FC Czarnolas ponownie z mistrzostwem
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jubileuszowy 30. sezon rozgrywek Sarmackiej Ligi Piłkarskiej przeszedł właśnie do historii. Wczorajsza kolejka ostatecznie zdecydowała o podziale miejsc na podium. Mistrzostwo po raz drugi z rzędu zdobył FC Czarnolas. Na drugim stopniu podium także po raz drugi z rzędu meldują się grodziskie Anioły. Brązowe medale dzięki zwycięstwu z Republikanami wywalczył Rantiochskie Krasnoludy. Z najwyższą klasą rozgrywkową żegnają się Hrabiowie, Futbolfeaan i Beton. Ich miejsce w przyszłym sezonie zajmą Lotos, Bullace i Powaga.

3qZatZjF.jpg

1. FC Czarnolas 39p (11 zw - 6 re - 1 po) 37:8

Czarnolesianie udżwignęli ciężar faworytów i po raz drugi z rzędu, a czwarty w historii sięgają po mistrzostwo. Drużyna Henryka von Thorn-Leszczyńskiego była wyraźnie najlepszą ekipą zakończonego sezonu. Świadczą o tym prawie wszystkie statystyki - najwięcej zwycięstw, najmniej porażek, najwięcej strzelonych goli i najmniej straconych. Mało tego FCC wygląda wciąż na zespół w fazie rozwoju, który może zdominować rozgrywki na kilka najbliższych sezonów. Czyżby był to początek nowej ery dominacji?

3TTTWQ1Q.jpg

2. KS Anioły Grodzisk 33p (9 zw - 6 re - 3 po) 30:13

Przez długi czas zespół nowego Księcia Roberta Fryderyka szedł bark w bark z Czarnolesianami. Jednak na finiszu rozgrywek Stołecznym zabrakło sił. W ostatnich sześciu kolejkach Anioły wygrały tylko dwa razy, doznając przy tym dwóch porażek. Z drugiej strony drugie wicemistrzostwo z rzędu to duży sukces Grodziszczan, którzy w swoich szeregach nie mają największych gwiazd ligi.

3. FKK Rantiochskie Krasnoludy 33p (9 zw - 6 re - 3 po) 26:12

Po sezonie przerwy rzutem na taśmę Krasnoludy wracają na podium. Tym razem jednak nie meldują się na "swoim ulubionym" drugim miejscu, lecz na najniższym stopniu podium. Drużyna Helmuta Walterycza po raz kolejny pokazała, że jest zawsze groźna i może w kolejnych sezonach pokusić się o walkę o najwyższe cele.

4. Republikanie Scholandia 30p (8 zw - 6 re - 4 po) 24:11

Ekipa Gauleitera Kakulskiego miejsce na podium straciła w ostatnim meczu z Krasnoludami. Mimo tego Scholandczycy mogą zapisać miniony sezon na plus. W wielu meczach ogrywali młodych, a przy tym regularnie punktowali. Solidne ogranie juniorów z pewnością zaprocentuje w kolejnych sezonach.

y97yJe64.jpg

5. Synowie Wandy 28p (7 zw - 7 re - 4 po) 25:15

Dla Świeckich pozycja w połowie ekstraklasowej stawki nie jest z pewnością powodem do dumy. Niedawni dominatorzy spuścili z tonu. Przyczyniła się do tego przede wszystkim fatalna postawa w pierwszej połowie sezonu. W drugiej połowie sezonu podopieczni Michała Michaelusa ugrali tylko dwa punkty mniej od nowych-starych mistrzów. Z drugiej stronie ciężko mówić, że dla Świeckich było to całkiem stracony sezon, bo po raz czwarty z rzędu sięgnęli po Puchar.

6. Margońskie Konie 24p (7 zw - 3 re - 8 po) 23:29

To jedna z większych niespodzianek zakończonego sezonu. Konie były skazywane na degradację. A jednak zespół Tytusa Aureliusza okazał się jedynym beniaminkiem, który utrzymał się w Ekstraklasie. Duży w tym udział kończących kariery wielkiego obrońcy 36-letniego Adriana Możejki oraz 39-letniego pomocnika Zbigniewa Frankiewicza i 35-letniego napastnika Nadava Baruha. Bez nich Konie z pewnością nie będą już tą samą drużyną.

7. CKS Grabarnia Grodzisk 21p (4 zw - 9 re - 5 po) 17:14

Czy postawa drużyny prowadzonej przez Prokrusta Zombiakowa jest niespodzianką? Z jednej strony grają tu najlepszy obrońca ligi Czesław Lesiak i najlepszy bramkarz Hans-Klaus Cavegn. Z drugiej strony Zombiaki przyzwyczaiły nas do gry znacznie poniżej możliwości. Dopóki więc Grabarnia utrzymuje się w Ekstraklasie to wszystko jest w normie.

6462wHNQ.jpg

8. RVT Hrabia Ruhnhoff 18p (3 zw - 9 re - 6 po) 15:21

Spadek Hrabiów jest z pewnością pewnym zaskoczeniem. Podopieczni Timana Demollariego zawitali w końcu na najwyższy szczebel po dwóch kolejnych awansach zdobytych w przekonującym stylu. Jednak w Ekstraklasie zabrakło tego czegoś. O wiele lepiej Hrabiowie radzili sobie w Pucharze. Dotarli do finału, w którym jednak musieli uznać wyższość Synów. W takiej formie Teutończycy będą jednak głównym faworytem do awansu w przyszłym sezonie.

9. Futbolfeaan Autterra 13p (3 zw - 4 re - 6 po) 16:36

Zespół Daniela von Schwarz-Saryoniego tym razem nie zdołał utrzymać się najwyższym szczeblu. Drużyna, której trzon stanowili doświadczeni gracze zmuszona była do dokonania przebudowy kadry, która odbiła się na osiąganych wynikach. Spadek Ff nie jest żadną niespodzianką.

10. Beton Eldorat 2p (0 zw - 2 re - 16 po) 9:63

Przez większość sezonu Beton grał bez menadżera. W rezultacie po 13. kolejce Eldoratczycy nie mieli na koncie ani jednego punktu. Przyjście Juliette Alatriste do klubu skazanego na ostatnie miejsce nie mogło już radykalnie odmienić sytuacji klubu. Mimo tego pod wodzą nowej menadżerki klub zdobył pierwsze historyczne punkty na najwyższym szczeblu. Patrząc jednak w przekroju całego sezonu to Beton był najsłabszym klubem Ekstraklasy od 21. sezonu, którym to Arped F.C. nie ugrał ani jednego oczka.
Serduszka
17 434,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Timan Demollari, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Cudzoziemiec, Krzysztof von Thorn-Macak, Henryk Leszczyński, Piotr III Łukasz, Krzysztof Czuguł-Chan, Gauleiter Kakulski, Konrad Jakub Arped-Friedman, Laurẽt Gedeon I, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Guedes de Lima, Tomasz Ivo Hugo, Prokrust Zombiakov, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Piotr III Łukasz
Gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Super, Beton przeszedł do historii...
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
To był bardzo dobry sezon. Nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ale i tak jestem zadowolonym. Gratuję triumfatorom przejścia do historii piłki ;)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.