Kuryer Eldoracki 2/2018
Seria wydawnicza: Kuryer Eldoracki

y79jy6q3.png
Kuryer Eldoracki
Zawsze świeże informacje ze Sclavinii
Witam serdecznie w kolejnym już wydaniu Kuryera Eldorackiego. Po zaledwie dwóch tygodniach wracamy z kolejnym numerem, tym razem już zdecydowanie bardziej aktualnym. Nie będziemy przedłużać - zachęcam do lektury!

Na początek coś, co zawsze będzie świeże w Sclavinii (poza rzecz jasna betonem) to alkohol. Codzienne, nowe dostawy i całonocne zabawy zawsze w zasięgu ręki. A tak na poważnie, to odświeżono delikatnie temat piwa w SEG oraz stwierdzono fakt, że kukulica jest tylko jedna. Ale może to ty zmienisz kukulicę i nadasz jej nową twarz?

W wyborach na Marszałka Senatu zwyciężył jedyny zgłoszony kandydat - Arsacjusz Arped. Gratulujemy wyboru, szczególnie iż wspomniany kandydat uzyskał 100% poparcie izby senatorskiej. Liczymy, że kadencja będzie pomyślna, obfita i lekka.

W Senacie został złożony projekt nowelizacji Ustawy o Akademii Sclavińskiej, który nadaje Rektorowi Akademii uprawnienie do odwołania naukowca z funkcji pełnionej w AS pod warunkiem, że złożył on w rektoracie pełnioną funkcję. Zarówno pod względem merytorycznym jak i stylistycznym poprawka jest jak najbardziej prawidłowa i czeka jedynie na jednogłośną akceptację przez Senat.

Marceli de Bordeaux-Ossoliński natomiast przybliża nam znaczenie uchwalonej tak niedawno Ustawy o edukacji sarmackiej i instytucjach nauki w swojej własnej oficynie. Z artykułu można dowiedzieć się między innymi co w ogóle oznacza dla nas ta ustawa oraz co nam daje. Warto się wczytać, jeżeli nie jest się pasjonatem długich i zawiłych prawniczych aktów.

Zgodnie z przyjętymi normami naukowcy Akademii Sclavińskiej mają za zadanie do 10.VI złożyć w Rektoracie plany na przyszły miesiąc. Jak na razie znamy plany Dziekana Wydziału Nauk Przyrodniczych, jednak jeszcze zostało mnóstwo czasu i powinniśmy doczekać się również planów pozostałych naukowców.

Dzięki włożonej przez WO Aleksandra van der Egvala cieszymy się dwoma nowymi pracami naukowymi dotyczącymi państwa na Nordacie - dokładniej części Unii Trzech Narodów - Volkianu oraz Muratyki. Obecnie dzięki włożonej pracy trwa głosowanie nad nadaniem WO tytułu magistra net. Wygląda na to, że tytuł zostanie nadany bez większych sprzeciwów, a grono osób po studiach powiększy się.

Z inicjatywy Rektora Akademii zostało również otwarte Centrum Projektów Wygodnych. Jest to instytucja, która ma zbierać pomysły na ulepszenie Księstwa oraz w przyszłości zebranie ich w jeden duży plan. Obecnie trwa w ramach tejże inicjatywy sonda, dotycząca odświeżenia designu strony systemu DSG naszego Ksiestwa. Zachęcamy do udziału!

Możliwe jest również, że w Akademii Sclavińskiej powstanie wydział lingwistyczny. Nie znamy jeszcze oficjalnego zdania większości naukowców Akademii Sclavińskiej - zatem nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy pomysł ma poparcie. Czekamy na wypowiedzi pozostałych naukowców.

Korzystając z faktu goszczenia w Sclavinii znamienitego gościa z Teutonii - JO Gotfryda Slavik de Ruth, znanego i wspaniałego historyka trwają ogólnikowe ustalenia dotyczące stworzenia wspólnymi siłami historii przedinternetowej oraz wplecenia w losy Sclavinii wątków teutońskich i na odwrót.

Trwa również pisanie historii Nowego Kotwicza - czym również zajął się nasz gość z Teutonii. Już niedługo powinniśmy się spodziewać wstępnych projektów. Z pewnością będą świetne i niewymagające poprawek.

