Kuryer Eldoracki 1/2018
Seria wydawnicza: Kuryer Eldoracki

y79jy6q3.png
Kuryer Eldoracki
Zawsze świeże informacje ze Sclavinii

Chociaż tym razem nagłówek niekoniecznie jest zgodny z prawdą. Dosyć dawno nie było Kuryera Eldorackiego, ostatnio w 2014 spod pióra Diuczessy Wspomożycielki, jednakże pora wznowić redakcję tego świetnego i poczytnego tytułu prasowego Głosu Sclavinii. Już teraz jak świeże bułeczki informacje z najaktywniejszego regionu Sarmacji - Konsulatu Sclavinii!

Podpisana została umowa pomiędzy Alfredem Fabianem von Tehen-Dzek , a Konsulatem Sclavinii reprezentowanym przez Konsula Sclavinii Helwetyka Romańskiego, oraz ministra finansów Arsacjusza Arpeda. Niebawem podobna umowa została podpisana również pomiędzy drugim redaktorem Głosu Sclavinii Vizontas Zenaycev

Wznowione zostały rozmowy o Mirii. Symbole miasta zostały zaproponowane już 4 miesiące temu, teraz zwrócono się z zapytaniem o historię regionu. Czekamy ze zniecierpliwieniem na dalszy rozwój sytuacji - na odpowiedź dośiwadczonego Sclavińczyka!

Powołany został rząd Konsulatu Sclavinii, wśród powołanych znajduje się m.in. Minister Finansów Arsacjusz Arped, Minister Kultury Vizontas Zenaycev oraz Minister Edukacji i Nauki Marceli de Bordeaux-Ossoliński

Trwa głosowanie nad zmianami w Ordynacji Wyborczej Konsulatu oraz Ustawy o Finansach Konsulatu Sclavinii. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że zmiany przejdą, gdyż ani nie debatowano nad nimi szczególnie długo, a pierwszy oddany na nie głos był głosem pozytywnym.

Wznowniony został również wątek ożywienia sclavińskiej kultury. Zwrócono uwagę na motyw Kukulicy w społeczeństwie, a także zaproponowano jej wzbogacenie. To trzeba zobaczyć samemu!
Luźno porozmawiać o podkopach do piwniczki Konsula można? Można! Szczególnie tutaj. Zdobyć Kukulicę za wszelką cenę to powołanie tych ludzi! Pomożecie im, czy potępicie działania? Decyzja należy do was!

Powstał również sclaviński serwer Discorda. Już dzisiaj można wejść i porozmawiać prawie że na żywo z mieszkańcami Konsulatu, a nawet z gośćmi z zagranicy. Jeszcze nie dołączyłeś? To jest właśnie ten czas, aby dołączyć.

Kolejna rezydencja książęca w Eldoracie? Bardzo możliwe. Niedawno rozpoczęto rozmowy o możliwości podjęcia się kolejnej budowy, zainicjowanej przez obecnego Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Kultury w jednym.

Skandal na jednym ze sclavińskich przedmieść. Kukulica nie jest trunkiem sclavińskim! Podłe pomówienie czy najszczersza prawda? Sami twórcy przyznają się, że pochodzą z Czarnolasu - który częścią Konsulatu nie jest. Uważają również, że produkcję sami przenieśli na nowe tereny. Czy w Sclavinii niedługo pojawi się nowy trunek - trunek narodowy?

Również w Karczmie pod Nogą Jednorożca trwają biesiady, a aktywność oparta na kukulicy nigdy się nie kończy. Czy dołączycie?
0Nmk64Ck.jpg
W Akademii Sclavińskiej również dzieje się dosyć sporo. Oczekujemy drugiej części pracy magisterskiej Aleksandra van der Egvala, jak również dostajemy informacje o tym, że będziemy musieli na nią jeszcze trochę poczekać. Czy Rektor przyjmie wniosek? O tym już niedługo.

Została podpisana również ustawa o edukacji sarmackiej i instytucjach nauki, na której tak bardzo zależało właśnie Sclavinii, a dokładniej Akademii Sclavińskiej. Przyjęcie tej ustawy pokazuje, jak dobrze Sclavinia obsadziła miejsca w Sejmie. I to wcale nie jest korupcja!

W Konsulacie zagościła również gwiazda sarmackiej sceny kulturowej - Rihanna Aureliuš-Sedrovski. Jak sama relacjonuje, wynajęła piękny pokoik i szuka atrakcji. Wśród propozycji pojawił się Beton, dom Ludwika w Krasnymstoku oraz degustacja kukulicy. Dodasz coś od siebie?

Sclavińska drużyna narodowa natomiast osiąga upragnione zwycięstwo w Lidze Mikroświatowej. Dzięki staraniom trenera reprezentacji pierwsze miejsce należy do Sclavińczyków. Już rozpoczęły się szalone zabawy, a szczęście nie zna granic.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Marceli z Ossolińskich Bordoński, Helwetyk Romański.
Serduszka
5 605,00 lt
Ten artykuł lubią: Marceli z Ossolińskich Bordoński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Severin Verwaltung-Esteladio, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Cudzoziemiec, Helwetyk Romański, Incisive.
Komentarze
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Podobno parapetówka u @Rihanna ma być wydarzeniem stulecia! 8)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@MarcelideBO zapewniam Cię, że tego nie zapomnisz.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Podoba mi się ten styl plotkarski, ale niestety jest pewne niedomówienie, które wprawne oko kukuloholika wypatrzyło. Mianowicie Jego Sławetna Magnificencja nie jest (jeszcze) oficjalnie Ministrem Nauki.
Odpowiedz Permalink
Aleksander van der Egval
Artykuł skończony, teraz tylko czekam na uprawnienia do publikacji :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.