Koniec pucharowej serii Synów
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 31 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
HjoKBixL.jpg

W Pucharze skończyła się pewna era. Po serii 21 wygranych dwumeczów i po czterech z rzędu zdobytych trofeach zakończyła się passa Synów Wandy. W 1/8 finału nieoczekiwanie lepszy od Wandejczyków okazał się Lotos Trizopolis.

Pierwszy mecz w Trizopolis nie zwiastował niespodziewanego rozstrzygnięcia. Co prawda padł remis 1:1, ale Synowie przyzwyczaili już kibiców do tego, że w Pucharze grają oszczędnie, ale efektywnie. W rewanżu dość nieoczekiwanie gola zdobył Lotos. W 37. minucie Yanagida zaskoczył bezradnego bramkarza Wandejczyków. Potem choć na zielonej murawie zarysowywała się przewaga Świeckich to jednak do zmiany wyniku nie doszło. W dwumeczu o jednego gola lepsi okazali się podopieczni Roberta Dąbskiego-Hansa, którzy awansowali do ćwierćfinałów. Synowie stracili szansę na zdobycie piąty raz z rzędu Pucharu i muszą się teraz skupić na walce o mistrzostwo.

O96eTa2I.jpg

Niespodzianką zakończył się także dwumecz Republikanów Scholandia z Cocodrilos de Punta. W Puncie niespodziewanie Krokodyle wygrały 1:0, a jedynego gola zdobył Perdichizzi. W rewanżu Cocodrilos postawili na obronę korzystnego wyniku z pierwszego starcia. Scholadczycy nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Djodjevicia i utrzymali korzystny remis, dający ekipie Paviela Gustolupulo upragniony ćwierćfinał.

W pozostałych dwumeczach 1/16 finału nie było większych niespodzianek, choć nie obyło się bez emocji. Rantiochskie Krasnoludy choć pierwszym meczu z FC Grodzisk wygrały 3:0 to w rewanżu przegrały 0:2 i do końca drżały o końcowy wynik. Jeden gol zdecydował także o awansie Grabarnii, która wyeliminowała Lavivę Fer. O pełnej kontroli nad dwumeczem można mówić tylko w przypadku FC Czarnolas. Aktualni mistrzowie rozbili w dwumeczu Osadzonych Grodzisk aż 9:0.

wJ5y9HFh.jpg

Do 1/8 finału przystąpiło 16 zespołów - 8 z Ekstraklasy, 6 z Pierwszej Klasy i 2 z Drugiej Klasy. Do ćwierćfinałów awansowało 8 ekip - 5 z Ekstraklasy i 3 z Pierwszej Klasy. Pierwsze mecze tej rundy już w najbliższą środę. Najciekawiej powinno być w teutońskim klasyku pomiędzy Hrabiami i Krasnoludami oraz w starciu sensacyjnych pogromców obrońcy Pucharu, czyli Lotosu z nieobliczalną Grabarnią.

Drabinka Pucharu SLP (link do dużej rozdzielczości):
xD0eYB35.png
Serduszka
22 974,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Henryk Leszczyński, Cudzoziemiec, Krzysztof Czuguł-Chan, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Paviel Gustolúpulo, Zbyszko Gustolúpulo, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I, Timan Demollari, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Niech najlepszy zwycięży, powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Coś się kończy. coś się zaczna.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Piękna seria - podziwiam i gratuluję. Ale i dla Lotosu wielkie gratulacje za sprawienie takiej niespodzianki!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bywają i takie momenty. Ale zespół jest tak doświadczony ze na pewno szybko się z tego otrząśnie. A głód sukcesu pojawi sie w kolejnych pucharach :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.