[Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii] Turniej o Puchar Króla Teutonii

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
F
ederacja Piłkarska Królestwa Teutonii oraz Jego Królewska Mość Andrzej Fryderyk mają zaszczyć ogłosić, że w dniach 7-14* lutego na boiskach czterech teutońskich miast – Zielnyboru, Eltdorfu, Złotego Grodu i Srebrnego Rogu – rozegrany zostanie Turniej o Puchar Króla Teutonii.

H61371ge.png

W imprezie weźmie udział osiem drużyn grajach na co dzień w rozgrywkach Sarmackiej Ligi Piłkarskiej – pięć teutońskich, będących członkami Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii, oraz trzy ekipy spoza Teutonii, zaproszone do udziału w rozgrywkach. Honoru Teutonii będą bronić: FKK Rantiochskie Krasnoludy, Futbólfeaán Auterra, Margońskie Konie, SKSV Loardia Auterra i RVT Hrabia Ruhnhoff.

Dodatkowo, Federacja postanowiła zaprosić trzy legendy sarmackiej piłki:
  • obecnych mistrzów SLP, prowadzonych przez selekcjonera reprezentacji Teutonii w piłce nożnej – FC Czarnolas;
  • czterokrotnych mistrzów SLP, aktualnych zdobywców Pucharu SLP – Synów Wandy;
  • najbardziej utytułowany zespół w historii sarmackiej piłki nożnej, jedenastokrotnych mistrzów SLP – YK Słoniki Sodomia.

Zawody rozegrane zostaną w formie pucharowej, w trzech fazach: 07.02.2018 r. - odbędą się cztery mecze I fazy; 10.02.2018 r. - dojedzie do dwóch półfinałów i wreszcie - 14.02.2018 r. - rozegrany zostanie wielki finał.

W zeszłym tygodniu, dzięki pomocy JKM Andrzeja Fryderyka oraz JKM Roberta Fryderyka wylosowane zostały 4 pary pierwszej fazy turnieju. Oto one:

1. YK Słoniki Sodomia - Futbólfeaán Auterra (stadion im. Cesarza Jakoba w Zielnyborze)

W pierwszej parze grające na co dzień w SLP Pierwszej Klasie legendarne Słoniki prowadzone przez trenera Leszka de Ruth zmierzą się ze spadkowiczem z Ekstraklasy pod wodzą Daniel von Schwarz-Saryoni. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i ciężko w nim wskazać zdecydowanego faworyta. O wyniku przesądzą personalne i taktyczne wyboru obu szkoleniowców.

AQRmFpI7.jpg
Stadion Cesarza Jakoba w Zielnyborze (w tle jezioro Lokan). Na co dzień siedziba grającej w Lidze Królewskiej ekipy FC Zielnybor. Należy dodać, że FC Zielnybor został zmuszony do gry w Lidze Królewskiej po tym, jak władze klubu odmówiły relegowania z drużyny grupy piłkarzy nie kryjących się ze swoimi patriotycznymi poglądami, umiłowaniem teutonizmu i niechęcią do wszystkiego co sarmackie. Wobec odmowy, drużyna – na polecenie ówcześnie rządzącego Księcia - została karnie wyrzucona z SLP, a jej zarząd i piłkarze aresztowani.


2. RVT Hrabia Ruhnhoff - FKK Rantiochskie Krasnoludy (stadion im. Hołdu Narodu Teutońskiego wobec licznych wdzięków Katarzyny Hergemon-Euskadi w Eltdorfie)

Ślepy los zdecydował, że w Eltdorfie, na stadionie, na którym na co dzień mieszkańcy miasta oglądać mogą występy VI-ligowej Fortuny Eltdorf, dojdzie do bratobójczego pojedynku teutońsko-teutońskiego, w ramach którego spadkowicz z Ekstraklasy i finalista Pucharu, legendarni Hrabiowie z Ruhnhoff pod wodzą równie legendarnego Timana Demollari zmierzą się z trzecią drużyną ostatniego sezonu Ekstraklasy - Krasnoludami z Rantiochii. Faworytami na papierze wydają się podopieczni trenera Ullemarka, tym niemniej, Krasnoludy nie od dzisiaj znane są z niekonwencjonalnych wyborów taktycznych w meczach międzysezonowych, przez co zdarza im się przegrywać z nawet o wiele niżej notowanymi przeciwnikami.

rPU0eY13.jpg
Stadion w Eltdorfie. Zgodnie ze zwyczajem obie drużyny wyprowadzane są przez młode, nieprzesadnie ubrane Teutonki, co z jednej strony jest tradycyjnym hołdem mieszkańców wobec wdzięków patronki stadionu, z drugiej, stanowi nawiązanie do buntu teutońskich dziewcząt, które w okresie od listopada 1987 r. do marca 1988 r., mimo srogiej teutońskiej zimy, chodziły po ulicach zupełnie nago w akcie protestu przeciwko gellońskim monopolom włókienniczym wykańczającym rodzimych krawców.


