Kanclerz wsłuchujący się w Sarmatów - program

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Drogie Sarmatki!
Drodzy Sarmaci!


Mam zaszczyt przedstawić Wam program, które zamierzam realizować jako Kanclerz w najbliższej kadencji. Program nie będzie długi, bo nie jest moim celem obiecywanie czegoś, czego pewnie bym nie spełniła. Przedstawię Wam to, co chcę i zamierzam spełnić. A więc zapraszam do czytania!

AKTYWIZACJA MIESZKAŃCÓW SARMACJI

W jaki sposób? Przedstawię poniżej punkty, które powinny zaaktywizować nas w Sarmacji!

Wybór Artykułu Miesiąca spośród wszystkich Artykułów na Medal wybranych w danym miesiącu. Za organizację głosowania będzie odpowiedzialny SOBOS wraz z Ministrem Kultury. Jeżeli konkurs się przyjmie, proponujemy na koniec roku głosowanie na Artykuł Roku, spośród Artykułów Miesiąca. Oczywiście będzie to obarczone pokaźnymi nagrodami!

Organizacja cyklicznych konkursów na portalach typu kurnik.pl . Będziemy otwarci na pomysły Sarmatów odnośnie tego w jakich dyscyplinach miałyby odbywać się konkursy. To jest oczywiście propozycja do tego by jak najlepiej zaaktywizować Sarmatów i połączyć więzy młodych z doświadczonymi!

Zamierzamy współpracować z uczelniami poprzez pracę nad system kształcenia nowych obywateli! W tym celu należy całkowicie przekształcić system szkolnictwa. Bardzo dobrym pretekstem jest ustawa o edukacji sarmackiej i instytucjach nauki. Sądzimy, że współpraca z rektorami i kadrą naukową tylko zbliży nas do wspólnego celu - przygotowania młodych mieszkańców do v-życia w Sarmacji!

Aktywizacja młodych mieszkańców poprzez włączenia ich w szeregi instytucji rządowych czy też samorządowych. Będziemy wspierać samorządy merytorycznie i finansowo w tym zakresie. Komitet Młodość, Różnorodność, Doświadczenie jest przykładem, jak można świeży narybek połączyć z doświadczonymi Sarmatami. Skład Rady Ministrów, będzie tego kolejnym przykładem.

Aktywizacja poprzez szeroko rozumiane konsultacje. Planujemy rozpocząć debatę nad finansami w Sarmacji, tak aby były jak najbardziej sprawiedliwe dla najaktywniejszych mieszkańców. Konsultacje nad tym w jaką stronę ma Sarmacja iść (przykładowo czy w drogę federacji?). Konsultacje nad wprowadzeniem regionalnych walut, jako pewnego rodzaju przejaw samodzielności samorządowej.

WEWNĘTRZNE ZARZĄDZANIE I FINANSE

Zmiana w systemie wsparcia dla młodych, o którym już wspominałam w poprzedniej kampanii i przedstawia się następująco:

Obecnie mieszkańcy mają możliwość otrzymania zasiłku na start, chociaż wielu nowych obywateli nie mogło z niej skorzystać. My nie będziemy odmawiać funduszy na start jak to miało miejsce w nieodległej przeszłości. Proponujemy również rewolucję! Dodatkowe dofinansowanie dla nowych i aktywnych mieszkańców, które będzie służyć do założenia instytucji z możliwością publikacji. Jak to by wyglądało? Jeśli mieszkaniec jest krócej niż 6 miesięcy, a dłużej niż 60 dni, będzie mógł otrzymać 50% dofinansowania do założenia instytucji według specjalnego wzoru, który będzie obliczać kwotę dofinansowania:

KD= 50 000* (0,4*A + 0,1*L.A.+0,5*O)

KD - kwota dofinansowania(nie większa niż 50 000 )
A - 1/100 aktywności za ostatnie 30 dni
LA - liczba artykułów za ostatnie 30 dni
O - ocena w skali od 0 do 1, którą przyznaje namiestnik samorządu.

Dofinansowanie jest jednak do rozliczenia. Aby nie oddać go, należy napisać przez dwa miesiące minimum 6 artykułów w instytucji i przynajmniej połowa musi osiągnąć tantiemy na poziomie nie niższym niż 10 000 libertów za każdy z 3 artykułów. Nie spełnienie jednego z tych warunków będzie wiązać się z oddaniem połowy dofinansowania. Jeśli dwa warunki nie zostaną spełnione dofinansowanie będzie musiało być zwrócone w całości.

Służymy wsparciem dla stworzenia regionalnych walut, jako element naszego systemu finansowego. Jednak aby stworzyć system tychże walut, należy zastanowić się w jaki sposób miałyby funkcjonować. I w związku z tym chcielibyśmy na początku kadencji rozpocząć konsultacje społeczne na ten temat. Musimy wiedzieć jakie jest stanowisko władz samorządów, co ma do powiedzenia NIA. Pamiętajmy, że aby stworzyć taki system należałoby zastanowić się nad tematem kantorów, kursów walut i przewalutowania, ale może to być pomysł na ożywienie współpracy pomiędzy regionami i konkurowanie ze sobą.

Będziemy w ramach polityki wewnętrznej aktywnie reagować na pytania od społeczeństwa. Na forum będzie można oczywiście zadawać bezpośrednio do każdego Ministra jak i również do całego gabinetu. Będę do tego serdecznie Państwa zapraszać. Oprócz tego będziemy przeprowadzać konsultacje nad zmianami, które będą wzbudzać najwięcej kontrowersji. Jesteśmy ludźmi, którzy różnie myślą. Każdy pomysł i rozwiązanie zasługuje na wysłuchanie!

