Park Stołeczny, Sereus von Ahabejż, 04.01.2018 r. o 23:57
[Elekcja] Zapraszam do tańca

Sarmaci i Sarmatki!

Jak część kandydatów, chciałem napisać Wam kilka słów podsumowania. Za dosłownie kilka minut lokale wyborcze będą czekały na Was i na Wasze głosy. I nim cokolwiek więcej napiszę to muszę Was poprosić o to by głosować, by frekwencja była jak największa.

Głos oddany w wyborach, na Księcia, Kanclerza, Sejm czy lokalnych to nie tylko "wybór najlepszego". To także sygnał dla wszystkich pozostałych co dla Was się liczy i czego potrzebujecie. Gorąco Was więc zapraszam do głosowania.


Siadając do tego artykułu jeszcze raz otworzyłem Dziennik Praw Księstwa Sarmacji i przeczytałem obowiązki i prawa Księcia. To pouczająca lektura, szczególnie w kontekście elekcji, obietnic i pomysłów złożonych przez mnie i kontrkandydatów.

Z naszej strony padło sporo zapewnień, jedne prostsze, drugie trudniejsze. Musimy jednak pamiętać, że Książę spełnia w Księstwie trzy zasadnicze role. I role te pozwalają (lub nie) na spełnianie obietnic. Chciałbym Wam opowiedzieć o tym co i jak chciałbym uczynić dla naszego Księstwa.
 1. W ramach kompetencji politycznych Książę może podjąć działania na dwóch polach:
  1. Posiada inicjatywę ustawodawczą - a zatem może sugerować zmianę praw. Musi jednak zabiegać o poparcie tych ustaw i dbać o prawidłowe ich wprowadzanie. To głębokie pole do dyskusji i do wzajemnego dotarcia się. To też trochę tak, że Książę strzela, a Wanda kule nosi. W tej materii chciałbym zaproponować trzy duże zmiany, jednak ich ostateczny kształt będzie owocem nie tylko mojej pracy, ale i dyskusji z Sarmatami.
   • Ustawa o Kolegiach - powołująca niezależny organ kontroli i mediacji. A przede wszystkim platformę do negocjacji i rozmów o sprawach dla nas ważnych społecznie w warunkach, które wszystkim zapewnią równe prawa.
   • Nowa Konstytucja - chciałbym na nowo rozgrzać dyskusję o Konstytucji, na nowo sformułować prawa i tym samym jasno nakreślić kompetencje organów Księstwa. W tym miejscu chciałbym przedyskutować kadencyjność i elekcję Księcia oraz status prowincji, tak by każda z nich nawet na tym poziomie nabyła indywidualne rysy.
   • Ustawa o obywatelstwie - tu chciałbym poruszyć wątki z artykułu odnośnie rozliczania aktywności. A także na nowo pochylić się nad drogą młodego mieszkańca i obywatela.
  2. Polityka zagraniczna - jako Książę chciałbym odbyć co najmniej kilka podróży zagranicznych. Mam plany prowadzenia dość aktywnej polityki dotyczącej naszych partnerów w tym powołanie Mikronacyjnego Kongresu Nieustającego, tak by wykorzystać to do promocji Mikronacji także poza virtualem.
 2. Rola kontrolna Księcia to głównie kwestie współpracy z Rządem, to też powoływanie i odwoływanie ze stanowisk. W tym miejscu umieszczam również rolę związaną z mediacją między organami Księstwa, a także kontaktu z obywatelami.
  1. Nim uda się powołać Kolegia w formie umocowanej prawnie instytucji będę chciał powołać ich prototyp w ramach Dworu.
  2. Będę chciał zaprosić przedstawicieli prowincji do Pałacu by bezpośrednio z nimi i w ich gronie rozmawiać o potrzebach prowincji czy o ich pomysłach.
  3. To też pomoc w kontaktach między ambitnymi Sarmatami a NIA. Będę aktywnie się włączał w dyskusje, starając się łagodzić dyskusje, bez konieczności dzwonienia po Jsona.
 3. Ostatnią, ale równie ważną jest kwestia narracyjna. Nadania, ordery i cały blichtr związany z funkcją. W tej materii będę chciał kontynuować działania poprzednika.W tym miejscu także chcę odcisnąć swój ślad.
  1. Zmieniony zostanie poradnik i zatrudnię Opiekunów, tak by wypracować ich optymalny sposób działania nim skończymy dyskusję o aktywności.
  2. Wspólnie z moimi kontrkandydatami (bo myślę, że każdy z nas dokładał do tych pomysłów swoją cegiełkę) opracujemy metodę promocji Sarmacji i mikronacji w ogóle.
  3. Nim rozkręcimy wszystko inne będę serdecznie wspierał wszystkie mniejsze i większe inicjatywy wydarzeń. Każdy kogo będę mógł wspomogę.
  4. Przygotuję plan wydarzeń, który zapełni nam cały kalendarz, tak by każdy znalazł coś dla siebie i nie narzekał na nudę.

Nie przedłużając. Do URN!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 171,00 lt
Ten artykuł lubią: Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Guedes de Lima, Adam Jerzy Piastowski, Vladimir ik Lihtenštán, David de Hoenhaim, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Ignacy Urban de Ruth, Sorcha Raven, Tomasz Ivo Hugo, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Podsumowując, chciałbym pogratulować kandydatowi sprawnej kampanii i życzyć powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Szkoda że tak późno to podsumowanie - ale nie mniej powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Sereus von Ahabejż
@PornoBotka nie no, udało się przed początkiem elekcji :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.