Goniec Czarnoleski, Krzysztof Czuguł-Chan, 22.12.2017 r. o 14:38
Kiełbasa Abdykacyjno-Elekcyjna
Seria wydawnicza: Kiełbasa Czarnoleska

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Nasz zakład masarski po ponad 3 latach od zamknięcia przez Sarmacki Inspektorat Sanitarny, wraca z udoskonaloną recepturą i aktualnymi książęczkami zdrowia. Wszyscy pracownicy noszą odzież ochronną, a podłogę myjemy. Z okazji sytuacji, kóra spotkała Księstwo, specjalnie od firmy, na poprawę nastroju, świeżutka i bez konserwantów — Kiełbasa Czarnoleska Abdykacyjno-Elekcyjna.

«««»»»

Tomasz Ivo Hugo abdykował o 12:34 w 5678 dzień niepodległości Księstwa Sarmacji. Złośliwi pytają dlaczego nie o 9:01.

«««»»»

Robert T. wtargnął na odział noworodkowy Szpitala Miejskiego w Grodzisku i pocałował 34 z 51 obecnych na sali poporodowej niemowlaków, zanim sanitariuszom udało się go obezwładnić, przewinąć i ułożyć w łóżeczku.

«««»»»

Castrum doloris Jego Książęcej Mości za sprawą nadgorliwego Regenta dość szybko zostało przerobione na podium i urnę.

«««»»»

Wielu Sarmatów uskarża się na problemy z elekcją. W związku z tym Książęca Komisja Wyborcza postanowiła o wykorzystaniu pierścienia elekcyjnego, by elekcję przedłużyć oraz zwiększyć doznania uczestników.

«««»»»

Daniel von Witt rozważa wniosek o obywatelstwo Księstwa Sarmacji, by chociaż raz mieć jakikolwiek wpływ na wybór monarchy.

«««»»»

Roland Heach-Romański rozpoczął kampanię objazdową. Niestety, rozdawane gadżety nie przypadły do gustu ludziom zgromadzonym na wiecach. Betonowe kapcie i betonowe bransoletki z imieniem kandydata są poza Sclavinią odbierane dość jednoznacznie.

«««»»»

Oburzony Anonimowy Książę Senior zdradził nam w tajemnicy, że co prawda nigdy bierny nie jest, ale ma do tego świeckie prawo i nikt nie powinien mu go odbierać.

«««»»»

Księstwo Sarmacji w ciągu ostatnich dwóch tygodni osiągnęło aktywność większą niż przez cały listopad. To kolejna pozytywna rzecz, którą przyniosła abdykacja Tomasza Ivona Hugona. Pierwszą był powrót Krzysztofa Hansa.

«««»»»

JKW Karolina Aleksandra wkrótce otrzyma doktorat honoris causa na Akademii Sclavińskiej za wybitne odkrycie z pogranicza chemii, fizyki i socjologii. Otóż: piramidę Maslowa można wprowadzić w ruch obrotowy wokół jej środka symetrii za pośrednictwem wódki i wina zmieszanych wewnątrzustrojowo w odpowiedniej proporcji, i to bez przykładania żadnej siły początkowej.

«««»»»

GAULEITER KAKULSKI - WASZ POWAŻNY DOJRZAŁY ŚWIEŻY POMYSŁOWY KANDYDAT NA KSIĘCIA!!

«««»»»

Na podstawie sondy przeprowadzonej na reprezentatywnej grupie Sarmatów, ustalono cechy idealnego Księcia. Otóż Książę musi być: elastyczny, ale nieugięty, twardy, ale ciepły i troskliwy, zdystansowany, ale zaangażowany, stanowczy, ale tolerancyjny, mający własne zdanie, ale będący wykonawcą woli suwerena, mający dużo wolnego czasu, niewrażliwy na obelgi, skrajnie wyrozumiały, inspirujący, a do tego niestrudzony, potrafiący programować, tworzyć grafikę, pisać i animować.

