Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 11.03.2018 r. o 18:52
Kronika 1/2018: Sclavinia ma problem z alkoholem... to znaczy z Kukulicą?
Seria wydawnicza: Kronika

lfnH6GvTj.jpg
Wydanie nr. 12 (1/2018) z 11 marca 2018 roku.
1. Stopka Redakcyjna 
Czas na kolejne wydanie "Kroniki" które to będzie poświęcone jednemu ważnemu tematowi. A więc zaczynamy!
2. Sclavinia: Region ma problem z alkoholizmem? Łowcy Kukulicy w natarciu. 
Tematem jaki chciałbym dzisiaj poruszyć jest problem alkoholizmu jaki w ostatnim czasie nasila się w Sclavinii. Otóż w ostatnim czasie na Forum Centralnym w dziale Konsulatu Sclavinii intensywnie udziela się dwóch panów przedstawiających się jako OjciecZałożyciel i Incisive. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt źe cała ich aktywność sprowadza się wokół trunku zwanego Kukulicą i tym jak można go uzyskać. Panowie planują nawet przestępstwo w postaci zrobienia podkopu pod książęcą piwniczkę celem zaopatrzenia się w swój ulubiony trunek.
W związku z występowaniem tego samego tematu "Kukulicy" w wielu miejscach istnieje możliwość że Konsulat Sclavinii się stacza gdyż dwaj panowie nadmiernie zachęcają innych mieszkańców a nawet przybyłych na lotniska turystów do spożywania Kukulicy w nadmiernych ilościach. Można zatem rzec że Sclavinia ma problem z alkoholem a jego ignorowanie może zakończyć się zaniedbaniem całego regionu.
Jak udało się nam ustalić mieszkańcy Konsulatu Sclavinii rozpoczęli masowe zabezpieczanie swoich zapasów Kukulicy nie tylko by obronić je przed dwa wspomnianymi osobnikami ale by pokazać że regionalny trunek spożywa się na specjalne okazje a nie urządza się żulostwa na terenie Konsulatu Sclavinii. Jak mówią w rozmowie z nami mieszkańcy miast regionu Sclavinia to nie miejsce na nałogi alkoholowe. Domagają się też od władz Konsulatu interwencji gdyż nie powinno być tak że spożywanie Kukulicy w nadmiernych jest promowane. Mieszkańcy mają racje gdyż w ostatnim czasie lokalne służby porządkowe odnotowali 19% więcej przypadków związanych z nadużywaniem alkoholizmu przez Sclavińczyków.
Warto odnotować że jest więcej pijących osób wśród bezdomnych - sclavińskie władze policyjne mówią że to wina Incisive który to należąc do tego środowiska propaguje picie Kukulicy w nadmiernych ilościach. Sclavińska Policja i Straż Miejska zapowiedziały akcje "Trzeźwość" polegającą na kontroli ludzi bezdomnych (a zwłaszcza żebraków) pozbawiając ich nielegalnie zdobytych pieniędzy które to od razu idą na Kukulice - sam dostęp do.Kukulicy też będzie ograniczony zarówno przez władze jak i sprzedawców. Akcja w tym przypadku ma obejmować zarówno bezdomnych i mieszkańców jak i tych którzy maja dach nad głową a nie wiedzą że Kukulicy nie spożywa się w nadmiernych ilościach. W ostatnim czasie planowane jest ograniczenie a nawet wycofanie ze sprzedaży Kukulicy gdyż sami jej producenci myślą o wprowadzeniu w jej miejsce odmiany Kukulicy nie zawierającej alkoholu. Ma to zapobiec dalszym nałogom i patologiom.
Całe zmiany z uwagi na przypadek wspomnianych dwóch panów zostaną wprowadzone od razu a i sami mieszkańcy chcą pokazać że Sclavinia może żyć bez alkoholowej Kukulicy i uzależnienia od niej. Chcą oni przeciwstawić się osobom które promują nałogi i zachęcają do jej codziennego nadmiernego spożywania.

3. Od redakcji: Kilka słów na koniec
Tymi informacjami kończymy kolejne wydanie Kroniki. Zachęcamy tutaj w imieniu naszego wydawnictwa "Hans Media" do przysyłania własnych propozycji artykułów na prywatną wiadomość do wydawcy gazety. W przypadku ciekawych artykułów jest bowiem planowana nagroda pieniężna. Tymczasem dziękujemy serdecznie za uwagę. Do przeczytania wkrótce!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 274,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Albert Felimi-Liderski, GdL, Michał Pséftis.
Komentarze
Albert Felimi-Liderski
Widać spory progres względem Nowego Dnia!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Alkohol to wróg... więc lej go w mordę!
Odpowiedz Permalink
Incisive
Pragnę zauważyć, że nie jestem bezdomny, i praktycznie od momentu zamieszkania w Sclavinii posiadam mocno przytulne lokum. Pragnę również Waści poinformować, że trunek jest degustowany, w warunkach zgodnych z normami spożycia Kukulicy. I nie prawdą jest, że zachęcamy obcy element do degustacji owego trunku. Wprost przeciwnie.

Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Problem z alkoholem, to nie żart. Ja np. taki problem mam - brakuje mi 2,50
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Konsularna Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz patrole w ramach akcji „Trzeźwość” to cenne inicjatywy. Nie może być tak, żeby komuś zabrakło alkoholu — tak się rodzą prawdziwe dramaty. Niezauważonych przez służby porządkowe trzeźwych należy zgłaszać pod numerami telefonów 004 (numer bezpłatny) lub 306 (opłata zgodna z cennikiem operatora) albo na najbliższym posterunku Gwardii Konsularnej.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Helwetyk Tylko źe akcja jest wymierzona w osoby spożywające alkohol a nie w ich obronie :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Wódka, kukulica i pylica!
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
NIE LĘKAJCIE SIĘ!

Każda próba ograniczenia Kukulicy spotka się z gwałtowną i natychmiastową reakcją Waffen-OK. Dla spragnionych otworzyliśmy Kukulicownię!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@LukaszN Dobrze że powiedziałeś. Będę miał co delegalizować na przykład gdy dojdę kiedyś do władzy albo i nawet wcześniej.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
No i smogówka! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.