Gazeta Teutońska, Andrzej Fryderyk, 23.07.2018 r. o 21:49
[Konkurs] Kradzież w Zamku Królewskim
Seria wydawnicza: Konkursy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Uroczystości rocznicowe już za pasem, cała Teutonia przygotowuje się do hucznych obchodów, mieszkańcy zastanawiają się, kto w tym roku wyróżniony zostanie Orderem Cesarza Hergoliena Wielkiego… Tymczasem Gwardia Królewska doniosła, iżw nocy z soboty na niedzielę, z Zamku Królewskiego w Złotym Grodzie zniknęło 10 złotych tarcz herbowych Teutonii, zdobiących komnaty zamkowe.

Po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia ustalono, że tajemniczy mężczyzna pojawił się w sobotni wieczór w Zamku. Podejrzany o kradzież był widziany na lotnisku w Złotym Grodzie około godziny 22:30, skąd udał się do Srebrnego Rogu. Próbował tam dostać się na poranny prom do Grodziska, lecz z powodu strajku pracowników miejskiego portu, zmuszony był zmienić swój plan. Udał się samolotem do Ruhnhoff, aby skutecznie odpłynąć promem w kierunku Grodziska.

Obecnośc podejrzanego w Grodzisku odnotowano w niedzielę około godziny 18. Przy współpracy z Policją Starosarmacji podejrzany został zatrzymany około 22:25. Zgodnie z informacjami jakie otrzymaliśmy z Grodziska, zatrzymany to Janusz T., wielokrotnie przejawiający nienawiść wobec Teutonii, kilkukrotnie skazany za wystąpienia przeciwko Sarmacji. Przy podejrzanym nie znaleziono skradzionego mienia.

84Bils20.jpg
Zatrzymany, prowadzony przez Starosarmacką Policję

Nim podejrzany został pojmany, przebył długą drogę po Teutonii i Grodzisku, zatem swój łup musiał ukryć gdzieś po drodze. Tutaj zwracamy się do każdego mieszkańca Sarmacji – jeżeli ktoś odnajdzie złoty herb Teutonii, prosimy o natychmiastowe wysłanie informacji wiadomością prywatną na Poczcie Konnej do Lady Koadiutor Królestwa Teutonii, Carmen Laurent-Asketil. Dla dobra śledztwa, prosimy o nieumieszczenie publicznie, ani o nierozpropagowywanie informacji o miejscach, gdzie herby zostały znalezione. Dla znalazców czekają nagrody pieniężne – 1000 libertów za każdy znaleziony herb i 10000 libertów dla pierwszej osoby, która znalazła daną kryjówkę.

Herby do odnalezienia przedstawia poniższe zdjęcie:
9kHfMNKa.png

Zachęcamy do pomocy w śledztwie – herby nie mogły zostać ukryte daleko! Na pewno są gdzieś w systemie bądź na Forum Centralnym…
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
10 411,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Stanisław Mostowicki, Erik Otton von Hohenburg, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Cudzoziemiec 1, Cudzoziemiec, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Bartłomiej Czapka, Severin von Verwaltung-Rentner, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Adam Jerzy Piastowski, Król Patryk I Labacki, Wojciech Hergemon, Peter West.
Komentarze
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
W Bialenii było zbieranie szeklów, to my możemy powiedzieć:
Cytuję:
Zbieracze herbów, łączmy się!
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
No nie wiem, na ich miejscu bym pociął i ukrył w lesie.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Janusz T. ? To pewnie jakiś krewniak Thornów ;)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Najpierw przeczytałem, że 10 złotych i pomyślałem, że to musiały być dzieci gellońskie.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Tak czytam: "z Zamku Królewskiego w Złotym Grodzie zniknęło 10 złotych" i myślę sobie "Cholera! to więcej niż mam w portfelu!" za chwile doczytałem że chodzi o tarcze. GJ! :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@AJCartonwhisky powiem szczerze, że wymyślając fabułę, już po opublikowaniu zdałem sobie sprawę z tej politycznej niepoprawności :)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
9 znalazłem, ale 10 ni ch. Wygląda mi na to, że to nie jest zwykły gelloński spisek...
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@kaxiu Dziewięć to doskonały wynik.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
7 znalazłem, ale nie wiem kiedy @kaxiu znalazł te 9, może się okaże, że ja po 1000lt tylko będę miał :C
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Ten 10 to gellońcy pocięli już na żyletki. Nie znajdzie się go już.
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung-Rentner
@anglov @kaxiu @CarmenLaurent Kiedy można spodziewać się rozstrzygnięcia konkursu?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Jak uporamy się z wrogami Narodu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.