Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 25.03.2018 r. o 16:56
Piętro niżej: pogoń za Hrabiami

n43KAfFo.png

31. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej rozkręcił się już na dobre, wszak za nami już pięć kolejek. Czas więc zerknąć jak wygląda sytuacja w Pierwszej Klasie. Przy okazji zachęcam do przeczytania wrażeń tow. Michaelusa z początkowych kolejek Ekstraklasy.

Pierwsza Klasa

aI3f21Zy.png

W Pierwszej Klasie od poprzedniego sezonu zmieniło się niewiele. W dalszym ciągu jest to liga bardzo doświadczonych drużyn, średnia wieku piłkarza wynosi 27, choć cztery drużyny mają niższą. Nie zmienił się też w miarę wyrównany poziom — średnia przypadających na zespół cegieł to między 9 a 10 z ponownie nieco odstającym na plus Zenitem Vihren (11 cegieł), który jednak jest też najstarszą drużyną (średnia aż 30 lat) i na minus młodymi drużynami Osadzonych i Betonu (osiem cegieł).

W czubie tabeli dominują spadkowicze. Najlepiej wystartował RVT Hrabia Ruhnhoff, który dzięki czterem zwycięstwom z rzędu odskoczył reszcie na kilka punktów. Dopiero w piątej kolejce sposób na Hrabiów znalazł beniaminek z Wiednia, wywożąc z Ruhnhoffu jeden punkt. Trener Demollari zarzeka się, że awans nie jest dla niego priorytetem, ale, choć rzeczywiście Teutończycy rzadko grają w najsilniejszym ustawieniu, trudno nie widzieć w jego drużynie przynajmniej jednego z faworytów do awansu.

o248QVlm.jpg

Na dalszych miejscach podium z dziewięcioma punktami mamy dwie drużyny. FC Grodzisk, spadkowicz sprzed dwóch sezonów, zaczął fantastycznie, bo od trzech wyjazdowych zwycięstw. Wiele wskazywało na to, że dobra passa będzie kontynuowana w meczach u siebie, ale jak na złość Delfiny przegrały w Grodzisku z Hrabiami i z Krokodylami. Na pytanie czy to oznaka kryzysu, czy tylko wypadki przy pracy odpowie kolejny, teoretycznie łatwiejszy mecz wyjazdowy z Piratami. Jako się rzekło, dziewięć oczek ma też Beton Eldorat, który jest jedyną obok Hrabiów drużyną bez porażki. Eldoratczycy poradzili sobie z obiema tropicańskimi drużynami, a potem zremisowali z silniejszymi ekipami Zenita i Futbólfeaán. Rysą na udanej inauguracji jest za to remis z opuszczonymi YK Słonikami.

Tuż za podium wspomniany Futbólfeaán Auterra z siedmioma punktami. Przechodzący kurację odmładzającą Loardianie przegrali u siebie z liderem, wysoko pokonali Viennę oraz Piratów i zremisowali z Betonem i Krokodylami. Teraz na podopiecznych Daniela Saryoniego czeka trójmecz (dwa mecze pucharowe i ligowy) z Sodomitami, co wydaje się być idealną okazją na zbudowanie formy na kolejne mecze. Raptem punkt mniej ma pierwszy z beniaminków czyli Osadzeni Grodzisk. Może jeszcze za wcześnie, żeby nazywać penitencjariuszy rewelacją rozgrywek, ale z pewnością ledwie dwie porażki (w tym nieznaczna 0-1 w Ruhnhoffie) to dobry prognostyk na resztę sezonu. Szacunek budzi też rozbicie na wyjeździe 3-0 tropicańskich Cocodrilos.

5Sb1p68Y.jpg

Ostatnie miejsca nad kreską zajmują Vienna FC i Cocodrilos de Punta. Wiedeńczycy słabo wyglądali zwłaszcza na początku, czego efektem były wysokie porażki z Loardianami i FC Grodzisk. Na szczęście dla piłkarzy Maretzky'ego, dzięki ostatnim meczom, czyli wygranej 3-0 z Zenitem i (zwłaszcza) remisowi w Ruhnhoffie widać już światełko w tunelu. Problemem może być dyscyplina, bo gracze beniaminka zobaczyli w tym sezonie już dwie czerwone kartki. Na siódmym miejscu grające w kratkę Krokodyle, których bolączką jest nieskuteczność — remisu z YK Słonikami czy porażki z Betonem dałoby się uniknąć gdyby nie ten szwankujący element. Na szczęście w ostatnim meczu zawodnicy Paviela Gustolupulo zagrali w końcu bardzo dobrze i bezdyskujyjnie wygrali na wyjeździe z Delfinami, co też pozwala z optymizmem wyczekiwać kolejnych spotkań.

Strefę spadkową otwiera drużyna zblazowanych staruszków czyli Zenit Vihren. Garapeńczycy wygrali tylko z nieaktywnymi Słonikami, a przegrali wysoko z Vienną FC i FC Grodzisk, do tego stracili punkty, remisując z Piratami. Zanosi się na kolejny trudny sezon dla Zenita, choć ciągle należy pamiętać, że cegłowo to najmocniejsza drużyna Pierwszej Klasy. Jednak póki co cegły nie grają. Awans był bolesny dla Piratów z Tropicany, którzy wygrali jedynie z czerwoną latarnią ligi, a wysoko przegrali nie tylko ze spadkowiczami z Elodratu i Auterry, ale też ze znajomym beniaminkiem z Grodziska. Piraci wygrali za to w pierwszej rundzie Pucharu z BP Almera. W nagrodę w następnej zagrają z... Synami Wandy.

