Prześwietleni - kandydaci na tron
Seria wydawnicza: Prześwietleni

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
4MdOBK7P.jpg
Dzień dobry!

Po latach wracamy do starego cyklu wydawniczego Prześwietleni! 3 lata temu powstał ten cykl i po kilku wydaniach niestety został zawieszony. Dzisiaj wracamy z potężnym kopem, bo prześwietlimy wszystkich kandydatów do tronu książęcego! Jesteście gotowi?

Arcyksiąże Wojciech HERGEMON

Zaczynamy od legendy Teutonii. Ale czy aby na pewno legenda? Prześwietlimy dokładnie każdy zakamarek tej historii. Wojciech jest jak wiemy potentatem w Sarmacji, założycielem Giełdy. Czy taka osoba jest w pełni odpowiedzialna aby pełnić funkcję Księcia? Nie odpowiem Wam na to pytanie, ale powiem co nasz szanowny kandydat uprawia ostatnimi laty. Otóż próbował kilkanaście razy postawić się w stan bliski Zombiakowa. Chciał stać się żywym trupem. Oczywiście próby nie udały się. Podobno próbował romansować z samą Pansy Swarzewską, czy jak jej tam, a nawet z jej małżonkiem. Podrywy nigdy nie wyszły, więc postanowił poderwać Sarmatów, puścić im zalotnie oczko i uwieść w najbliższych wyborach na Księcia. Czy uda mu się? Tego nie wiemy, ale wiemy co robił wczoraj wieczorkiem. Kamery uchwyciły go podczas dziwnej czynności przedstawionej poniżej:

tumblr_ny4sboqQDO1uyejc2o1_500.gif

Nie wiemy co to oznaczało, ale gdy nasz wywiad dopytał się kandydata to tylko odpowiedział: Raz, dwa, trzy wygram dziś. No cóż, Wojciech jest pewny swej wygranej.

von THORN Robert

Pora na kolejnego kandydata. Podobno najbardziej męskiego tych wyborów książęcych. Mowa oczywiście o Robercie "Łysy" von Thorn. Tak mówią o nim jego najbliżsi współpracownicy. Zawsze wspominają, żeby nie mylić z tym realnym. Nie wiemy o czym mowa, ale oni wiedzą więcej. Robert wbrew pozorom nie pała do męskim zajęć entuzjazmem. Nie tknie młotka, nie naprawi tronu, nic nie zrobi. Uwielbia gotować, malować ściany, paznokcie, twarze swoich współpracowników, którzy są bardzo tajemniczy. Mówią o sobie "Cienie Roberta". Kandydat wydaje się z nich bardzo dumny. Co jeszcze możemy o nim powiedzieć? To, że niegdyś był bardziej męski, awanturniczy. Potrafił podczas kłótni w karczmie zniszczyć wszystkie stoły, krzesła, klientów a nawet karczmarki. Aby nie pozostało śladów palił wszystko za sobą łącznie z mostami. Niedawno Robert został przyłapany w dziwnej sytuacji.


original.gif

Ta sytuacja miała miejsce w programie, który jest emitowany nocą na terenie Dreamlandu. Robert zapytany o start w wyborach, pokazał tylko właśnie takie coś. Co to znaczy? Nie wiemy. Może Robert odpowie.

HEACH-ROMAŃSKI Roland

Świat jest mały, na tym świecie byli małżonkowie walczą o tron. Roland vs Yennefer. Teraz porozmawiamy o byłym mężu tej kobiety. Czy jest aby na pewno poukładanym, grzecznym i uczynnym człowiekiem? Tak mówią nasi współpracownicy, ale moje czujne oczy muszą go lepiej zaobserwować. W tym celu
udałam się za nim. Ubrałam się w ładne ciuszki i lepiej to zobaczcie.

original.gif

Pewnie mnie nie poznał, bo szedł niezwykle spokojnie. Podążał w dziwne rejony Ciuad de Bravo, gdzie w sumie wbiłam się w tłum. Kiedy za nim szłam zobaczyłam to czego się obawiałam. Powody rozwodu potwierdziły mi się i Roland tam gdzie go nikt nie zna zamienia się w ponętną bestię. Długie smukłe nogi w zestawieniu z mrocznymi ustami. Nigdy by nie chciał abyśmy zobaczyli go w tym stylu. Ale ja nawet nakręciłam krótki filmik z Rolandem w roli głównej. Lepiej zobaczcie!

original.gif

Kandydat dość specyficznie wygląda w tym stroju. Nie ukrywam, ale czy to miałoby go zastopować w walce o władzę? Absolutnie nie! Żyjemy w wolnym i tolerancyjnym kraju (nietolerancja jest jedynie na heterezę). Roland to podobno znakomity organizator (zorganizował wyścig rowerowy w Ciuad de Bravo), czy też znawca sztuki (w szczególności Johna Rasmusena). Cóż więcej chcieć.

