Kuryer Eldoracki 3/2018

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
y79jy6q3.png
Kuryer Eldoracki

Zawsze świeże informacje z Konsulatu Sclavinii

Witam w przedurlopowym wydaniu Kuryera Eldorackiego. Ponieważ obecny, nowo powołany Minister Informacji w przyszłym tygodniu rozpoczyna dosyć długi urlop, będziecie musieli się uzbroić w cierpliwość i poczekać (dosyć długo zresztą na kolejne wydanie). A dzisiaj, ażeby mieć czystą kartę i aby informacje nie sczerstwiały - zachęcam do lektury!

Dosyć długa nieobecność WO Vizontasa Zenayceva zaniepokoiła Konsula, który wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie. Z dniem 13 czerwca utracił urzędy ministerialne oraz mandat senatorski. Liczymy jednak, że niedługo powróci do nas i znów będzie aktywny jak dawniej. Szkoda, że realioza dała się we znaki tak niespodziewanie.

W Senacie miejsce Vizontasa Zenayceva zajmie wybrany w wyborach uzupełniających do Senatu II kadencji sławetny Albert Jan Maat. Liczymy na aktywność senatora oraz dążenie jedynie do zwiększenia świetności Konsulatu. Jestem pewien, że Oświecona Izba będzie podejmować tylko dobre decyzje.

Dalej trwają rozmowy o ożywianiu sclavińskiej kultury. Wbrew pozorom najtrudniej było zauważyć, że pomóc w tym może po prostu życie. Wirtualna aktywność. Nie uleganie realiozie w każdym calu - chociaż nie zawsze można się przed nią uchronić, to należy z nią walczyć. Starajmy się jednak nie poświęcać całego wolnego czasu na mikronacje - czasami najlepsze pomysły przychodzą w trakcie wykonywania domowych obowiązków i promowaniu betonowej postawy na całym świecie.

Powołano również nowy skład Rządu Konsulatu Sclavinii. Do wyborów zgłosiło się dwóch kandydatów. Diuczessa Rihanna Aurelius-Sedrovsky na urząd Ministra Kultury, oraz baron Alfred Fabian von Tehen-Dżek na urząd Ministra Informacji. Obie kandydatury zostały przyjęte przez Marszałka Senatu i oddane pod debatę Oświeconej Izby. Obie kandydatury zostały już przyjęte, a ministrowie otrzymali już własne gabinety oraz mogą pracować w najlepsze.
Tymczasem na kolejne urzędy zgłosili się również poważany Arsacjusz Arped - na urząd Ministra Finansów oraz JKW Helwetyk Romański na posadę Ministra Gospodarki

Przez Senat została uchwalona również nowelizacja Ustawy o Akademii Sclavińskiej, umożliwiająca Rektorowi odwołanie z urzędu naukowca w przypadku jego osobistej rezygnacji oraz przyjęta została Ustawa Konstytucyjna o Umowach Międzyprowincjonalnych - nowelizująca Małą Konstytucję.

Finanse w Konsulacie również są w dobrej kondycji i nie cierpimy na problemy zarówno z wypłatami jak również i z polityką informacyjną w zakresie przeznaczenia naszych pieniędzy, które płacimy w podatkach.

W Systemie Ewidencji Gruntów, po wyścigu rocznicowym uległy osłabieniu kondycji sieci lotnicze? Absolutnie nie. Prześwietny Guedes de Lima jednak ma świetny pomysł na ich rozwój. Miejmy nadzieję, że dowiemy się więcej już wkrótce. Na razie mamy tylko drobne nawiązanie do przyszłego rozwoju. Guedesie! Czekamy na więcej informacji i zdecydowane działania.

Również Sclavinia otrzymała od Starosarmacji zaproszenie do powrotu do korzeni swojej historii i opieki nad lennem wszystkich, którzy w posiadaniu lenna na terenie rdzennych ziem sarmackich są. Liczymy, że ktoś się zdecyduje, jest to zdecydowanie genialny pomysł na rozwój lokalnej narracji - a nawiązania do Konsulatu i stworzenie wspaniałej współpracy międzyprowincjonalnej powinno stanowić cel nadrzędny przy takich akcjach.

W najaktywniejszym wątku Konsulatu natomiast obecnie trwają rozmowy o tym, czym Sclavinia płynie. Mlekiem i miodem? Tarczą i mieczem? A może betonem i tęczą? Warto wyrazić własną opinię i dodać własną opcję. Może wyniknie z tego coś większego.

Jednak są problemy natury technicznej! Wiecznie zabetonowany Eldorat stał się nagle zielony, jak to słusznie zauważył wracający do świata żywych hrabia Guedes de Lima. Zamiast bloków betonu rozpoczęto budowy chatek z chrustu. Sytuacja podoba się jednak zacnemu Sclavinczykowi mieszkającemu w chatce na kurzej łapce - no i oczywiście Ministrowi Informacji.

Woda w Jastrzębcu znów nadaje się do użycia! Taką informację podał do wiadomości publicznej Gubernator Nowicji ... JP Guedes de Lima. Wszystkie działania podjęte przez służby publiczne pozwoliły na uzdatnienie wody. Dziękujemy za troskę!

