Herold, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 25.02.2018 r. o 13:32
Muzeum Historii i Sztuki w Wedli

Muzeum Historii i Sztuki w Wedli

Kolejny artykuł opisujący Wedlę to wspaniałe i bardzo godne polecenia miejsce. Jest to muzeum historii i sztuki. Bardzo interesujące miejsce, w którym gromadzone są wszelkiego rodzaju księgozbiory dotyczące zarówno sztuki, jak i historii Baridajczyków. Ale nie tylko. Wśród wystaw można odnaleźć również wystawy związane z naturą, rzeźbą, architekturą, poznać życie starszych jak i znanych Baridajczyków, jak i tych, którzy dla Baridasu są zasłużeni. Poza tym, muzeum prowadzi również prace badawcze oraz archeologiczne. Wiele wystaw to twory naszych naukowców oraz placówek współpracujących z naszą.

GVgZ34Vn.jpg

Sam gmach muzeum to budowla neoklasycystyczna. Wygląd budynek zawdzięcza wielu znakomitym architektom przełomu XX i XXI wieku. Pomimo swojego wieku nadal wygląda wspaniale. Od prac związanych z zabezpieczeniem obiektu w 2003 roku minęło już 15 lat, a budynek stoi nienaruszony. Nawet kwaśne opady, które nawiedziły swojego czasu Królestwo nie zniszczyły budynku.

8t3e928T.jpg

Godny podziwu jest również dziedziniec muzeum. Tereny w większości zielone tworzą swoistą oazę spokoju, w której zainteresowane historią bądź sztuką osoby mogą prowadzić spokojne rozmowy i ogniste dyskusje, dotyczące niemal każdego tematu.

Ostatnia wystawa przed zamknięciem muzeum w marcu 2016 roku była poświęcona osobie Ivo Karakachanowa. Niestety zbiory zostały częściowo rozebrane, a częściowo padły ofiarą wandalizmu i starości. Oczywiście w przyszłości postaramy się odnowić tę wystawę. Zawsze to element kultury i sztuki.

Aby jednak nie zostawić półek pustych zajrzeliśmy na magazyny i skompletowaliśmy wystawę przedstawiającą Paradę Kozacką w Slipyjowie z dnia 19.09.2014 r.

Kozacki Stroj Narodowy

vdJTDoNi.jpg


Pokaz akrobatyczny

wh68U74R.png
5R75a0uG.jpg
GCxFOSXP.jpg
925G8w3H.jpg
gc563xbP.jpg


Przedstawienie broni
y9vOhn94.jpg
kquGT2T7.jpg
sOEI2Kx4.jpg


Jednak to nie koniec. Muzeum wkrótce ponownie rozpocznie działalność, a Baridajczycy na nowo będą mogli je odwiedzić. Prace nad wznowieniem rozpoczęły się niedawno i mamy nadzieję, że starania zostaną docenione. Czekajcie kolejnych wystaw, bo to nie jest jedyna, którą muzeum wystawi!Słowo od autora
Tym razem nie skończy się na pojedyńczym artykule, a inicjatywa będzie dalej rozwijana - chyba, że ktoś będzie próbował podcinać skrzydła bądź ograniczał. Zapraszam również chętnych do współpracy, czym więcej wystaw tym lepiej.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 746,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Albert Jan Maat von Hippogriff, Daniel Szekeres, Yupeng Beijin-Zhao, Julian Fer at Atera, Fryderyk von Hohenzollern, Gotfryd Slavik de Ruth, Guedes de Lima.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Kozacy to chyba delegacja ze Slipyjowa, bo kilku wydaje mi się znajomych druhów Ivana :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajnie połączenie kozackiej duszy z prezentacją Muzea. To udana i trafna decyzja, mi się spodobało i zasłużone serduszko.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Bardzo fajna narracja mi się bardzo podoba, chociaż przydało by się więcej opisów. Nie mniej bardzo miło się czyta o Baridasie a zwłaszcza o takich zapomnianych regionach jak Wedla.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@Kaizer opisow będzie jeszcze więcej, zamierzam się zająć Wedlą, całkiem na poważnie, może tak jak zasugerował w artykule 'Co słychać w Baridasie?' prześwietny Julian Fer at Atera przygarnę tę ziemię.


Co do Kozaków - pierwszy temat, który pasował i był w miarę przygotowany. Następne wystawy z pewnością będą lepsze, bardziej merytoryczne i w ogóle :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Ekstra! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.