Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 26.05.2018 r. o 10:58
XVI lat Księstwa Sarmacji — kilka konkursów, bawmy się
Seria wydawnicza: Konkursy

6T55lYw3.png
XVI Rocznica Powstania Sarmacji
Grodzisk, 2018

Drogie Sarmatki, drodzy Sarmaci, szanowni Goście!

Świętujemy XVI rocznicę powstania naszego kraju, czas to dla nas, jak co roku, szczególny. Już szesnaście lat "upadamy", jak mawiają złośliwi, i stanowimy największą, najaktywniejszą i najsprawniej funkcjonującą mikronację w naszym małym v-świecie. To wyczyn godny poklasku, i niniejszym biję Wam wszystkim brawo. Ale świętowanie to nie tylko przemowy i konfitury, to także zabawa i konkursy. Tych nie mogło zabraknąć zatem i w tym roku. Wiemy już, że na dzisiejszej zabawie na IRC o nasz zmysł imprezowy zadba Kanclerz wraz z Radą Ministrów (brawa!), a teraz czas na mnie i Dwór Książęcy. Również chcemy Was zaprosić do paru konkursów, które jednak rozciągamy nieco w czasie. Wszystkie zaczynają się dziś, jednak w różnym czasie się kończą. Szczegóły znajdziecie poniżej!

Nim jednak rzucicie się w wir twórczy, zachęcam Was wszystkich, niezależnie od codziennych spraw, do zostawienia śladu w naszej Księdze Pamiątkowej, która wyłożona została już wczoraj przez Marszałka Koronnego w Sali Tronowej Pałacu Książęcego w Grodzisku. Niech księgę wypełnią życzenia i wpisy nas wszystkich, bez wyjątku. Najciekawsze nagrodzimy, a co!, hojnie kwotą 25 000 lt, a ten najciekawszy z najciekawszych dodatkowo specjalnym znaczkiem (o nim więcej mowa w konkursie nr 2, niżej).

Konkurs nr 1 — przedstawienie (w dowolnej formie - rysunek, satyra, wideo, nagranie audio, proza, poezja, itd.) najmilej wspominanej sytuacji w Sarmacji. Wiele takich było, bez powodów tu nie wracamy. Nasze wspomnienia mogą dotyczyć początków, osiąganych sukcesów, interakcji z innymi, spotkań w realnym świecie, zjazdów. Cokolwiek, co choć trochę wiąże się z Sarmacją. Nagrody: każdy uczestnik konkursu otrzyma 5000 lt, zaś zwycięzca dodatkowe 20 000, kolejna osoba 10 000 i trzecia jeszcze 5000. Forma konkursu prosta, a myślę, że warto mówić o tym co było miłe. Termin trwania: start dziś, koniec 3 czerwca. Miejsce konkursu: dedykowany wątek na forum.

e43sMitf.jpg

Konkurs nr 2 — wracamy z konkursem Tydzień z Lennem, choć, tym razem, bardziej tematycznym. Konkurs będzie trwał od dziś, do końca lipca (wtedy rozstrzygnięcie i przyznanie nagród). Zasady konkursu są bardzo proste — każdy lennik (obecny i przyszły) ma prawo wzięcia udziału. Aby to zrobić wystarczy za pośrednictwem DSG i dowolnej agencji prasowej opublikować w okresie trwania konkursu chociaż jeden artykuł opatrując jego tytuł tagiem [TzL]. Jednak nie może to być artykuł o wszystkim. Celem konkursu jest promocja sarmackiej turystyki zatem lennicy opisują najciekawsze ich zdaniem trasy turystyczne w lennie, lub atrakcje turystyczne, z którymi turysta może się spotkać. Wyobraźcie sobie autokarową objazdową wycieczkę Dreamlandczyków z aparatami fotograficznymi w stylu "21 miast w 7 dni" i uruchomcie swą wyobraźnię. Starajcie się by Wasze opisy były ciekawe, by wciągały i budziły chęć wizyty. Unikajcie encyklopedycznego charakteru. Ma być wesoło. Anegdoty i historie poboczne zawsze w cenie. Nagrodami w konkursie są: dla każdego lennika, który spełni warunki uczestnictwa, i opublikuje choć jeden artykuł 10 000 lt. Dla zwycięzcy 50 000 lt + dedykowany znaczek, który na tę okoliczność Dwór będzie chciał wyemitować (znaczek w ilości maksymalnie 5 sztuk, stricte kolekcjonerski), dla II miejsca 30 000 lt + znaczek, dla III miejsca 10 000 lt.

47I7tb4A.jpg

Konkurs nr 3 — konkurs dla każdego, kto lubi pisać. Forma krótkiego opowiadania/reportażu/felietonu opisująca Sarmację w roku 2022 (jacy jesteśmy, jaki ustrój, jaka wielkość, z kim sojusze, z kim wojny, jakie przełomowe wynalazki miały miejsce, itd. - wyobraźnia na maksimum) i dzień uroczystości XX-lecia naszego kraju. Wyruszmy w małą podróż w przyszłość. Jacy będziemy za cztery lata. Niby to niedługo, ale... co się zmieni? Jak się zmieni. Opowiadania zamieszczamy w dedykowanym wątku na forum. W ramach nagrody każdy uczestnik konkursu otrzyma 5000 lt, zaś zwycięzca dodatkowe 20 000, kolejna osoba 10 000 i trzecie miejsce 5000. Termin konkursu: startujemy dziś, kończymy 15 czerwca.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 275,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin Verwaltung-Esteladio, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Konrad Jakub Arped-Friedman, Apolinary Montserrat, Helwetyk Romański, Tomasz Habsburg, Bartłomiej Czapka, Incisive.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
wracamy z konkursem Tydzień z Lennem
No pięknie :/
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@RemigiuszL :) widziałem Waszą zapowiedź, ale Dwór omawiał powrót TzL od około 1,5 miesiąca, w końcu stało się. Ale! Nic nie stoi na przeszkodzie byście działali ze swoim pomysłem, ba!, kibicujemy i chętnie pomożemy i wspomożemy.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@RCA Wątpię żebym zmusił moich leniwców do publikowania artykułów w obu konkursach. No trudno, najwyżej w starosarmackim napiszę coś tylko ja i wypłacę sobie nagrodę :P
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@RemigiuszL pierwsza edycja TzL była ogólna, dwór teraz wyszedł z tematyką, Starosarmacja może i powinna iść z kolejną tematyką. Rozbudowujmy tę wspaniałą ideę JKW Tomasza Ivo Hugona. Ten konkurs niech trwa, na różnych poziomach, różnych tematach! I DARE YOU STS :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ja mogę przypomnieć to, co jest gdzieś już na sarmackich stronach, a znalazło się i w Muzeum Hasselandzkim: https://muzeumhasselandzkie.wordpress.com/2014/01/13/ucieczka-z-cyberii/
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
16lat to kawałek historii ;) a tą tworzyło i tworzą ludzie. O różnych poglądach i charakterach, bez tego nie było tej rocznicy. A uroczystości był dobrze i sprawnie zorganizowane ;)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.