Wydział Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych
Seria wydawnicza: Poznaj Akademię Sclavińską

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
H25wi2Lv.png


Szanowne Sarmatki,
Szanowni Sarmaci,


Dziś przedstawiam Wam kolejny artykuł z serii Poznaj Akademię Sclavińską. Tak jak w poprzednich artykułach chciałbym na początku przypomnieć, że wszystkie dochody z dotacji i tantiem za serca i komentarze w artykułach opatrzonych logo uczelni są przekazywane w całości na konto Akademii. Za każdy libert - w imieniu Akademii - bardzo dziękuję.


Gmach Wydziału Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych powstał jako ostatni, ponieważ jego budowa nie była przewidziana w projekcie kampusu Akademii. Pomysł dodania tej jednostki pojawił się przypadkiem, ale bardzo szybko zyskał poparcie Naukowców, kiedy to debatowaliśmy nad możliwościami prowadzenia szkoły wyższej o zasięgu ponadregionalnym - studia o profilu dyplomatycznym są bowiem ogromną szansą dla uczelni na rozwijanie kształcenia i współpracy międzynarodowej.

Bryłę Wydziału tworzą de facto dwa połączone ze sobą budynki. Pierwszy z nich to część naukowo-dydaktyczna, na którą składają się sale wykładowe, biblioteka i pomieszczenia przeznaczone dla kadry. Drugi budynek, który jest widoczny na pierwszym planie to - jak przystało na jednostkę zajmującą się między innymi sprawami polityki - największa w Konsulacie sala plenarna, nazywana również Auditorium Sclavinium.

RZZ40sP3.png

Sala plenarna służy nie tylko Wydziałowi, ale również całej uczelni, a jej pierwsza prezentacja odbyła się podczas wykładu inaugurującego działalność Akademii w dniu 1 grudnia 2017 r., kiedy to gościliśmy wielu znamienitych gości, a w tym najważniejsze osoby w Księstwie. Sala może pomieścić do 3 000 słuchaczy, przy czym jej konstrukcja zapewnia znakomitą akustykę i widoczność sceny z każdego miejsca. Docelowo w Auditorium Sclavinium oprócz wykładów będą odbywały się także konferencje, koncerty, projekcje i przedstawienia. Sala w nowoczesny sposób łączy funkcje i zadania uczelniane oraz kulturalne.

Wydział Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych zaprasza na studia w ramach, których realizowany jest pełny program z zakresu prawnych podstaw stosunków międzynarodowych, protokołu dyplomatycznego i języka dyplomacji oraz polityki zagranicznej.


KxvW40w0.png

Publikacja - Marceli de Bordeaux-Ossoliński
Rektor Akademii
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Helwetyk Romański, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
16 813,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I, Gotfryd Slavik de Ruth, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Helwetyk Romański, Piotr III Łukasz, Yupeng Beijin-Zhao, Cudzoziemiec 1, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim, Arkadiusz Maksymilian, Aleksander Damian Chojnacki, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, GdL, Michał Pséftis, Incisive.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
Akurat ten kierunek by mnie interesował :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
My w KSZ zawsze przykładamy uwagę do dyplomacji :) to dzięki niej mamy co robić haha. Nie mniej było by ciekawie sie zapisać, zdobyć tytuł naukowy...ot taka alternatywa
Permalink
Apolinary Montserrat
@Kaizer no to zapraszamy na studia :)
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
JO Diuku doceniamy oczywiście starania KSZ, ale tytuł dobra rzecz, zawsze się przyda... :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Cudowna sala audytoryjna!
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@Hugo staraliśmy się :)
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
piękny obiekt
Odpowiedz Permalink
GdL
Piękne. Duma nie tylko Sclavinii, lecz całego Księstwa. ;)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Architektura jak zawsze wzniosla i piekna :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Studiowałbym :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.