Grodziska Agencja Prasowa jest bardzo ważnym elementem dla Sarmatów, jednak brakuje tam właśnie samych Sarmatów. W tym zakresie będziemy chcieli poprowadzić konsultacje nad wprowadzeniem płatnych nagłówków. Jak to miałoby wyglądać? Artykuły będzie można dodawać do GAP tak jak dodaje się do rotatora. Będę jeszcze oczywiście dopytywać się czy to jest możliwe od strony technicznej. Pracownicy GAP oczywiście będą to weryfikować i decydować czy nadaje się informacja na pasek.

Sprawy wewnętrzne
to jak wszyscy wiemy jest bardzo szerokie zagadnienie. Dzisiaj będę chciała przedstawić Państwu założenia polityki wewnętrznej w moim gabinecie. Pierwszy temat to samorządy. Jestem działaczką samorządową i wiem czego samorządy potrzebują od Rady Ministrów. Potrzebują małej ingerencji w ich sprawy lokalne ograniczające się do pilnowania porządku i ewentualnego wsparcia o które poproszą. Zatem ze swojej strony zapewniam, że dotychczasowe rozwiązanie jest jak najbardziej aktualne i nie zamierzamy tego zmieniać. Najważniejsza jest różnorodność.

Część powyższych postulatów jest oczywiście zaczerpnięta z poprzedniego programu, który jest jak najbardziej aktualny. Nadal walczymy o większą aktywność i zapewniam Was, że nasz skład będzie tego gwarantem, a przedstawia się następująco:

Kanclerz - Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Sekretarz Stanu - Helwetyk Romański
Minister Spraw Wewnętrznych - Misza Korab-Kaku
Minister Edukacji Narodowej - Peter West
Wiceminister Edukacji Narodowej - Albert Jan Maat
Minister Kultury - Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Minister Finansów i Gospodarki - Rihanna Aureliuš-Sedrovski

Powyższy skład jak już wspominałam gwarantuje realizację postulatów, ale jest oczywiście otwarty na szereg innych. Jest to mieszanka świeżej i doświadczonej krwi, z różnych samorządów. Jesteśmy różnorodni, a to się powinno dzisiaj cenić! Zapraszam serdecznie do głosowania. Dość marazmu, więcej aktywności!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
9 153,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Cudzoziemiec, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Aleksander van der Egval, Laurẽt Gedeon I, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Peter West, Kuba Hogh-Sedrovski, Incisive, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Sorcha Raven.
Komentarze
Cudzoziemiec
Pierwsze konkrety! Dziękuję!
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@RCA WKM, lepiej późno niż wcale ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Chyba przydałoby się zainteresować jakimś wywiadem :D Gdyby mi się tylko chciało tak jak mi się nie chce :D
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Hasseland wesprze wszystkie dobre inicjatywy Rządu. Będziemy z zainteresowaniem przyglądać się działaniom Pani Kanclerz oraz Ministrów!
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Gratuluję :)
Odpowiedz Permalink
Aleksander van der Egval
Wiadomo na kogo zagłosuje
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@AFvTD cóż to za wywiad :D Dziękuję ogólnie za głosy wsparcia!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
I teraz gołym okiem widać po co ta cała hucpa ze znaczkami. Namiestnik Starosarmacji wykorzystał swoje stanowisko żeby skompromitować obecny rząd i dostał za to stołek Ministra Kultury. Na miejscu Prefektury mocno zainteresowałbym się tą sprawą.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@RemigiuszL a pozostali za co :D
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Chcę pomóc. Myślę, że zgodnie z wyznawaną przeze mnie zasadą, uda się zrobić więcej niż zakładamy. Na stanowiskach mi nie zależy, ale mogę obiecać, że zrobię co w mojej mocy, by trochę jeszcze wkładu wnieść do KS.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
a pozostali za co :D
@Rihanna kandydatka środowisk wrogich kanclerzowi Friedmanowi i ciprofobicznych, a więc zapewne książęca figurantka. W dodatku, jak donoszą bulwarówki, wcale nie jest kobietą.
@Helwetyk Podobnie jak @RemigiuszL zamieszany w spiseq znaczkowy, który wsparł poprzez złożenie interpelacji. Poza tym pełni funkcję szarej eminencji, bez której nie obejdzie się żaden rząd w Sarmacji, oprócz oczywiście rządu kanclerza Friedmana
@Misza O tym delikwencie wystarczająco dużo napisano tutaj
@peterwest Największa tajemnica tego rządu. Zapewne wkupił się w łaski kandydatki na kanclerza swym talentem do haftowania.
@AlbertJanMaat Socjalista, a więc wywrotowiec. To wszystko tłumaczy.

Biorąc pod uwagę powyższe, cała ta sprawa nosi jawne znamiona spisku i hucpy. To, że Prefektura nic z tym nie robi, świadczy, iż sama jest w tym umaczana.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@RemigiuszL ja przecież nawet jeszcze nie zacząłem wywracać ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@RemigiuszL zresztą co dla socjalizmu mógłbym zrobić jako Wiceminister Edukacji? Kazać Sarmatom uczyć się historii Międzynarodówek? XD
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@AlbertJanMaat Ale na pewno coś knujecie i zaczniecie wywracać, jak tylko zostaniecie ministrem. Tylko patrzeć jak MEN utworzy formacje pionierów :P
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@RemigiuszL od razu pionierów... marzy mis się taki Komsomoł :P
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.