Czekamy nadal na oficjalną decyzję w sprawie założenia Carnuntum w systemie DSG. Na razie przewidujemy odpowiedź odmowną, związaną z opinią Konsula, jednak decyzja należy przede wszystkim do Rady Ministów oraz uprzednio do Senatu. No i nadal pozostaje kwestia finansowa.

Plany działalności na czerwiec zostały złożone i zaakceptowane przez 3 wydziały. Pierwsze już są ukończone, pozostałe nadal czekają na realizację. Liczymy, że nasi naukowcy wyrobią się, pomimo tego, że został już tylko jeden weekend do zakończenia miesiąca - oraz 10 dni miesiąca następnego.

Biuro rektora jest jak najbardziej aktywne i stale informuje nas o podejmowanych krokach. Z tych informacji możemy dowiedzieć się chociażby o najświeższych trwających niejawnych obradach konwentu Akademii. Wspaniale, że po tylu miesiącach wątek wciąż żyje i nie musimy się martwić o naszą Akademię.

Warto również wspomnieć o wykładzie rocznicowym, który został wygłoszony z okazji pierwszej rocznicy powstania Akademii Sclavińskiej. Dla każdej osoby zainteresowanej chociaż w
najmniejszym stopniu życiem Uniwersytetu jest to lektura obowiązkowa.

Jednak to nie koniec. Z okazji rocznicy AS zorganizowany został Wielki Test Wiedzy o Akademii. W związku z tym można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu całego roku działalności uczelni. Dosyć szybko (w porównaniu z wynikami biegu z okazji XVI rocznicy powstania Księstwa) pojawiły się również wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pan Michael Wolferine - zwycięzca pierwszej i miejmy nadzieję nie ostatniej edycji testu. Wśród osób, które osiągnęły wynik większy niż 50% rozlosowano znaczek. Szczęśliwcem okazał się namiestnik Starosarmacji, Remigiusz Lwowski von Hochenhauser.

Centrum projektów wygodnych po głosowaniu nad zmianą wyglądu strony głównej w Księstwie zaproponowało również zmianę długości tytułów wątków z 60 na 100 znaków. Niby niewielka zmiana, jednak na sam start pokazano nam jak bardzo może zmienić nasz świat na lepsze. Liczymy, że uda się jak najszybciej zrealizować postulat, a NIA przychylnie na niego popatrzy. Chociaż lepiej, żeby teraz naszych informatyków zbytnio nie obciążać - mają i tak bardzo dużo do zrobienia po ostatnich uchwałach Sejmu.

O Scientes Liberales można więcej przeczytać w tym oto artykule.

Nasze zainteresowanie wzbudza również milczenie w sprawie wydziału lingwistycznego w Akademii Sclavińskiej. Brak odzewu ze strony Rektora Czcigodnego Marcelego de Bordeaux-Ossolińskiego jest niepokojący, jednak możliwe, że ustalenia drogą prywatną już ruszyły i są na dobrej drodze. Czekamy na informacje!

Na koniec kawałek o sporcie. Kadra Wielonarodowa Sclavinii odnosi wspaniałe sukcesy - zarówno przy zwycięstwie 0:3 nad Federacją Teutonii oraz 2:1 z Trizondalem. Świetne relacje trenera kadry są jednak jedynie zwieńczeniem wspaniałego kierowania drużyną w 36 sezonie ligi mikroświatowej, która wzbudza zainteresowanie i emocje nie tylko w Sarmacji, ale również na całym mikroświecie.

Bardzo dziękuję wszystkim za uwagę. Praca Ministra Informacji to nie łatwa praca, liczę, że rozumiecie. Jeżeli coś pominąłem (chociaż szanse są dosyć małe) to informujcie. Musiałem zebrać dane z okrągłych 3 tygodni, więc obawiam się co będzie po urlopie :D. Poza tym musiałem kilka informacji, które były już tak nieaktualne jak wiara w bożków pogańskich po prostu pominąć. Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury tym, którzy najpierw przelatują artykuł wzrokiem i czytają od końca :D
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Marceli z Ossolińskich Bordoński, Helwetyk Romański.
Serduszka
8 199,00 lt
Ten artykuł lubią: Peter West, Laurẽt Gedeon I, Incisive, Krzysztof Czuguł-Chan, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Erik Otton von Hohenburg, Julian Fer at Atera, Helwetyk Romański, Guedes de Lima, Aaron Ramsey, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Peter West
Oby tak dalej!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Gdzie Kuryer Koronny???!!! :D
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Wspaniale!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ciekawa lektura :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@RemigiuszL będzie dzisiaj. Wczoraj zabrakło czasu. Zapomniałem, że tak artykuł to co najmniej dwie godziny roboty xD
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Z nowym miastem sprawa nie jest zero-jedynkowa. Wymieniliśmy z @AlbertJanMaat korespondencję w tej sprawie. Ze swojej strony rekomenduję miasto poza DSG, ale istniejące tak od strony prawnej, jak i sclavińskiego forum oraz SEG.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Miło poczytać dobrą, sclavińską prasę.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
W porządku, trochę chyba za dużo podkreśleń, ale to moje subiektywne odczucie. Winszuję pracy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.