«««»»»

Yennefer von Witcher również rzuciła się w kampanijny wir. Na spotkaniu z wyborcami w reakcji na pytanie od jednego z Sarmatów Jak zamierza Prześwietna Hrabina bronić interesów Sarmacji?, pchnęła go nożem. Bez skrupułów — odpowiedziała.


Może zawierać śladowe ilości glutenu, laktozy, sacharozy, glukozy, lordozy, kifozy oraz kozy. W zakładzie produkcyjnym nie stosuje się lordozy.

Czy wiesz, że produkty z pojemnościowymi ekranami dotykowymi można obsługiwać parówką?

Z sikaniem w spodnie jest jak z abdykowaniem — wszyscy dookoła to widzą, ale tylko Ty czujesz ten spokój, to przyjemne ciepło i pełne odprężenie.

Gdyby wybory miały odbyć się dziś, to potrwałyby do niedzieli.

Czosnek umieszczony w uchu pozwala pozbyć się bólu ucha, a także uniknąć niechcianych rozmów.
Serduszka
31 825,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Joanna Izabela, Sereus von Ahabejż, GdL, Yennefer von Witcher, Vladimir ik Lihtenštán, Apolinary Montserrat, Orjon Surma, John Rasmusen, Gauleiter Kakulski, Aleksander Damian Chojnacki, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo, Daniel Chojnacki, Ignacy Urban de Ruth, Konrad Jakub Arped-Friedman, Laurẽt Gedeon I, Albert Jan Maat von Hippogriff, Mikołaj Torped, Henryk Leszczyński, Henryk Wespucci, Adam Jerzy Piastowski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Viktor Toghon at Atera, Markus Arped, Daniel January von Tauer-Krak, Król Patryk I Labacki, Roland Heach-Romański, Sorcha Raven, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Cudzoziemiec
:* :* :* :* :*
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Kocham ten artykuł <3 !!!
Odpowiedz Permalink
GdL
Szczerze? Smacznie choć chwilę odpocząć od elekcji. Spojrzeć na nią z przymrużeniem oka. :)
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
Stanowczo dementujemy te plotki. Zwiększone spożycie alkoholu w akademickiej kafeterii U Przywódcy jest przypadkowe i nie ma na celu sprawdzenia odkrycia JKW KA. :-))
Chociaż... Faktycznie... Obraca się... O_o
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Nie ma za co Sarmacjo
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Mniamku. Kiełbasa najlepiej smakuje w piątki! (Bo odstrasza rotryjczyków).
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Propo problemów z elekcją

3uA59444.jpg
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Był już Komitet Zielony Balonik, może czas na Konfederację Niebieska Tabletka? Wszelkie problemy z elekcją przejdo migiem!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Tego mi było trzeba, a że dobry sarmacki humor trzeba utrzymywać bez końca to z diuczą pokorą poproszę o :D
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Hmm, może by tak KOMISJĘ NADZWYCZAJNĄ reaktywować...
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Nie, przeczytałem stare wydania i ni wuja nie było to śmieszne.
Odpowiedz Permalink
GdL
Problem z elekcją dotyka coraz większą grupę mężczyzn. Zadbaj o to już dziś!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Komisja Nadzwyczajna - Twardsza niż HDD.

<3
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Ale, że Dudka nie wzięli na mundial...
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Beton to najbardziej demokratyczna forma reklamowania się. Zatem musi kojarzyć się jednoznacznie... pozytywnie.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Redakcja zapomniała dodać, że jak donoszą regionowi działacze administracji starosarmackiej SPFJ zawiązała potajemny spisek. Partia ta jak powszechnie wiadomo, żyła głównie z poprawiania ignorantów nie umiejących odmienić imion Księcia. Aby więc aby nie stracić sensu bytu, jej członkowie zamierzają metodami terrorystycznymi wymusić na nowym Księciu przyjęcie imion Kuno I Fulko Gwido. Decyzja ta jednak doprowadziła do rozłamu, gdyż część działaczy opowiadała się za imionami Otto Bruno Drago. Potwierdzeniem informacji jest bez wątpienia przybycie lidera faszystów językowych, znanego pod pseudonimem @ignac do Starosarmacji. Zapewne jego celem jest pogodzenie skłóconych stronnictw.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.