Unia Ludzi, Michaś Elżbieta II, 22.01.2018 r. o 21:58
Absolutnie fantastyczna Unia Ludzi

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Unia Ludzi, o czym nie musimy przekonywać, jest absolutnie fantastyczna. To rewelacyjna partia ludzi dobrych, polityków o gołębich sercach, ale i twardych zadkach.

Nie można jej zarzucić nawet gatunkizmu. Na I Zjeździe UL odbywającym się w Ciuad de Bravo delegaci zdecydowali o dopuszczeniu do głosu istot dotąd w sarmackiej polityce nielubianych, niesłusznie odsuniętych na dalszy plan, naszych braci mniejszych: zwierząt.

I tak, do Komitetu Politycznego partii wybrani zostali, oprócz Timana Demollari, Tytusa Aureliusza, Jana Zaorskiego, Prokrusta Zombiakowa i niżej podpisanego Defloriusza Dymana Wandera, także: jenot Paschalis, świnka Flo-Jo, surykatka Klarysa i nosorożec Barnaba. Nazwa Unia Ludzi staje się więc przewrotną. Oto w polityce odbywa się kopernikańska rewolucja. Pod hasłem "człowiek" łączą się wszystkie istoty.

Nie ustajemy, co oczywiste, w naszych zasadniczych postulatach ideowych: sprawnym Sejmie, lojalności wobec Księcia, połączonej rzecz jasna z życzliwą krytyką, stabilności prawa i wartości dobrej, sarmackiej zabawy. Z tymi pięknymi hasłami pójdziemy do wyborów jako lista Unii Ludzi, w nadziei na połączenie pod wielkim politycznym namiotem wszystkich życzliwych Sarmatów, którym bliskie są idee umiarkowania i rozsądku.

Ostatnią rewolucyjną decyzją podjętą przez Unię Ludzi jest wystawienie dwóch kandydatów na Kanclerza: Jana Zaorskiego i Prokrusta Zombiakowa. Obaj, co warte odnotowania, mają nazwiska zaczynające się na literę "Z". Nasze kadry są tak bogate, że nie czujemy się w mocy stawać na drodze któregokolwiek z naszych polityków. Dajemy Wam, kochani, wszystko co mamy najlepszego. Bilety już dla was kupione. Oby wynik komitetu wyborczego Unia Ludzi to nie był jakiś, motyla noga, żart.

Cud nad Wisłą, cud nad Narwią!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 618,00 lt
Ten artykuł lubią: Matheos Wielkopolitański, Laurẽt Gedeon I, Gauleiter Kakulski, Jan Magov-Zaorski, Ignacy Urban de Ruth, Gniewosz Sforski, Cudzoziemiec, Helwetyk Romański, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Timan Demollari, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Piotr III Łukasz.
Komentarze
Matheos Wielkopolitański
A co z szopem-praczem Tadeuszem i sikorką Scholastyką? Gorszy sort?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@matheoswlkp

Póki co zdobywają szlify w młodzieżówce partyjnej: Unii Młodych Ludzi.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Warto poinformować opinię publiczną, że Kukulica Karyna została podstępem spita przed prezentacją wyborczą i w ten sposób zablokowano jej akces do gremium politycznego.

Chciałem na Was głosować, ale są pryncypia, których się nie negocjuje.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Roland Heach-Romański, Telewizja CZUWAM. Niech będzie pochwalony Senat i Odolan zawsze bez avatara. Panie przewodniczący, przed konferencją prasową zapowiadano wystąpienie nosacza Janusza, który, jak się mówi w kuluarach, ma zostać Marszałkiem Sejmu. Gdzie on jest? Dlaczego go tu nie ma? Oraz czy dziś jeszcze będzie?
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
I czy somsiad maczał paluchy w jego nieobecności? Czy zrobiliście z nim to samo, co z Kukulicą Karyną?

Złodzieje!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Miałem na Was głosować, ale skoro stwierdzacie, że kokdryl Mieciu nie jest godny tego by wypowiadać się w sprawach PZ i zamknęliście go tymczasowo w tapczanie, to ja nie wiem...
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Mieciu nie wytrzymał walki wewnątrzpartyjnej. Zżarła go presja oraz stres, który w naszym towarzystwie atakują z podwójną siłą.

Niestety nie ma miejsca dla słabych w naszej "dżungli" :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Mieciu, kokodryl, to znany na dzielni predator. Wątpię by się dał zastraszyć. Chyba, ze haki?
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Dobra dobra, wprowadzenie zwierząt do Komitetu Politycznego może i jest ważnym krokiem, ale jednocześnie pozbawionym większego znaczenia, o znaczeniu czysto symbolicznym. Wprowadźcie zwierzęta na listy to pogadamy.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
a poza tym, co z prawami żywopłotów?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Gauleiter
Nie jest prawdą, że piła. Prawdą jest, że była niedysponowana - infekcję wirusową przekazała jej ryba-piła. (A więc w pewnym sensie prawdą jest, że piła).
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Vanderlei
Nasi eksperci prowadzą psychoterapię żywopłotów, by zapobiec nawrotowi konfliktu ludzi z tymi sympatycznymi skądinąd roślinami. Integracja społeczna naszych zielonych sióstr potrwa jednak przynajmniej dwie kadencje.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@ZdrajcaNarodu
Nosacz Janusz negocjuje w naszym imieniu odzyskanie ostatnich elementów wraku z katastrofy sierpeckiej. Ale na pewno wróci!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@defloriusz ale Piłę, to WKW, proszę szanować!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.