Ożywianie sclavińskiej kultury trwa. Prawdopodobnie czeka nas centralizacja, takie przynajmniej chodzą głosy. Duża ilość regionów nie sprzyja aktywności, tak bardzo nam potrzebnej w dobie ostatnich kryzysów (aktywnościowych i personelowych).

Natomiast w Mirii zaginęli mieszkańcy. Na razie odnaleziono tylko Ludwika, a świetnymi ratownikami okazali się Incisive oraz Gotfryd Slavik de Ruth. Rozmowa o symbolach Mirii trwa, jednak jak stwierdzono nie ma się kto za mieszkańców prowincji Krasnostockiej wypowiadać.

Jak wypoczywa się w Mirii? Nie ma określenia, które wypowiedziałoby wspaniałość tamtejszej części Konsulatu. Nie dość, że mieszkańcy czują się tam swobodnie to jeszcze mają wspaniałe miejsca zarówno do leniuchowania, jak i aktywnego wypoczynku. Nie wierzysz - zobacz sam!

Na łamach agencji prasowej Akademii pojawił się artykuł dotyczący podstawowych zasad systematyki, będący częścią materiałów naukowych dla studentów AS na wydziale Neozoologia.

Pojawił się również plan wyborczy w wyborach na kanclerza Księstwa Sarmacji naszej przedstawicielki JO Rihanny Aurelius-Sedrovski. Przewiduje on miedzy innymi rozwój edukacji i popularyzację prasy.

Natomiast drużyna narodowa Jednorożców trzyma formę. Tuż przed rozpoczęciem 36. sezonu rozegrali dwa mecze - z Trizondalem, które zakończyło się remisem 2:2, oraz zwycięski z Bialenią 4:3. Natomiast trener kadry narodowej zarządził konkurs na transparent, motywujący naszych piłkarzy do coraz lepszej gry. Masz pomysł i kibicujesz jednorożcom! Koniecznie weź udział!

Warto również spojrzeć i wsłuchać się w utwór jedynego żebraka Księstwa Sarmacji Incisive, zatytułowany: "Lekcja historii sarmackiej". Pieśń ta z pewnością uzyska tak samo jak pozostałe dzieła tego autora wielką popularność, szczególnie pod drzwiami Biblioteki Unisławowskiej.

To byłby koniec. Może być trochę nielogicznie jeżeli chodzi o składnie - zdaję sobie z tego sprawę, ale to wszystko przez to, że najpierw pisałem wszystko chronologicznie, potem dopiero pomyślałem, żeby jednak jakoś to tematycznie uporządkować. Stwierdziłem, że sztywnych nagłówków nie będę dawał (tak jak na przykład w Voxie), jednak sądzę, że przedstawiony wyżej sposób również jest jak najbardziej wygodny.

Dziękuję wszystkim za lekturę, widzimy się niedługo w kolejnym wydaniu ;)
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Helwetyk Romański.
Serduszka
7 157,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Incisive, Helwetyk Romański, Albert Jan Maat von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Erik Otton von Hohenburg, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Guedes de Lima.
Komentarze
Cudzoziemiec
Coraz lepiej! Brawo!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Wiedziałem, że mój biurokratyczny projekt ustawy konstytucyjnej #nikogo. Smuteczek. :-(
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Helwetyk jaki projekt? Z niczym takim się nie spotkałem o.O moze WKW powiedzieć więcej?
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Helwetyk jaki projekt? Z niczym takim się nie spotkałem o.O moze WKW powiedzieć więcej?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
[...] stwierdzono fakt, że kukulica jest tylko jedna.
I moze jeszcze sclavińska? Program ochrony kukulicy czarnoleskiej i odrodzenia tropicańskiej nadchodzi!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
To bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, aby każdemu świat mógł stać się znacznie bliższy i bardziej zrozumiały.

Dlatego też; niezmiernie cieszę się z obfitych sukcesów Akademii Sclavińskiej oraz liczę na jej dalsze osiągnięcia w zakresie edukacji.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Super. Kuryer to bardzo ważna pozycja prasowa. Oby tak dalej. Fajnie, że Sclavinia ma się dobrze! Niech zatem Trwa ta nasza Ostateczna Krucjata.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@GuedesDeLima przydałoby się jeszcze rozwinąć PiaR :D tylko nke mam grafik do rotatora. Będzie trzeba zamówić :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.