Sezon na finiszu - Ekstraklasa i zaplecze
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jubileuszowy sezon powoli zmierza ku końcowi. Do zakończenie rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki. Część rozstrzygnięć już znamy. Na pozostałe, w tym to najważniejsze, bo dotyczące mistrzostwa, musimy jeszcze poczekać.

EKSTRAKLASA

W grze o tytuł mistrzowski pozostaje wciąż pięć zespołów, ale wydaje się że walka rozstrzygnie się między FC Czarnolas, a Aniołami Grodzisk. Faworytem wyścigu wydają się być czarnolesianie, którzy mają trzy punkty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami i najlepszy bilans bramkowy w lidze. Jednak w ostatniej kolejce podopieczni Henryka von Thorn-Leszczyńskiego doznali pierwszej ligowej porażki w sezonie, przegrywając z Republikanami. Czy był to tylko wypadek przy pracy, czy też zwiastun głębszej zadyszki na finiszu rozgrywek?

c9YV4u1a.jpg

Na potknięcia FCC czekają stołeczne Anioły. Ekipa nowego Księcia Roberta Fryderyka traci do liderów tylko trzy punkty. Jednak na finiszu rozgrywek grodziszczanie także złapali zadyszkę, w ostatnich trzech kolejkach doznając dwóch porażek - z Krasnoludami i Synami. Na pewno bardzo ważne dla układu tabeli będzie bezpośrednie starcie Aniołów i Czarnolasu w przedostatniej kolejce.

Z matematycznymi szansami na mistrzostwo pozostając wciąż Synowie, Republikanie i Krasnoludy. Tylko drastyczny spadek formy czołowej dwójki pozwoliłby się włączenie ekip z grupy pościgowej do gry. Ale jeden zespół z tej trójki powinien zająć miejsce na najniższym stopniu podium.

3X64WabR.jpg

Przesądzony jest już spadek Betonu Eldorat. Po objęciu sterów w klubie przez Juliette Alatriste Sclavińczycy zaczęli w końcu punktować (dwa remisy w ostatnich dwóch meczach). Jednak strata do reszty stawki jest już zbyt duża.

W strefie spadkowej znajdują się jeszcze Futbolfeaan i Hrabiowie, jednak strata do bezpiecznej strefy nie jest zbyt duża. Znajdująca się nad strefą spadkową Grabarnia ma tylko trzy punkty przewagi nad Hrabiami. Nawet Konie nie mogą jeszcze czuć się bezpiecznie. Walka o utrzymanie rozstrzygnie się zapewne dopiero w ostatniej kolejce.

Tabela Ekstraklasy po 15. kolejce:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FC Czarnolas
KS Anioły Grodzisk
Synowie Wandy
Republikanie Scholandia
FKK Rantiochskie Krasnoludy
Margońskie Konie
CKS Grabarnia Grodzisk
RVT Hrabia Ruhnhoff
Futbolfeaan Auterra
Beton Eldorat
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
32
29
24
24
24
20
17
14
13
2
32:8
27:11
24:13
17:9
19:12
21:24
14:12
13:17
15:28
8:56

PIERWSZA KLASA

Pewny awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej jest już Lotos. Trizondalczycy przez sezon przechodzą jak burza. Zespół prowadzony przez Roberta Dąbskiego-Hansa nie przegrał w tym sezonie ani jednego ligowego spotkania.

2l948d5r.jpg

Blisko powrotu do Ekstraklasy po jednym sezonie na zapleczu jest FC Bullace. Byki Alberta Felimi-Liderskiego mają sześć punktów przewagi nad czwartym zespołem. Do awansu potrzebują więc tylko 4 oczek.

W grze o ostatnie miejsce premiowane awansem są Słoniki i Powaga. Sodomici póki co zajmują trzecią lokatę dającą grę o szczebel wyżej w przyszłym sezonie. Przewaga nad rewelacyjnym beniaminkiem z Czarnolasu wynosi jednak tylko dwa punkty. Na dodatek w przedostatniej kolejce obie te ekipy zagrają ze sobą. Zwycięzca tego starcie będzie o krok od awansu. Matematyczne szanse na powrót do Ekstraklasy zachował wciąż FC Grodzisk, jednak nawet zdobycie kompletu punktu w ostatnich trzech kolejkach może okazać się niewystarczające.