3. FC Czarnolas – Synowie Wandy (Stadion im. Buntowników, banitów i patriotów w Złotym Grodzie)

W Złotym Grodzie zmierzą się aktualni mistrzowie SLP, prowadzeni przez świeżo upieczonego selekcjonera reprezentacji Teutonii – Henryka von Thorn-Leczyńskiego, z aktualnym tryumfatorem Pucharu SLP – Synami Wandy, trenowanymi przez Michała Michaelusa. Jest to kolejne starcie, w którym ciężko o wskazanie wyraźnego faworyta. Po zdobyciu mistrzostwa popularni Geriatrikos z Czarnolasu są niczym wielki nasycony lew po skończonej uczcie i kto wie, czy nie staną się smacznym kąskiem żądnych rewanżu dziarskich chłopców z Wandystanu...

1cr8DycR.jpg
Stadion Buntowników, banitów i patriotów w Złotym Grodzie. Na co dzień mecze rozgrywa tu V-ligowy zespół Lwów Złoty Gród. Zgodnie z tradycją teutońscy banici wstęp na stadion mają za darmo. Niektórzy mówią, że na trybunach od czasu do czasu widywany jest sam Aleksander Euskadi.


4. SKSV Loardia Auterra - Margońskie Konie (Stadion im. Bohaterów Maja w Srebrnym Rogu)

W ostatnim meczu I fazy turnieju dojdzie do konfrontacji występującej w Drugiej Klasie Loardii Auterra, prowadzonej przez Nikodema Erouana de Canterville, z rewelacją ostatniego sezonu Ekstraklasy – Margońskimi Końmi - pod wodzą Tytusa Aureliusza-Chojnackiego. Zdecydowanymi faworytami tego starcia są Konie, chociaż z drugiej strony, będzie to ich pierwszy mecz bez trzech filarów drużyny – Baruha, Możejki i Frankiewicza - którzy z końcem poprzedniego sezonu zdecydowali się zawiesić buty na kołku.

r1ULKop9.jpg
Stadion Bohaterów Maja w Srebrnym Rogu. Ród Cesarski posiada tu swoją własną lożę honorową. Wstęp do niej mają tylko członkowie Rodu oraz zaproszeni goście. Ekscesy związane z tym niedostępnym dla postronnych miejscem przeszły do legendy. Jedną z najbardziej znanych historii jest ta, gdy podczas wizyty delegacji z Al Rajn w Teutonii, jeden z członków Rodu, chcąc uszczęśliwić zagranicznych gości, zaprosił do loży grupę gellońskich modelek, które za niewielką opłatą posunęły się o wiele za daleko w dążeniu do jak najpełniejszego zaspokojenia potrzeb escentrycznych alrajańczyków.

Cała drabinka prezentuje się następująco:

WhK287By.png

Na najlepszą drużynę czeka pamiątkowy medal ustanowiony specjalnie na tą okazję przez Jego Królewską Mość Andrzeja Fryderyka:

F8WLB7nK.png

Ponadto, dzięki ofiarności JKM Andrzeja Fryderyka oraz JKM Roberta Fryderyka, którzy zgodzili się sponsorować imprezę, zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 40.000 lt, zaś trener ekipy mającej w swych szeregach króla strzelców imprezy nagrodę w kwocie 10.000 lt.

Powodzenia! Niech wygra najlepszy! Niech żyje Teutonia!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tytus Aureliusz-Chojnacki, Timan Demollari.
Serduszka
9 461,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Cudzoziemiec, Joanna Izabela, Andrzej Fryderyk, Yupeng Beijin-Zhao, Guedes de Lima, Henryk Leszczyński, Timan Demollari, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Gauleiter Kakulski, Laurẽt Gedeon I, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Robert Dąbski-Hans, Michał Michaelus, Leszek de Ruth, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Guedes de Lima
Stadion w Eltdorfie nadaje się do przebudowy. Czasy świetności ma już wyraźnie dawno za sobą! Lać beton, zbroić drutem i będzie cudeńko. :)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Super turniej. Jako zaprawieni w pucharowych bojach bijemy się o pełną pulę.

PS Dlaczego nie w dziale sportowym?
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
O, jakoś dopiero teraz do mnie dotarło, że yo trzeba będzie zapisać w historii SLP. Wykorzystam pewnie drabinkę umieszczoną w artykule, mam nadzieję, że autor się nie orbazi :)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
@Michaelus Z powodu pośpiechu. Teraz już nie mogę edytować, więc jeśli ktoś ma takie uprawienia ( @piwniczak ?) to poproszę.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Skoda że dopiero teraz się dowiedziałem. To bym coś z własnej kieszeni dorzucił do puli :D z nagrodami. Bardzo dobra inicjatywa ;)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.