Po dnie szorują YK Słoniki Sodomia. Długotrwałe nieobecności Leszka de Ruth kosztowały Sodomitów w zeszłym sezonie awans. Teraz jest jeszcze gorzej, bo pozbawiona trenera drużyna ugrała zaledwie dwa oczka, urywając punkty Betonowi i Krokodylom. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jedenastokrotnych mistrzów Sarmacji czeka banicja do Drugiej Klasy.
Serduszka
13 116,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Markus von Ottonberg, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Laurẽt Gedeon I, Michał Michaelus, Piotr III Łukasz, Robert Dąbski-Hans, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo, Krzysztof von Thorn-Macak, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Awans był bolesny dla Piratów z Tropicany
Nie aż taki bolesny. Przynajmniej na wskaźniki rozwoju nie mogę narzekać.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@RemigiuszL a to prawidłowe podejście, młodzież ma pole do popisu, warto celować w WR ~17. Trochę problematyczne, że aż trzech waszych piłkarzy odchodzi na emeryturę po tym sezonie. Być może należałoby pomyśleć o jakichś mentorach-zastępcach.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@demollari Jeden z emerytów i tak grzeje ławkę, a dwie dziury jakoś załatamy ;)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Hrabiowie idą niczym Synowie ;-)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Michaelus tia, zdaje się, że zdanie "za mocni na Pierwszą, za słabi na Ekstraklasę" ma tu zastosowanie.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Niech wygra najlepsza drużyna :)
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Zaplecze Ekstraklasy jest fajnym miejscem do przebudowy drużyny. Możemy sobie teraz spokojnie grać, bo nad sobą mamy trzy drużyny, które nie odpuszczą awansu, a i na dole tabeli są drużyny wyraźnie od nas słabsze. Dzięki temu nie awansujemy i o spadek nie musimy się bardzo martwić, więc co mecz mogę wystawić wszystkich juniorów i testować nowe taktyki :)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Co się dzieje ze Słonikami :( Jeszcze chwila i będziemy mieli Dyskobolie Czarnolas bis.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
W ramach informacji dodatkowych. W tej chwili w SLP do wzięcia są dwa zespoły:
- Smoggy Sangia
- Smoki z Gidey

Obie ekipy występują w Trzeciej Klasie. Menadżerów zainteresowanych przejęciem ww. klubów proszę o kontakt.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No, coś się obawiam czy to nie były miłe złego początki dla Delfinów ;-)
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
czyli następcą Chubarowa jest Floyd Cross (27 lat, 4 cegły, same spadki umiejętności)? :'(
Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
"ledwie dwie porażki (w tym nieznaczna 0-1 w Ruhnhoffie)". Aż do 87 minuty udawało nam się powstrzymywać telewizyjną nawałnicę. Ale zdaję sobie sprawę, że przy pełnym składzie Hrabiów to Osadzeni mogliby dostać pełen komplet czyli wg. realiów X11: 8-0... :)
Ale jedziemy dalej - byleby nie spaść :D
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Vanderlei Słoników szkoda, ale to nieco inny przypadek. Dyskobolia jednak ma stabilną ławkę trenerską, a w Sodomii w ostatnich sezonach mamy prawdziwe gorące krzesło.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
@Michaelus No tak, ale mówię o czym innym. Słoniki będą lada chwila tak zapuszczone jak Dyskobolia, tj. żeby coś sensownego tam zbudować trzeba będzie sięgnąć dna. Czy znajdą się chętni żeby budować coś nowego przez lata? Nie wiem.

Już jak ja byłem trenerem, a więc dwa sezony temu, drużyna wymagała gruntownej przebudowy. Od tamtego czasu nie przyszedł ani jeden sensowny młody piłkarz. Do tego, czego całkowicie nie rozumiem, w I składzie Słoników grają emeryci, a na ławce siedzą młodsi, nieraz lepsi od owych emerytów zawodnicy. Najbardziej obawiam się, że przyjdzie dzień, w którym ławka ekipy z Areny Namiętności znowu opustoszeje, tylko tym razem nie będzie żadnego chętnego do objęcia tak zaniedbanego klubu...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
W Słoniach by trzeba zrobić trzęsienie ziemi. I wcale nie trzeba czekać na sensownych młodzików ze szkółki.
Koszt 16-latka ze skillem 2 czy 17-latka ze skillem 3 to rząd 100-250 tys. Do tego po 1 emerycie na formację aby podbić średnia wieku i można jechać. Jak młodziki będą grali w każdym meczu to pod koniec sezonu mają WR rzędu 17/18 czyli 1,5 cegły w sezon. W ciągu 6 sezonów każdy dostanie przynajmniej raz podwójny wzrost na ChR a spora część 2 razy. jak się trafi diamencik to i 3 razy się załapie. Czyli po 6 sezonach (tak - 2 realne lata...) masz średnią wieku 23 i średnią skilla 10.
Gdyby nie to, ze Osadzonych wyprowadziłem już na prostą to bym wziął Słonie - choćby z sentymentu - coby nie zginęły...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Michaelus W razie gdyby Słonie miałyby być skasowane to daj mi znać ;)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Vhris W zasadzie to od dziś można aplikować na fotel menadżera Słoników.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Michaelus
Raczej myślałem o planie B aby je przetrzymać coby system ich nie skasował :P
Póki co swoich Osadzonych wyprowadziłem na ładną prostą i szkoda mi ich tylko i wyłącznie dla historii Słoni...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.