Park Stołeczny, Jan Sabrzecki, 22.03.2018 r. o 13:36
Czy picie coli i innych napoi sprawia że szkodzimy sobie?

Ostatnio dużo mówi się że cola i napoje gazowane szkodzą ale, czy na pewno jest się czego bać? Postaramy się odpowiedzieć ta to pytanie . Cola i inne napoje gazowane posiadają dużo cukru i wiele konserwantów oczywiście wiele produktów je teraz posiada, ale te mają ich od cholery a to dlatego, żeby się wolniej psuły . Dodawać można naturalne konserwanty ,ale komu by się chciało teraz dodawać lepiej sztuczne i to jeszcze taki które są na granicy prawa. Colę i innę napoję typu cola i gazowane powinno się pić z umiarem i to w odstępie ponieważ w dużej ilości może doprowadzić do próchnicy ale nie tylko bo może uszkodzić wątrobę i inne części ciała. Ja tak przynajmniej uważam a jaka jest WASZA ocena czytelnicy Dziękuję za uwagę.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 846,00 lt
Ten artykuł lubią: Kuba Hogh-Sedrovski, Albert Jan Maat von Hippogriff, GdL, Helwetyk Romański, Paviel Gustolúpulo, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Daniło de la Vega.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
Prywatnie preferuję różnorakie soki, niemniej cola jest nieodzownym substratem sobotnich reakcji. :)

Wolałbym takie przemyślenia:

Czy wiecie, że czerwone krwinki przenoszą WYŁĄCZNIE TLEN? Hemoglobina zawarta w krwinkach łączy się WYŁĄCZNIE z tlenem (O2) i TLENKIEM WĘGLA (CO) czyli czadem. Spytacie – „dobrze, a co z dwutlenkiem węgla (CO2)? Otóż dwutlenek węgla (jako tlenek niemetalu) wchodzi w reakcję z H2O i tworzy KWAS WĘGLOWY (HCO3) i w tej postaci jest transportowany przez osocze (płynna część krwi) do płuc, gdzie ponownie rozpada się na wodę i dwutlenek węgla, który wydychamy.
Kwas węglowy reguluje pH krwi, które jest lekko zasadowe i wynosi 7,4. Krew składa się c części płynnej (osocze), które jest 0,9% roztworem NaCl i ma takie stężenie soli oraz ciśnienie osmotyczne jak OCEANICZNA woda morska. Jest to dowodem na to, że życie wyszło z morza i każda żyjąca komórka stanowi jednocześnie zbiornik morskiej wody, aby zapewnić sobie optymalne środowisko dla swoich funkcji. Oprócz osocza krew zawiera też krwinki białe i czerwone oraz minerały, enzymy i immunoglobuliny.
Jak już wspomniałem dwutlenek węgla reguluje kwasowość pH krwi i u osób, które mają skłonność do popadania w histerię, co wiąże się z przyspieszonym oddechem często dochodzi do nadmiernego wydalania się dwutlenku węgla i spadku pH krwi, czyli do wzrostu odczynu zasadowego, w którym SPADA rozpuszczalność wapnia w osoczu.
Wapń w organizmie oprócz budowy kości odpowiada za przekaźnictwo sygnałów pomiędzy nerwami a mięśniami. Spadek stężenia wapnia może być przyczyną wystąpienia drgawek mięśni imitujących padaczkę, co określamy mianem tężyczki rzekomej. Tężyczka jest chorobą przytarczyc( niewielkich gruczołów dokrewnych leżących w pobliżu tarczycy i wytwarzających hormon PARATHORMON, odpowiedzialny właśnie za regulację poziomu Ca we krwi. Hormon ten pobiera lub oddaje wapń pomiędzy kościami a krwią.
Jak odróżnić tężyczkę rzekomą (histeryczną) od prawdziwej (hormonalnej)? Należy taką osobę poddusić, aby zakwasić jej osocze. Najłatwiej to zrobić zakładając delikwentowi szczelnie foliową torebkę na głowę. To nie jest mój pomysł, tak uczyła mnie profesor patofizjologii na wykładzie w trakcie studiów!! Może dlatego go zapamiętałem a teraz mi się przypomniał.
Tak więc, jeśli masz w rodzinie histeryka, oprócz chusteczek higienicznych noś zawsze przy sobie foliową reklamówkę.

xdd
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Bezcenny Ca wypłukują z organizmu: kawa, coca-cola, napoje energetyczne, a nawet popularne leki na przeziębienie. Nie sprzyja też stres ani… niektóre z polecanych technik radzenia sobie z nim. Takie, jak głębokie oddychanie.

Także cola i inne są wyjątkowo szkodliwe dla nas! :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Piję i jeszcze żyję.
Zapewne trzeba znać umiar, ale bez przesady. Wszystko jest dla ludzi.
I tak prędzej czy później pójdziemy do piachu.
/-/G.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
@GuedesDeLima ha, a na avatarze coś niemrawo wyglądasz! Musimy się kiedyś ustawić na picie, to zobaczymy, jaki to naprawdę ma na nas wpływ!
Odpowiedz Permalink
GdL
@Andro nie wyglądam wyraźnie, bo w Eldoracie ciężko o rutinoscorbin. Zapewniam jednak, że po wypiciu coli wyglądam wyraźniej. ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@GuedesDeLima Tak na marginesie, czy słyszał Pan ostatnio o tym, że tlen jest trujący? Statystycznie 100% zgonów spowodowane jest tlenem, a tylko kilka tysięcznych jego brakiem!
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
mieć tlen źle, nie mieć również źle... może po prostu tlen ten jakiś beztlenowy...
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Tu są opisane zalety Coca-Coli:

http://home.bt.com/lifestyle/health/healthy-eating/surprising-health-benefits-of-coca-cola-11364003752974

http://www.lifeaspire.com/6130/proven-health-benefits-of-drinking-coca-cola/

Więc ostrożnie z krytyką!
Odpowiedz Permalink
GdL
@AlbertJanMaat właśnie czytałem na ten temat. Amerykańscy naukowcy potwierdzili ten szkodliwy wpływ tlenu na ludzki organizm. No cóż, dlatego my w Eldoracie chcemy oddychać smogiem.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Różnica między lekiem a trucizną, to często dawka, stężenie itp. Więc "wszystko" z umiarem
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Tak.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Napewno picie tzw. energetyków poważnie szkodzi zdrowiu.
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
A co z colą zero? :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.