von WITCHER Yennefer

Czy była żona Rolanda jest jego przeciwieństwem. Będziemy próbować odpowiedzieć Wam na to bardzo istotne pytanie. Yennefer, jaka jest każdy widzi. Tutaj jakieś zgromadzenie wiedźm, tam zioła i magia, a jeszcze gdzie indziej pełna femme fatale. Czy aby na pewno taka jest w rzeczywistości? Utożsamiamy ją z wielką wiedźmą, która jeśli nie zostanie wybrana spali każdego, kto na nią nie zagłosował. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Co prawda ubiera się jak wiedźma, zachowuje się jak wiedźma i szaleje jak wiedźma, ale jest niezwykle skromna. Ma wiele zwierząt z którymi siedzi. Wspiera dobroczynnie biedne dzieci Ciuad de Bravo. Przypomnijmy, że ich tam jest od groma. Ale żeby nie było za idealnie, zawsze siebie pierwsza karmi, dopiero potem całą zgraję. Legenda głosi, że kiedyś została głodna po takiej przygodzie i już tego nie powtarza. Poniżej przedstawiamy Państwu Yennefer w pełnej krasie.

original.gif

KAKULSKI Gauliter

Bogaty czy nie? Takie zazwyczaj pojawia się pytanie Sarmatów, jak słyszą o kolejnym kandydacie na tron książęcy. Odpowiadamy Wam bardzo zgrabnie - nie wiadomo. Podobno przepił wielki majątek, ale nie jesteśmy tego pewni, bo plotkom nie można ufać. Ma bardzo piękną żonę, która tęskni za Sarmacją, ale nie potrafi do niej wrócić. Najwidoczniej nie jesteśmy dla niej narkotykiem, bez którego żyć nie potrafi. Sam Gauliter jest niezwykle ekscentryczny. Nigdy nie zakłada dobrych skarpet na stopy, lubi ciasne buty i inne zwinne rzeczy. Kocha krzyczeć, a jego ulubionym zajęciem jest przekrzykiwanie się ze swoją małżonką przez telefon. Podobno jeśli zostanie Księciem chciałby włączyć Scholandię wraz z Wandystanem i częściowo Bialenią! Ma zapędy imperialistyczne, podobno przez żonę. A poniżej przedstawiamy Wam Gaulitera w prawdziwym wydaniu. Najprawdziwszy, prawdziwszy niż prawdziwek jesienią w lesie.

original.gif

Ten śmiejący to oczywiście Gauliter. Po lewej siedzi jego małżonka tuż po liposukcji. Do tej pory nie wiemy z czego nasz kandydat się śmieje.

GUSTOLUPULO Paviel

Ostatni kandydat był pewnego rodzaju zaskoczeniem. Dla części doskonała zmyłka Paviela, ponieważ kiedyś był dla wszystkich rybczakiem. Może nadal tak jest? Czy jest naszym słoneczkiem? Mieszkał w Tropicanie, kocha ptaki, robaki, wędki, haczyki, rybki i wszystko co związane z morzem. Podobno tak jest, ale czy to prawda? Postaramy się odpowiedzieć w kilku słowach. Po dokładnym przebadaniu naszego kandydata możemy powiedzieć jedno. Kocha zwierzęta, ale ryby to lubi tylko jeść. Na pewno ich nie kocha. Jest mordercą biednych ryb żyjących w jeziorach, rzekach, morzach i Swarzewskich. Czy taka osoba może być Księciem? Pomimo swoich wad według naszych informatorów wspomaga pieniężnie biednych mieszkańców Sarmacji w zamian za drobne przysługi. Możemy tylko domyśleć się czego szuka samotny kawaler. Paviela możemy znaleźć w grodziskich barach, gdzie upija się czasem do nieprzytomności i szerzy wiele nieprawdopodobnych opowieści. Poniżej przedstawiamy jego stan podczas przedstawiania opowieści z krypty:

original.gif

Czy taka osoba może zostać Księciem? Czemu nie. Jeśli ze swoimi problemami przybliża się do ludu jest idealnym kandydatem!

Jak widzimy każdy kandydat ma jakieś wady i zalety. Możemy dokładnie przeanalizować każdego z nich, a ja w najbliższym czasie dopcham się do nich i zapytam co będą chcieli zrobić w Sarmacji jeśli wygrają!

Artykuł został stworzony w celach humorystycznych. Duża doza humoru wskazana.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 278,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Kuba Hogh-Sedrovski, Yennefer von Witcher, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Gauleiter Kakulski, Guedes de Lima, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Adam Jerzy Piastowski, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
Autorka owego artykułu ma gust. :D
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
O jeszcze moje tło. Brawo Rihanna fajny artykuł.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
To jest jasna sprawa, zagaduje ktoś "pomóż mi przy tapecie", wiadomo, chodzi o makijaż :P
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Łysy z .... zapraszam na kanapę!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Ten gif z Yenn jakiś taki obcięty za bardzo :/
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@AJCartonwhisky reszty się domyśl :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@Rihanna - Moja wyobraźnia bardzo intensywnie stara się wypełnić te braki ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.