Czarnolas i Anioły w wyścigu po mistrzostwo
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Za nami już 2/3 jubileuszowego sezonu Ekstraklasy. Sytuacja w tabeli zaczyna się powoli klarować. W wyścigu po mistrzostwo najpoważniej liczą się dwa zespoły - broniący tytułu FC Czarnolas oraz druga ekipa poprzednich rozgrywek grodziskie Anioły. Za to grono drużyn pozostających w grze o najniższy stopień podium sięga niemal strefy spadkowej.

Ekstraklasową tabelę otwierają dwa najlepsze zespołu poprzedniego sezonu. FCC i Anioły jeszcze nie zaznały smaku porażki solidarnie wygrywając po 7 spotkań i notując po 5 remisów. Mają na koncie po 26 punktów i nad trzecimi Republikanami mają sześć oczek przewagi. Wszystko więc wskazuje na to, że sprawa mistrzostwa rozegra się między podopiecznymi Henryka von Thorn-Leszczyńskiego i Roberta von Thorn. A do tego obie ekipy grają w półfinałach Pucharu SLP, więc jest szansa, że całkowicie zdominują ten sezon i zmierzą się za sobą także w finale. A kiedy możemy liczyć na rozstrzygnięcie losów mistrzostwa? Jeśli oba zespoły zachowają swoją dotychczasową dyspozycję to wszystko wyjaśni zapewne dopiero bezpośrednie starcie liderów w przedostatniej kolejce, czyli dopiero za miesiąc.

S0uumYP3.jpg

Za plecami czołówki rumieńców nabiera walka o trzecie miejsce. Zawdzięczamy to głównie słabszej postawie zespołów, które jeszcze niedawno trzymały kontakt z grupą mistrzowską oraz coraz lepszej formie ekip znad strefy spadkowej. Jeszcze na półmetku rozgrywek strata Republikanów i Krasnoludów do lidera nie byłą duża. Jednak w ostatnich trzech kolejkach obie ekipy ugrały tylko po 4 punkty. Scholandczycy przegrali nieznacznie z Aniołami oraz zremisowali z balansującą nad strefą spadkową Grabarnią. Rantiochczycy z kolei zremisowali z będącymi pod kreską Hrabiami, a w ostatnią sobotą doznali klęski w Czarnolesie przegrywając aż 0:3.

Tą dwójkę dogoniły już Konie i Synowie. Prowadzący Margończyków Tytus Aureliusz nie ukrywa, że wciąż głównym celem jest utrzymanie - 19 punktów i 8 przewagi nad pierwszym spadkowiczem. Do końca 6 kolejek. Czy to wystarczy? Statystyki pokazują, ze utrzymanie powinno nam zapewnić zdobycie jeszcze ok. 3-4 punktów. Póki co Koniom zdecydowanie bliżej do podium niż do spadku. Do formy powoli wracają Świeccy. Po serii 5 ligowych meczów bez zwycięstwa Synowie wyeliminowali się z gry o mistrzostwo. Jednak w ostatnich 3 spotkaniach ugrali siedem punktów i wrócili do walki o szóste z rzędu podium. Póki co celem nadrzędnym wydaje się być dla nich walka o czwarty z rzędu Puchar SLP.

y97yJe64.jpg

Tuż nad strefą spadkową znajduje się ciułająca punkty Grabarnia. Zombiaki zremisowały w tym sezonie połowę spotkań i na sześć kolejek do końca sezonu mają cztery punkty przewagi nad ósmym RVT. Hrabiowie mimo miejsca w strefie spadkowej z pewnością do końca będą bić się o zachowanie ekstraklasowego bytu. W Pucharze są o krok od awansu do finału, a w ostatniej kolejce urwali punkty bijącym się o mistrzostwo Aniołom. Kluczowa dla losów walki o utrzymanie może okazać się najbliższa kolejka, w której Grabarnia podejmie Hrabiów.

Z losem zdają się być już pogodzone drużyny z Auterry i Eldoratu. Futbolfeaan w tym sezonie odniósł tylko jedno zwycięstwo - nad ostatnim Betonem - a w pięciu ostatnich kolejkach doznał pięciu porażek. Z kolei Beton to chyba jedna z najgorszych drużyn w historii Ekstraklasy. W dwunastu meczach zespół z Eldoratu doznał 12 porażek, strzelając 7 goli i tracąc aż 53 bramki.

Tabela Ekstraklasy po 12. kolejce:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FC Czarnolas
KS Anioły Grodzisk
Republikanie Scholandia
FKK Rantiochskie Krasnoludy
Margońskie Konie
Synowie Wandy
CKS Grabarnia Grodzisk
RVT Hrabia Ruhnhoff
Futbolfeaan Auterra
Beton Eldorat
12
12
12
12
12
12
12
12
12
12
26
26
20
19
19
17
15
11
7
0
27:6
24:8
15:6
17:11
18:19
19:11
12:8
11:15
10:23
7:53
Serduszka
11 842,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Cudzoziemiec, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Bartłomiej Czapka, Henryk Leszczyński, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Gauleiter Kakulski, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Ignacy Urban de Ruth, Peter West, Tomasz Habsburg, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Leszek Karakachanow Sr
Nie chyba ale napewno Beton najsłabszy.
Permalink
Timan Demollari
Ja tylko zdementuję przypuszczenia — nie będziemy się bić do końca w lidze. Cała para w Puchara.
Odpowiedz Permalink
Peter West
Sarmacka liga najlepsza
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.