Misja - Aktywizacja. Wizja lepszego kanclerstwa

Sarmatki, Sarmaci!

Już za parę godzin będziemy wybierać Kanclerza V kadencji. Kolejna kadencja powinna być zapowiedzią zmian, a ja chcę to Wam zagwarantować wraz ze swoją Radą Ministrów. Każdy z nas widzi, że jest pewien problem z demografią. Możemy mówić, że trzeba aktywizować młodych mieszkańców. Jednak aby im pomóc musimy sobie poradzić z własną aktywnością, dlatego planujemy podjąć misję - aktywizację mieszkańców Księstwa Sarmacji.
W tym artykule przedstawimy Państwu podsumowanie programu z dodatkowymi bonusami, które narodziły się w naszych głowach. Zatem zapraszam do czytania!

650EH5r8.png

Zmiany w wyborze artykułu na medal - dotychczasowa forma jest zautomatyzowana. Z jednej strony jest to dobry sposób. Rozwiązujemy problem z naradą i rozdaniem swoich głosów na poszczególne artykuły. Jednak czy to nie prowadzi do zamknięcia naszej aktywności w formie automatyzacji? Proponujemy konkurs na Artykuł Miesiąca, czyli wybory najlepszego artykułu spośród z tych, które otrzymały status artykułu na medal i najwyższe tantiemy. Będzie to polegało na uruchomieniu ankiety w SOBOS i głosowaniu nad 10 artykułami, a wynik głosowania będzie stanowił 0,5 wagi ostatecznego wyniku. Drugą połowę będzie przyznawała Rada Ministrów, przy czym w przypadku równowagi głosów będzie decydował wynik z głosowania obywateli w SOBOS. Jeśli ta inicjatywa spodoba się Sarmatom to przygotujemy również konkurs na Artykuł Roku.

Czy organizacja konkursów prowadzi do wzrostu aktywności? Pewnie, a dodatkowa rywalizacja dobrze wpłynęłaby dla Sarmatów. Dlatego proponujemy organizację cyklicznych konkursów z dyscyplin, które nasi mieszkańcy by wybrali na portalach typu kurnik.pl

Promocja zewnętrzna Księstwa Sarmacji jest bardzo potrzebna, jednak musimy przedyskutować formę w jakiej miałaby nastąpić. Mowa tutaj niekiedy o realnych środkach finansowych. Naszą propozycją jest wyjście do ludzi poprzez portale społecznościowe. Na początek zaczniemy od wprowadzenia używania hasztagu sarmacja i uaktywnienia profilu Księstwa na Facebooku. Będziemy prowadzić szerokie konsultacje na temat sposobów promowania Księstwa, aby skutecznie dotrzeć do potencjalnych nowych mieszkańców.

Aktywizacja nowych mieszkańców w życie Sarmacji. Skład naszej Rady Ministrów i komitetu Młodość, Różnorodność, Doświadczenie (MRD) jest tego idealnym przykładem. Nie możemy naszego narybku spychać na boczne tory. Musimy angażować nowych mieszkańców w projekty, w pracę urzędów, bo niekiedy to właśnie nowi mieszkańcy pokazują nam oryginalne pomysły i inne widzenie na te dawne sprawy. Zatem co ze swojej strony możemy dać? Realną pracę przy ministerstwach, czyli realizowanie tego co Wam obiecujemy, pokazanie jak to wygląda od wewnątrz, zachęcenie do udziału przy konkursach, wsparcie i doradztwo.

Aktywizacja poprzez zakrojone na szeroką skalę konsultacje! O ważnych sprawach musimy wszyscy razem rozmawiać - czy to o przyszłości dotyczącej samorządów (w jaką stronę mamy się skierować - czy w stronę federacji, czy też na odwrót); jak mają kształtować się przyszłe głosy ważone, czy nadal mają być, a może mają być zmienione; konsultacje na temat wyboru Kanclerza i powrotem do starego modelu sprzed Sejmu Walnego. Będziemy otwarci na wiele tematów, które zaproponujecie. Najważniejsza w Sarmacji jest różnorodność. Ważna jest także młodość i doświadczenie. Nie zapominajmy o tym i postarajmy się na tym jak najwięcej ugrać.

Aktywizacja instytucji działających w Sarmacji. Wprowadzenie nowych możliwości w GAP (podobnie jak na wzór rotatora); płatnych zleceń dla Sarmackiego Ośrodka Badania Opinii Społecznej; zmian w Instytucie Edukacji Sarmackiej (aktualizacja poradników, testowe wdrożenie nowej edycji, zachęcenie do tego Sarmatów).

Przede wszystkim pewne udogodnienia w finansach publicznych dla Sarmatów. Prace nad nową formą opodatkowania dla obywateli w oparciu o konsultacje społeczne. Wprowadzenie dofinansowania dla nowych mieszkańców w kwestii założenia instytucji z możliwością publikacji; zwolnienie z opodatkowania instytucji użytecznie społecznych; rozpoczęcie konsultacji nad wprowadzeniem regionalnych walut.

Ale co to za aktywizacja bez aktywnego Rządu? O naszych poczynaniach będziecie informowani na bieżąco poprzez publikowanie biuletynu rządowego. Chcemy abyście wiedzieli jak najwięcej i tak będzie. Przede wszystkim aktywność we wszystkich kręgach bo Rząd powinien aktywność wzbudzać!

Serdecznie zapraszamy do głosowania w wyborach kanclerskich oraz sejmowych na nas! Pierwsi Was poinformowaliśmy o naszych poczynaniach i pierwsi wzbudzimy aktywność.

Poniżej artykuły z całym programem:

Finanse i Gospodarka
Sprawy wewnętrzne i informacyjne
Kultura i Edukacja
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 623,00 lt
Ten artykuł lubią: Marceli z Ossolińskich Bordoński, Laurẽt Gedeon I, Albert Jan Maat von Hippogriff, Kuba Hogh-Sedrovski, Guedes de Lima, Julian Fer at Atera, Mateusz Zaborowski.
Komentarze
Michał Pséftis
Jak to mówią - chcesz powiększyć członków swego rządu? Nie ma szans.
Ale możesz ich A K T Y W O W A Ć!
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Andro Powiększyć członków by się przydało - mam 1,75 m wzrostu :-)
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
@AlbertJanMaat Ja mam 1,78m, ale ego wyższe przynajmniej o kilka centymetrów!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
@Andro myślę, że 1,98 m będzie.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Andro Ja ego mam na poziomie Burdżu Chalifa, więc tego rzeczywiście nie można powiększyć.
Odpowiedz Permalink
Matheos Wielkopolitański
@Andro Akcja Aktywacja ;)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Ja juz wybralem mysle ze dobrze
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.