Badania interwencyjne: Skażenie wody pitnej w Nowym Kotwiczu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W dniu wczorajszym do Rektoratu Akademii wpłynęło anonimowe doniesienie o skażeniu wody pitnej w Nowym Kotwiczu. Z uwagi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia przez mieszkańców Mirii, a w szczególności przez najbardziej narażoną ludność Nowego Kotwicza, została podjęta decyzja o przeprowadzeniu przez Wydział Medycyny interwencyjnych badań naukowych, które potwierdziłyby lub wykluczyły skażenie wody pitnej.

Hsv8AZlM.png


Prace badawcze rozpoczęły się na miejscu dziś we wczesnych godzinach porannych. W ramach standardowej procedury pobrane zostały próbki wody z ujęcia nadbrzeżnego oraz ujęcia głębinowego w Instytucie Hydrologicznym w Nowym Kotwiczu, który zaopatruje w wodę nie tylko miasto, ale w zasadzie całą gubernię. Pobrane próbki wody poddano wnikliwym analizom biochemicznym, które jednoznacznie wskazują na skażenie wody w rzece Miria pałeczkami Boromeusza (łac. Borromaeus coli).

9b7WOqQ7.png


Bakteria jest dobrze znana naukowcom - została odpowiednio sklasyfikowana i opisana. Wywołuje wiele groźnych chorób i dolegliwości, a zapadalność dotyczy nie tylko ludzi, ale również i zwierząt. Przyczyna skażenia nie jest znana, ale obecnie nie stwierdza się już zakażeń pałeczkami Boromeusza, więc z uwagi na skalę zjawiska nie można wykluczyć działania osób trzecich. W najbliższych dniach o sprawie zostanie powiadomiona sclavińska Waffen-OK.

Prowadzone badania wykazały, że skażenie dotknęło nie tylko samo miasto Nowy Kotwicz, ale wraz z nurtem rzeki przemieszcza się w głąb lądu - aktualnie znajduje się na wysokości dopływu Sclavia i jest wysoce prawdopodobne, że będzie postępowało. Obawiamy się rozszerzania skażenia ciekami podziemnymi na inne rzeki, w tym najbliższe rzeki Enaj i Narew. Poniżej mapa obrazująca skalę zjawiska na dzień 11 lipca br.:

j6BO0IHo.gif


Zespół badawczy pozostanie na miejscu w najbliższych dniach w celu monitorowania skali skażenia, o czym będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie w imieniu mieszkańców prosimy o przekazywanie do Gmachu Akademii butelek z wodą pitną w specjalnie utworzonym do tego celu wątku -Z góry serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc.prof. net. Marceli de Bordeaux-Ossoliński
Rektor Akademii Sclavińskiej
Serduszka
13 211,00 lt
Ten artykuł lubią: Kuba Hogh-Sedrovski, Helwetyk Romański, Erik Otton von Hohenburg, Arsacjusz Arped, Incisive, Krzysztof Czuguł-Chan, Laurẽt Gedeon I, Guedes de Lima, Aaron Ramsey, Leviu Baicç, Cudzoziemiec, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Stanisław Mostowicki, Michaił von Hippogriff-Vovkulak.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Wolałbym wiedzieć jakie są objawy zakażenia, bo wątroba boli i to może być od tego.
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
@piwniczak należy jak najszybciej zbadać w szpitalu CM - akurat mamy promocję na pakiet Diuk Komfort+ :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@MarcelideBO to proszę o skierowanie na leczenie. O ile, oczywiście, proces leczenia wiąże się z okładami ze studentek 1. i 2. roku studiów.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
O proszę - w Jastrzębcu też były problemy z wodą.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Butelki wyslane

Miasto Angemont informuję o chęci udzielenia pomocy mieszkancom Nowego Kotowicza i okolic.
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
@piwniczak Jaśnie Oświecony będzie ciężko, ale Pani Danusia - nasza naczelna pielęgniarka - chętnie Diuka pookłada... ;)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Czy tropicańska tequila też może być? Bo u nas woda często zapaskudzona przez rekiny.
Odpowiedz Permalink
Leviu Baicç
Jak można pomóc?
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
@RemigiuszL Wielce Szanowny Namiestniku, w ilościach każdych! :)
@Leviu Na chwilę obecną wysyłając wodę.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ale grejt gif! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.