O96eTa2I.jpg

Na dole tabeli przesądzony jest już los Pasterzy. Shepherds tracą do bezpiecznej tabeli aż 12 punktów. W trudnej sytuacji znajdują się także Angstrem i Hetman. Nad kreską z dość bezpieczną przewagą znajdują się Cocodrilos i Zenit. Obie ekipy do awansu potrzebują praktycznie tylko 4 punktów.

Tabela Pierwszej Klasy po 15. kolejce:
1.
2.
3.

4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Lotos Trizopolis
FC Bullace
YK Słoniki Sodomia

Powaga Czarnolas
FC Grodzisk
Zenit Vihren
Cocodrilos de Punta
Hetman Grodzisk
FC. ANGSTREM
Shepherds Eldorat
15
15
15

15
15
15
15
15
15
15
39
30
26

24
21
19
18
14
12
6
42:14
31:18
19:18

27:21
20:17
21:22
20:21
26:40
16:30
10:31
Serduszka
19 967,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Prokrustes, Timan Demollari, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Cudzoziemiec, Ignacy Urban de Ruth, Robert Dąbski-Hans, Gauleiter Kakulski, Krzysztof Czuguł-Chan, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo, Paviel Gustolúpulo, Albert Felimi-Liderski, Zbyszko Gustolúpulo, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Henryk Leszczyński
oj, zadyszka. choć nasza reputacja wciąż nasz wyprzedza, dlatego nie możemy zapominać o rozwoju. era fcc jeszcze przed nami ;)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@leszcz Możecie spokojnie rozwijać się w tę sobotę, my też rezerwami.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Czyli do końca sezonu wszyscy wystawiają drugi garnitur?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
A w Drugiej Klasie dalej walka. Jakbym się nie zagapił dwudziestego trzeciego grudnia, to pewnie byłbym już spokojny o awans. A tak to padaka. Trzymajcie kciuki, Panie i Panowie, to będzie beniaminkowy rodzyn! :DD
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Szkoda trochę, że może zmienić się rozkład czarnoleskich drużyn w lidze. Mieliśmy każdą klasę obstawioną :<
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@piwniczak Ale teraz mogą być derby. Czy to nie ciekawsze?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Delfiny na żadną matematykę się nie oglądają, ponieważ nawet nie chcą awansować ;-)
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Nie uważam, żeby cztery punkty przewagi nad Hetmanem było bezpieczne... Zwłaszcza, że gramy z liderem i wiceliderem a na sam koniec właśnie z Hetmanem.
Odpowiedz Permalink
Robert Dąbski-Hans
Ekstraklasa nie rozpieści nas pewnie poziomem gościnności, ale postaramy się nie przynieść wstydu ;)
Permalink
Michał Michaelus
Rotacja w Ekstraklasie w ostatnich sezonach coraz mniejsza. Beniaminkom coraz trudniej utrzymać się na tym szczeblu. Ale może właśnie kolejny sezon będzie czasem "wietrzenia"?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@Michaelus niezbyt, bo czarnoleskie drużyny i ich kibice nie rywalizują między sobą ;)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@piwniczak trudno rywalizować w różnych ligach!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
@demollari a Widzew i ŁKS to co?
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Gauleiter ledwie sezon temu sobie rywalizowali
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@piwniczak dwa zespoły w eklasie będą miodne, przy czem zadajcie sobie jo diuku pytanie, czy nie trzeba w zespole jeszcze umocnić powagi, nim porwiecie się na czyny najdonioślejsze?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@leszcz ja to wiem doskonale, że jestem za cienki w uszach na ekstraklasę, ale przecież ja mówię o Czarnym Lesie Czarnolas, a nie Powadze ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Poza tym nie będą mi w jakichś tam skarbach kibiców wmawiać środka tabeli!!1111jedenjedenjeden
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@leszcz muszę napisać artykuł pt. Największe mity x11. Na pierwszej pozycji będzie unikanie awansów, bo rzekomo lepsza dla rozwoju jest gra ze slabszymi drużynami.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@demollari Czekam z niecierpliwością ;-)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@demollari macie 100 proc. racji. najlepiej gra się grając z najlepszymi.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.