Kuryer Koronny 5/2018

GLmivVDv.png
Witam w kolejnym już w tym miesiącu wydaniu Kuryera. Ostatnie było już dobre 2 tygodnie temu, chociaż minął ten czas jak chwila. W każdym razie, pora teraz nadrobić lekko zaległości. Więc, bez zbędnego przedłużania, zapraszam na kolejną porcję Kuryera.

Polityka

Projekt nowelizacji Konstytucji Starosarmacji, zaproponowany przez Prześwietnego Namiestnika Remigiusza Lwowskiego von Hochenhausera został odrzucony przez Sejmik. Społeczeństwo wydaje się zadowolone, jednak głowa prowincji wydaje się być oburzona.

Zostały wręczone odznaczenia Starosarmacji. Wśród uhonorowanych wielokrotnie powtarzają się nazwiska Prokrust Zombiakov, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Peter West, Paviel Gustolúpulo, a trochę rzadziej również Tomasz Ivo Hugo, Incisive, Helwetyk Romański, Krzysztof Czuguł-Chan oraz Jan Zaorski.

Po drobnym kryzysie frekwencyjnym została przyjęta nowelizacja konstytucji o sposobie przyznawania honorowego obywatelstwa. Od razu prostuję, jest to zupełnie inna nowelizacja, niż ta wspomniana na samym początku. W związku z jej przyjęciem Sławetny Marszałek Peter West wyszedł z inicjatywą nadania obywatelstwa honorowego JO Pavielowi Gustolúpulo, jednak nie spotkało się to z pozytywnym odzewem społeczeństwa. A przecież zasługi rodu Gustolupulo dla Starosarmacji są znaczne - tylko chyba nikt ich nie widzi łącznie ze skromnym autorem artykułu

Obecny Sejmik podejmuje wiele prób nowelizacji konstytucji - obecnie trwa głosowanie nad kolejną poprawką (to już trzecia, jeżeli dobrze liczę). Nie zapowiada się, aby została przyjęta, chociaż debata nie wskazywała na taki obrót sprawy. Liczymy, że głosowanie zakończy się adekwatnym wynikiem. Wszystko będzie jasne w czwartek.
Społeczeństwo i kultura

O kryzysie znaczkowym można by wiele pisać. Jednak my ograniczymy się w słowa, myślę, że jest to temat na oddzielny artykuł. Ja tylko nakreślę sytuację. Ogłoszenie 22-iego maja konkursu na znaczek rocznicowy Tropicany spotkało się z entuzjastycznym podejściem nie tylko Tropicańczyków, ale również Starosarmatów oraz gości z pozostałych prowincji. Jednakże szybko gorące i radosne nastroje ostudził MSW JO Laurencjusz MaHi at Atera, który z góry stwierdził, że nie zamierza emitować znaczka. Społeczeństwa nie zadowoliła taka informacja, a w odpowiedzi na odmowę MSW, Namiestnik Starosarmacji złożył wniosek o debatę nielegislacyjną, mającą na celu nie tylko złożenie "skargi" na ministra, ale również ustalenie zasad emisji znaczków w sposób ustawowy. Cała (Staro)Sarmacja przygląda się kryzysowi i po cichu ma nadzieję, że jednak JO Minister ulegnie.

W związku z kryzysem znaczkowym została również przez Prześwietnego Remigiusza Lwowskiego von Hochenhauser wygłoszona oficjalna przemowa El Dictatore.

Budowa Wienskodromu postępuje. Można poczytać ciekawe posty

Sport

Czarnoleskiej Powadze nie idzie w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej najlepiej. Ostatni mecz z Synami relacjonują słabo, a derby z FC Czarnolas nie należały do najskuteczniejszych. Jednak mimo wszystko zawodnicy są zadowoleni, a trener dumny i mają ku temu powody. Dali z siebie wszystko.

Cocodrilos de Punta radzi sobie zgoła lepiej. Znajdują się w środkowej strefie tabeli i jeszcze walczą o awans. W pucharze doszli do ćwierćfinału, co jak relacjonuje trener było największym jak dotychczas osiągnięciem klubu.

