Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 24.04.2018 r. o 09:22
Wystąpienie JKM w sprawie konfliktu w Chanacie Kugarskim
Seria wydawnicza: Służba Dyplomatyczna JKM

6T55lYw3.png
Grodzisk, 24 kwietnia 2018 r.

Z ogromnym niepokojem przyglądamy się działaniom podejmowanym przez poddanych Jej Królewskiej Mości Karoliny Aleksandry względem Chanatu Kugarskiego. Mieszanie się czynników zewnętrznych w wewnętrzne sprawy innego państwa jest niedopuszczalne i moralnie wątpliwe. Oczekuję pohamowania przez Królową Karolinę Aleksandrę dążeń jej poddanych do eskalacji szkodliwych działań zbrojnych.

Księstwo Sarmacji jako kraj miłujący pokój oferuje swoje usługi Jego Wielkość Güjükowi Chanowi, władcy Kugarii, w zakresie poprowadzenia mediacji z agresorami, jak i z rebeliantami działającymi na terenie Chanatu. Jestem przekonany, że dążenie do pokoju jest celem nas wszystkich, czasem cel ów należy przypomnieć. Nie można zapominać o cierpieniu niewinnych cywilów i ich rodzin, dla których działania zbrojne wynikające z wojny domowej, jak i te wynikające z interwencji czynników zewnętrznych, stanowią ogromne zagrożenie ich egzystencji.

Mediacja w trwającym konflikcie jest zadaniem trudnym, ale nie niemożliwym. Osiągnięcie konsensusu, zbudowanie zgody, zawieszenie broni to cele, które stanowić winny obowiązek każdej ze stron biorących udział w tym konflikcie.

Księstwo Sarmacji jest w stałym kontakcie ze swoimi partnerami z Paktu Gellońskiego i z uwagą obserwuje działania mające miejsce na Nordacie i w zależności od rozwoju sytuacji będzie podejmować kolejne działania. W tym momencie upoważniam Hetmana Wielkiego Gotfryda Slavika de Ruth do podjęcia niezbędnych działań zmierzających do ochrony obywateli Księstwa Sarmacji przebywających w krajach Nordaty, i wszelkich działań które zabezpieczać będą interesy Księstwa Sarmacji w rejonie południowego wybrzeża kontynentu, w tym ochronę północnego wybrzeża Królestwa Hasselandu, a także do nawiązania współpracy z siłami zbrojnymi Królestwa Hasselandu i współdziałanie z marynarką wojenną tego kraju.

Księstwo Sarmacji apeluje o natychmiastowe zaprzestanie podejmowania jakichkolwiek działań zbrojnych na terytorium Chanatu Kugarskiego i rozpoczęcie rozmów pokojowo-rozbrojeniowych. Jesteśmy gotowi natychmiast wystąpić w roli mediatorów w celu zakończenia trwającego konfliktu.
Robert Fryderyk

Rejestr zmian

  • Cudzoziemiec, dn. 24.04.2018 o 12:48:32: Edycja: zmiana bannera
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 204,00 lt
Ten artykuł lubią: Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tutmozis Grenlandzki, Bartłomiej Czapka, Vladimir ik Lihtenštán, Torkan Ingawaar, Albert Jan Maat von Hippogriff, Peter West, Helwetyk Romański.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Bardzo dobra decyzja. Dreamlandczycy oskarżają nas o imperializm, a sami już drugi raz angażują się w wewnętrzne sprawy niepodległego państwa, i to jeszcze przeciw legalnym władzom. Księstwo nie powinno tego tolerować.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Właśnie. Znudzony arystokrata zajmuje sobie niczyje piksele i nagle wielkie lamentacje, a inni wtykają nos w nie swoje sprawy i jest to powszechnie akceptowane.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Już przystępuje do organizowania KSZ w taki sposób. By można było szybko udzielić pomocy, naszym rodakom w razie ich zagrożenia w tym rejonie.
Permalink
Torkan Ingawaar
Cytuję:
Księstwo Sarmacji jako kraj miłujący pokój (...)
Artykuł Waszej Książęcej Mości wprawdzie spóźniony o 23 dni, ale tak uśmiałem się setnie. Z przyjemnością zostawiam serduszko.
Odpowiedz Permalink
Tutmozis Grenlandzki
Cieszę się, że jestem w Sarmacji, a nie w Kugarii. My narazie mamy spokój, ale nie możemy siedzieć bezczynnie i czekać aż ktoś zajmie nasze tereny. Musimy działać!
Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Przyda się interwencja zbrojna...
Odpowiedz Permalink
Peter West
Książę zmodyfikował herb? ;)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
https://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=9466&p=65708#65708 - odpowiedź dreamlandzka. Prywatnie skomentuję, że sugerowanie niezrozumienia sytuacji i twierdzenie, iż w Kugarii odbywa się jedynie gra rozrywkowa jest o tyle ciekawe, że zasadniczo w ogóle mikronacje są grą rozrywkową. A biorąc pod uwagę, iż podczas ostatniej "gry" w Kugarii jedna z mieszkanek wirtualnie utraciła głowę i już się w życie chanatu nie angażuje, to jednak w sensie "wirtualnym" nie jest to chyba tylko gra.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@peterwest tak :-)
Odpowiedz Permalink
Peter West
@RCA Oceniam na plus złoto i czerwień to symbol iście królewski ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@RemigiuszL cóż, odpowiedź Pana ministra, który nie był adresatem mojego wystąpienia wyraźnie pokazuje, że władze Dreamlandu czują się niekomfortowo z tym, że ich właśni obywatele łamią ich własne przepisy i w dodatku angażują się w konflikty zbrojne państw trzecich. Fakt, iż Pan minister nie rozumie czym jest narracja i konwencja zabawy jaka są mikronacje pokazuje nadto, że ktoś stracił kontakt z rzeczywistością.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Dla mnie interwencja zbrojna to tylko ostateczności. Są regulacje miedzy państwami które powinny skutecznie ukrócić takie sytuacje... Nie mniej obrona obywateli KS, jest priorytetem KSZ- zatem akcja humanitarna jest możliwa.

Z innej strony jeśli Chanat nas poprosi o pomoc, to taką pomoc powinien otrzymać z naszej strony ( zdanie prywatne )
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.