Kanclerz wsłuchujący się w ludzi - Finanse i Gospodarka

Sarmatki, Sarmaci!

Finanse są niezwykle istotne dla Księstwa Sarmacji. Dzięki nim mamy bardzo rozbudowany system powiązany z wynagrodzeniami, tantiemami, pracą społeczną i wiele innych bardzo przydatnych rzeczy dla nas. Proponujemy pewne zmiany, które według nas spowodują, że system finansów publicznych będzie bardziej sprawiedliwy dla Was!

Zmiana w systemie wsparcia dla młodych. Obecnie mieszkańcy mają możliwość otrzymania zasiłku na start, chociaż wielu nowych obywateli nie mogło z niej skorzystać. My nie będziemy odmawiać funduszy na start jak to miało miejsce w nieodległej przeszłości. Proponujemy również rewolucję! Dodatkowe dofinansowanie dla nowych i aktywnych mieszkańców, które będzie służyć do założenia instytucji z możliwością publikacji. Jak to by wyglądało? Jeśli mieszkaniec jest krócej niż 6 miesięcy, a dłużej niż 60 dni, będzie mógł otrzymać 50% dofinansowania do założenia instytucji według specjalnego wzoru, który będzie obliczać kwotę dofinansowania:
KD= 37 500* (0,4*A + 0,1*L.A.+0,5*O)
KD - kwota dofinansowania(nie większa niż 37 500 )
A - 1/100 aktywności za ostatnie 30 dni
LA - liczba artykułów za ostatnie 30 dni
O - ocena w skali od 0 do 1, którą przyznaje namiestnik samorządu.

Dofinansowanie jest jednak do rozliczenia. Aby nie oddać go, należy napisać przez dwa miesiące minimum 6 artykułów w instytucji i przynajmniej połowa musi osiągnąć tantiemy na poziomie nie niższym niż 10 000 libertów za każdy z 3 artykułów. Nie spełnienie jednego z tych warunków będzie wiązać się z oddaniem połowy dofinansowania. Jeśli dwa warunki nie zostaną spełnione dofinansowanie będzie musiało być zwrócone w całości.

650EH5r8.png

Zmiana opodatkowania instytucji inicjatyw użytecznych społecznie. W obecnej formie założenia podatkowe nie są według nas dopuszczalne i nie zgadzamy się na traktowanie pomysłów, które działają bardzo dobrze na rzecz Sarmacji w taki sposób. Nasza propozycja jest następująca: stawka podatku od instytucji społecznie użytecznych będzie wynosić 0,01% jednak nie wyższa niż 1 libert dziennie oraz będzie ona otrzymywać 100% wartości tantiemy. Jednocześnie wprowadzimy możliwość samodzielnego ustalania części uzyskanej tantiemy do 100% jej wartości. Dodatkowo wprowadzimy zwolnienie instytucji użytecznych społecznie od podatków na rzecz prowincji, co zagwarantuje im lepsze zarządzanie swoimi finansami. Obecnie dofinansowanie dla uczestników inicjatyw użytecznie społecznych wynosi maksymalnie 100 000 libertów. Proponujemy podwyższenie możliwego dofinansowania do 200 000 libertów.

Służymy wsparciem dla stworzenia regionalnych walut, jako element naszego systemu finansowego. Jednak aby stworzyć system tychże walut, należy zastanowić się w jaki sposób miałyby funkcjonować. I w związku z tym chcielibyśmy na początku kadencji rozpocząć konsultacje społeczne na ten temat. Musimy wiedzieć jakie jest stanowisko władz samorządów, co ma do powiedzenia NIA. Pamiętajmy, że aby stworzyć taki system należałoby zastanowić się nad tematem kantorów, kursów walut i przewalutowania, ale może to być pomysł na ożywienie współpracy pomiędzy regionami i konkurowanie ze sobą.

Proponujemy również likwidację zapisu, który ogranicza dofinansowanie dla Księcia, jeśli na koncie znajdują się środki powyżej 1 000 000 libertów. Uważamy to za bezsensowny zapis, który nie powinien istnieć.

Jeśli chodzi o gospodarkę. Będziemy ostoją dla prowadzonych prac nad systemami gospodarczymi i aplikacjami przez naszych obywateli. Planujemy składać propozycje integracji tychże systemów, tak aby można było z łatwością przejść z jednego do drugiego. Jako Rada Ministrów będziemy wspierać każdą aktywność, która będzie prowadziła do powstania systemu gospodarczego, a także służyć swoimi uprawnieniami do zapewnienia możliwości swobodnego działania zaangażowanym w ten projekt obywatelom.

Podsumowując - proponujemy usprawnienia i zmiany w finansach publicznych. Chcemy wyeliminować niepotrzebne zapisy, dać szansę nowym mieszkańcom w zakładaniu instytucji z możliwością publikacji. Wspierać instytucje społecznie użyteczne i redakcje prasowe, które są bardzo ważne dla Księstwa Sarmacji. Przeprowadzimy konsultacje nad walutami regionalnymi i będziemy aktywnie działać na rzecz regionów.

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 049,00 lt
Ten artykuł lubią: Marceli z Ossolińskich Bordoński, Albert Jan Maat von Hippogriff, Cudzoziemiec, Laurẽt Gedeon I, David de Hoenhaim, Guedes de Lima, Julian Fer at Atera, Kuba Hogh-Sedrovski.
Komentarze
Cudzoziemiec
Nie mam nic przeciwko ograniczeniu wsparcia budżetu Księcia. Serio.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Ale dlaczego w ogóle nie zlikwidować podatku od instytucji użytecznych ?

Dlaczego utrzymywać zawiłe procedury w stylu "zwracanie dofinansowania" ? Cały ten proces powinien odbywać się w pełni automatycznie a nowi mieszkańcy nie powinni być zakładnikami publiczności.

Nie rozumiem szumu wokół lokalnych walut. Jak kraj/programista ma swój system to może w nim robić co chce. Postulaty oficjalnego wsparcia dla walut zmierzaja do komplikowania systemu finansowego i systemu informatycznego.
Odpowiedz Permalink
Peter West
Ogólnie pomysł z zabieraniem połowy dofinansowania moim zdaniem jest zły. 3 artykuły z tantiemami ponad 10000 to czasem może być problemem
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@peterwest jeżeli napisze się dobrze, to z łatwością się tyle zbiera.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@peterwest za kazdy artykul na przelomie 2017/18 dostalem powyzej 10 tysiecy osobno. Takze da sie :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
A co stworzenie regionalnych walut dałoby Księstwu?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@GuedesDeLima pierdolnik :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@GuedesDeLima @ignac jak zdazyliscie zauważyć,jesteśmy za wprowadzeniem. Jednak należy się zastanowić z czym to się ma wiązać. Co już @Zombiakov zauważył jak to wpłynie na system. Jeśli będzie to negatywny czynnik, to niestety będzie trzeba odłożyć w czasie. Jeśli są wskazania, że zadziała to czemu nie :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Na grafice ilustrującej ten artykuł w rotatorze... to kandydatka pokazuje, że co jest takie duże? :P
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Atrybuty jej męża :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@RCA no cóż. To znak jaka wielka jest moja miłość dla Sarmacji! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.