Herold, Ignacy Urban de Ruth, 23.02.2018 r. o 16:24
Pierwszy Puchar BLP – zapowiedź finału

header.png


Już dziś wieczorem, w przeddzień startu trzydziestego pierwszego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej, rozegrane zostanie pierwsze spotkanie dwumeczowego finału Pucharu BLP. O pierwsze trofeum świeżo powstałej baridaskiej ligi powalczą Eislar Stjarnan i Kartofle Kartola.


68uZJOos.jpg

Ci pierwsi, jedyny zespół w lidze pochodzący spoza Baridasu, to liderzy tabeli ligowej, najcenniejszy i najsilniejszy zespół w stawce. Nie przegrali jeszcze żadnego meczu w żadnych rozgrywkach, w tabeli ligowej deklasują rywali (trzy punkty przewagi nad drugim miejscem, sześć nad trzecim; różnica bramek: 17, różnica bramek u wicelidera: 3, pozostałe drużyny na minusie), w pucharze szli do przodu bez żadnych oporów. Menedżer trenerem kolejki nie zostaje rzadko, raczej przyzwyczaja do swojej osobistej dominacji.

Ci drudzy – to drugi najcenniejszy i najsilniejszy zespół w lidze, który rozpoczął rozgrywki w znakomitym stylu (zgarniając m. in. tytuł Drużyny Miesiąca), by po dwóch porażkach w meczach bez trenera zaprzepaścić wszelkie szanse na zwycięstwo i znacznie utrudnić sobie choćby zajęcie należnego, drugiego miejsca w lidze. Podobnie jednak jak rywale, Kartofle przeszarżowali bez problemów mecze pucharowe i niezadraśnięci dotarli do finału.

Będzie więc niejako mecz finałowy zderzeniem dominatorów ligii, baridaskim klasykiem. Kartofle z całą pewnością będą chciały zrewanżować się przeciwnikom za ligowe 0-5, kiedy to trener pozostawił ich w tak istotnym meczu na pastwę losu. Kartolanie będą grali pod silną presja tym bardziej, że zdobycie pucharu to ostatnie, co im zostało, by uratować sezon. W dużo lepszej sytuacji są zawodnicy Gwiazd, którzy niczego nie muszą udowadniać – mogą natomiast sięgnąć po podwójna koronę. Potwierdza to trener zespołu, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, który na ostatniej konferencji prasowej mówił pod adresem przeciwników: „Nasza liga, wasz Puchar? Brzmi rozsądnie, ale zobaczymy jak to będzie!”, co odczytać można jako zawoalowaną i asekuracyjną groźbę, która zdążyła już rozwścieczyć fanów z centralnego Baridasu. Nastroje starał się uspokoić trener Kartofli, Ignacy de Ruth, deklarując: „Wasza Liga, nas Puchar - byłoby fajnie. Ale myślimy o tym z coraz większym dystansem”. Pytanie czy kibice i szefowie klubu mu ten dystans wybaczą.footer.png
Dotacje
5 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Krzysztof Czuguł-Chan, Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
11 559,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Gauleiter Kakulski, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Timan Demollari, Cudzoziemiec, Guedes de Lima, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Daniel Szekeres, Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza.
Komentarze
Ignacy Urban de Ruth
To ja się tylko pochwalę, pryz okazji, że nie zarabiam na serduszkach - możecie śmiało lajkować! xD
Cytuję:
Nie otrzymałeś tantiemy od serca z powodu braku środków na koncie RM w artykule nr 10851
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Ejze, to wyspa Eislar nie jest w Baridasie? O.o?
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Cytuję:
Nie otrzymałeś tantiemy od serca z powodu braku środków na koncie RM w artykule nr 10851

wszystkich odpowiedzialnych za ten stan rzeczy przegonić na golasa po mrozie
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@Vanderlei jest. Byłem niespełna rozumu. Niech czlowiek dobrej woli z uprawnieniami wykresli ten kawalek pls
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Piłka ma to do siebie ze zawsze przyciąga fanów. Nie zależnie od szerokości geograficznej i osobistych preferencji.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.