziskie Anioły, FC Grodzisk i KS Gernadum. Hrabiowie dość niespodziewanie męczyli się z niżej notowaną Loardią Auterra i w dwumeczu wygrali zaledwie jedną bramką. Anioły pomimo remisu na wyjeździe nie miały większych problemów z pokonaniem Powagi. W rewanżu podopieczni Roberta von Thorn wygrali pewnie 5:0. FC Grodzisk po wyrównanym dwumeczu wygrały z innym reprezentantem Pierwszej Klasy - FC Bullace. Największą niespodziankę obecnej edycji Pucharu jest jak na razie KS Gerandum. Garapeńczycy występujący na najniższym szczeblu rozgrywek pomimo straty menadżera tuż przed rewanżem wyeliminowali pierwszoklasowy FC. ANGSTREM. Jednak w kolejnej rundzie czekają już na nich Anioły. Bez menadżera na ławce awans do półfinału wydaje się niemożliwy.

HPKLmuu0.jpg

Ogółem do ćwierćfinałów awansowało 5 ekstraklasowych zespołów, 2 reprezentantów Pierwszej Klasy (FC Grodzisk i Zenit Vihren) oraz 1 ekipa z Trzeciej Klasy (KS Gerandum). Hitem tej rundy będzie zapewne kolejna konfrontacja drużyn z najwyższego szczebla - FC Czarnolas z Republikanami Scholandia.

Wyniki 1/8 finału Pucharu SLP:

CKS Grabarnia Grodzisk (E-Klasa) - Synowie Wandy (E-Klasa) 0:1 i 0:0
FC Czarnolas (E-Klasa) - FKK Rantiochskie Krasnoludy (E-Klasa) 2:1 i 1:2 kar. 4:3
SKSV Loardia Auterra (2. Klasa) - RVT Hrabia Ruhnhoff (E-Klasa) 0:1 i 1:1
Powaga Czarnolas (1. Klasa) - KS Anioły Grodzisk (E-Klasa) 1:1 i 0:5
FC Grodzisk (1. Klasa) - FC Bullace (1. Klasa) 2:1 i 0:0
Republikanie Scholandia (E-Klasa) - YK Słoniki Sodomia (1. Klasa) 3:1 i 1:0
Ormal Altbork (2. Klasa) - Zenit Vihren (1. Klasa) 1:2 i 0:1
FC. ANGSTREM (1. Klasa) - KS Gerandum (3. Klasa) 0:2 i 0:0

Drabinka Pucharu SLP (link do dużej rozdzielczości):

Q1Y3WkuK.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Timan Demollari, Henryk Leszczyński.
Serduszka
11 537,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Tomasz Ivo Hugo, Timan Demollari, Albert Jan Maat von Hippogriff, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Gniewosz Sforski, Henryk Leszczyński, Siergiusz Asketil, Laurẽt Gedeon I, Gauleiter Kakulski, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tomasz Habsburg, Król Patryk I Labacki, David de Hoenhaim, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Cudzoziemiec
Anioły pierwszy raz od dawna zmierzają przynajmniej do półfinału. Tam zapewne Synowie... będzie się więc działo.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No to wygląda na to, że to koniec przygody z Pucharem. Ale i tak zaszliśmy najdalej od paru sezonów.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Hugo nie przesądzałbym, szansę raczej wyrównane.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Cytuję:
Hitem tej rundy będzie zapewne kolejna konfrontacja drużyn z najwyższego szczebla - FC Czarnolas z Republikanami Scholandia.

Pięknie, czyli nie dość, że dostaniemy elegancki wpierdol, to jeszcze pół Sarmacji będzie to oglądało po głównym wydaniu Paronamy.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Gauleiter trzeba było nie wygrywać ze Slonikami, teraz nie ma co narzekać.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
@LCdR "Nie wygrywać z Slonikami" z łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Telewizja MikroSport przeprowadzi bezpośrednią transmisję z obu meczów FCC i Republikanów ;-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Piłka jak widać jest nie przewidywalna; i zawsze sprawia jakieś niespodzianki. Jednak walka o Puchar w mojej ocenie się dopiero zaczyna. Zobaczymy jak to dalej będzie...kto zgarnie trofeum :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.