Park Stołeczny, Krzysztof von Thorn-Macak, 02.02.2018 r. o 12:03
[SLP] A co tam w Drugej się dzieje?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
pK6V4H7O.jpg

Witajcie fani kopanej!

Na trybunach v-mundialu już się zebrała dość gruba warstwa kurzu (przypomnę, że reprezentacja Sarmacji zajęła 4 miejsce) to znalazłem chwilę czasu aby nieco głębiej spojrzeć co tam się dzieje w SLP. A dzieje się sporo zwłaszcza w Drugiej Klasie, która jest mi najbliższa z uwagi na moich Osadzonych.

Ile meczy do końca: jeden
Ile miejsc premiowanych awansem: trzy
Ile drużyn wciąż ma szanse na awans: pięć

I właśnie dlatego rozgrywki będą się toczyć do ostatniego gwizdka, zwłaszcza że w niektórych przypadkach o awansie będzie decydować zdobycz bramkowa!

Ale po kolei.
Tabelka wygląda tak:
Z5Nuf71u.png


A w najbliższej kolejce zmierzą się ze sobą:

Łowca Almera - Piraci z Tropicany
Łowcy mają już pozamiatane i są bez szans na utrzymanie. W związku z czym mogą spokojnie ogrywać młodzież a to by oznaczało łatwe punkty dla Piratów, którzy w po ostatniej kolejce wskoczyli na 3 miejsce. Czy może też Łowcy uniosą się honorem i spróbują jednak powalczyć?
Q8XZ5vUJ.jpg
Ay, ay, sir! On już nic nie powie!


NK Troyanowitze - BP Almera
Kolejni Almerczycy ze strefy spadkowej zagrają z Tryanowitzami, którzy remisując w ostatniej kolejce przepieprzyli sobie szanse na awans. Ale z drugiej strony może to jednak było w planach? Może woleli zostać jeszcze w Drugiej niż pchać się pod nóż silniejszych drużyn w Pierwszej? Tak czy inaczej mecz bez historii, zacięcia i generalnie o pietruszkę.
0Al40taQ.jpg
Bezpieczna gra?


Vienna FC - Czarny Las Czarnolas
Tu będzie ciekawie. Viedeńczycy potrzebują minimum remisu bo mimo przewagi 3 punktów to nawet jednobramkowa przegrana ich wyrzuci na out. A z drugiej strony boiska będziemy mieli Czarnolesian dla których nawet remis będzie przegraną bo muszą ten mecz wygrać. I to nie jedną czy dwoma bramkami. Im więcej tym większe szanse awansu!
654puh1r.jpg
Zawodnik FC Vienna broni się rękoma i nogami przed utratą bramki i w rezultacie awansu do Pierwszej Klasy.


FC Rotor - Osadzeni Grodzisk
Przedostatni team, który niedawno pozyskał managera a jeszcze do niedawna nazywał się Rotor Precelurbansk i dostawał baty nawet od przedszkolaków. Ostatnio jednak zawodnicy chcą się pokazać trenerowi, że jednak warto ich trzymać i nie wywalać. A po drugiej stronie mamy jedyny team, który już ma zagwarantowaną grę na Zapleczu Ekstraklasy: Osadzeni. Czy coś może pójść nie tak?
Pho189rp.jpg
Osadzeni na treningu. W swoim naturalnym środowisku...


Ormal Altbork - SKSV Loardia Auterra
Altborczycy nie mieli dobrej passy a remis z Troyanowitzami wyrzucił ich na 4 miejsce. Teraz muszą wygrać z Loardią. A z nimi jest jak z dzikim koniem. Raz da się pogłaskać a raz pogryzie. Dość powiedzieć, ze jedyny team, który wygrał z liderem - czyli Osadzonymi - to właśnie SKSV...
7i0PS547.jpg
Patrzeć na piłkę, mówili. Patrzeć na piłkę. Ale nie dopowiedzieli, że jeszcze czasem trzeba spojrzeć gdzie jest bramka...Co jeszcze można powiedzieć?
Ano to, że wciąż jest szansa aby troje beniaminków: Osadzeni, Vienna i Ormal awansowali dalej. A takiej sytuacji jeszcze nie spotkałem. W każdym bądź razie będzie to kolejka potu, łez, krwi i.... cudów! Bo w jutrzejszych spotkaniach może paść dosłownie każdy wynik :) Wszystko zależy od tego jak managerowie podejdą do tych meczy i czy potraktują je treningowo czy jako mecze o wszystko.
2t9qzZk6.jpg
Sparring Osadzonych z drużyną z Obozu Odosobnienia Przeciwników Politycznych (w skrócie OOPP, potocznie: HOP...)


A na deser zaprezentuję jeszcze żeńską drużynę Osadzonych, która to trenuje razem z męską drużyną. Jak myślicie - raczej ich dopinguje do większego wysiłku czy raczej tylko rozprasza? ;)
570XhvrI.jpg
Na zdjęciu, tuż przed brutalnym faulem. Zawodniczka zdecydowała się grać dalej bo to przecież tylko "draśnięcie". I o to chodzi panowie!


Pozdrawiam
Vhris
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 741,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tomasz Ivo Hugo, Daniel Szekeres, Konrad Jakub Arped-Friedman, Piotr III Łukasz, Ignacy Urban de Ruth, Robert Dąbski-Hans, Mikołaj Muhammad bin Sa'al - Sueud , Gauleiter Kakulski, Michał Michaelus, Julian Fer at Atera, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Ludwik Tomović
No, na szczęście Troyanowitze nie awansują, taki był plan :D
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
No to się dzieje. W Drugiej Klasie najwięcej niewiadomych przed ostatnią kolejką.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak zawsze w ciekawy i przystępny sposób opisane. Im dłużnej tu jestem tym bardziej mnie wciąga SLP :)
Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Ay, ay, sir! On już nic nie powie!
Dokładnie tak było! Baxter dostał za to czerwoną. Autor ma dar przewidywania :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@RemigiuszL Cholera, i teraz się zdradziłem...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.