Piraci z Tropicany zdają się być bez szans na utrzymanie, a tropicańska taktyka murarska nie zdała egzaminu w meczu z Wiedeńczykami. Trener również wydaje się tracić wiarę i stawia na trening młodzieży i odmłodzenie składu. Liczymy, że to działania mające na celu odnowienie Starosarmackiej drużyny. Make Pirats great again!

FC Czarnolas pomimo porażki z Hrabiami w pucharze wydaje się być zadowolonym z osiągnięć. Rozegrali jeden z lepszych pod względem cegłowych meczy, a drużyna trenera Henryka von Thorn-Leszczyńskiego wydaje się rozwijać w niebywałym tempie.

Jeśli czytacie to, to znaczy, że wytrwaliście do końca. Artykułów w Trybunie Diuków ostatnio nie było, a o swoich informatorach chyba pisał nie będę. W każdym razie, trzymajcie się
ciepło i puchato.

Życzę udanego dnia/wieczoru/nocy
Pan minister propagandy
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański.
Serduszka
5 219,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Krzysztof Czuguł-Chan, Helwetyk Romański, Cudzoziemiec 1, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Juliette Altrimenti, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Erik Otton von Hohenburg.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Trzymam kciuki za całą Starosarmację :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Dobra... Suma sumarum, ale jakim cudem zapomniałem o wyborach namiestnika to ja nie wiem xD
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Cytuję:
Sławetny Marszałek Peter West wyszedł z inicjatywą nadania obywatelstwa honorowego JO Pavielowi Gustolúpulo, jednak nie spotkało się to z pozytywnym odzewem społeczeństwa. A przecież zasługi rodu Gustolupulo dla Starosarmacji są znaczne - tylko chyba nikt ich nie widzi
Pełno niepotrzebnych uogólnień. "Społeczeństwa"? Napisać, że Baron przesadził, to nic nie napisać. Jedna osoba, oprócz Marszałka Sejmiku, wypowiedziała się. A drugie zdanie... no cóż, "kuriozum" to najdelikatniejsze, co mi na myśl przychodzi. Przekreślenia (końcówki zdania) specjalnie nie cytowałem, bo jest najzwyczajniej w świecie głupie
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Ad vocem: Jaśnie Oświeconemu Diukowi Gustolúpulo honorowe obywatelstwo należy się już za samą reaktywację Tropicany oraz stworzenie fundamentów pod jej dalszy rozwój.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Cytuję:
A przecież zasługi rodu Gustolupulo dla Starosarmacji są znaczne - tylko chyba nikt ich nie widzi łącznie ze skromnym autorem artykułu
Akurat zasługi Rodu jako takiego są dużo wieksze niż moje - Ziutek pomimo swojego zaraźliwego lenistwa zrobił baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużo dla Feru oraz wszystkich tych prowincji, które na przestrzeni lat zastępowały STS. Czy ja mam jakieś zasługi? Pewnie średnie, ja tak nie uważam. Natomiast uważam, że za moich trzech kadencji na stanowisku Namiestnika udało się zrobić sporo - można było zrobić więcej, prawda, ale też nie mam co sobie ujmować.

Wniosek o obywatelstwo honorowe to dla mnie bardzo miłe wyróżnienie i zaskoczenie. Czy je dostane czy nie - i tak jest mi miło, że ktoś moją pracę zauważył.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Hugo Rozumiem zbulwersowanie, bo wiem, że zdecydowanie przekolorowałem artykuł. Można było mniej, ale niech sam WKW przyzna, że lepiej czyta się takie dosyć bulwersujące artykuły, niż coś typu
Cytuję:
Sejmik pracuje nad nowelizacją konstytucji

Sejmik rozpoczął proces nadawania obywatelstwa honorowego

Piraci z Tropicany ponoszą kolejne porażki...
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Fajny przegląd, pozwala być na bieżąco. Pozdrawiam!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.