[Sclavinia] Poszukiwania kukulicy w toku [ZOBACZ ARTYKUŁ!]

P
oszukiwania skradzionej 20.07.2018 kukulicy dalej trwają. Przez 3 dni nasz artykuł nieco podbudował straż eldoracką, która wzięła się do pracy przeszukiwania podmiejskich magazynów zaopatrzonych w przeróżne rzeczy: liny, kotwice, haki, niskokaloryczne jedzenie, wysokokaloryczne słodycze, odchody kukuła malutkie buteleczki kukulicy (zaledwie 0,25l), zabawki i inne.

Tropy złodziei urywają się, tak jak wspomniano w poprzednim artykule, na jednej z bram prowadzących do uliczki ze składowiskami rupieci i wartościowych przedmiotów, których wartości właściciele nie są nawet zdolni ocenić.

Trzeba cały czas pozostawać w dobrej nadziei: dowódca straży eldorackiej, zarządca miasta i władze Sclavinii szacują straty nawet do 15.000 libertów, czyli po 1.500 za butelkę o pojemności 0,7l, a przychodzi jeszcze do tego zamontowanie nowych, lepszych drzwi i intensywna opieka medyczna nad poszkodowanym w napadzie strażnikiem.

Po przesłuchaniach okolicznych mieszkańców Eldoratu wiemy, że sprawcy tej zbrodni są karłami, co jest nadzwyczaj dziwne, gdyż pilnujący piwnic eldorackich był bardzo wysoki: no cóż, przecież można się wspiąć jeden na drugiego i uderzyć go.

Wiemy też, że obaj mężczyźni mieli bujną, złotą brodę i niebieskie oczy, a na głowie mieli właśnie brązowe czapki o dziwnym kształcie z pawimi piórami, co wyjaśniałoby znak pozostawiony na wyważonych drzwiach.

Jeżeli ktoś widziałby tych sprawców, dzwońcie do straży Eldoratu!
Niechaj kukulica zostanie odnaleziona!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
6 909,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Helwetyk Romański, Cudzoziemiec, Severin von Verwaltung, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Stanisław Mostowicki, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Incisive, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Cudzoziemiec
Opis brzmi tak, jakby złoczyńcy pochodzili z Gideny.
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
@RCA WKM, litości ...
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Hyhy.
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Co do artykułu: straty są tak małe, że chyba nie warto wszczynać poszukiwań, które z pewnością okażą się drogie. Lepiej obniżyć ceny kukulicy, co może mieć istotny wpływ na zmniejszenie ilości takich występków.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Cóż, kukuł czarnoleski niestety nie jest licznym ptaszkiem aktualnie z powodu wymarcia przez branie go do niewolniczej produkcji odchodów i wyplujek, z których kiedyś produkowano kukulicę. Aktualnie kukulica to towar luksusowy, a poszukiwania to nie są jakieś drogie sprawy.
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Trzeba zatem poprosić Wydział Nauk Przyrodniczych z Akademii Sclavińskiej o przeprowadzenie działań mających na celu zwiększenie populacji kukuła czarnoleskiego.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
No cóż, nie wiem czy Czarnolas się zgodzi...
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@MichaelWolferine Tylko pod warunkiem zlikwidowania nielegalnej produkcji i dystrybucji kukulicy w Sclavinii.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
@RemigiuszL Czasami straż eldoracka nie sięga tak daleko no i trudno wyeliminować nielegalną produkcję kukulicy na wsiach czy miasteczkach.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Kukulica dobrem wielonarodowym Sclavinii!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Powiadajo że kukulica to nie alko, więc pić można.
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
@Eradl To zależy, która z kolei
Odpowiedz Permalink
Hewret von Thorn
Nie przyszło komuś do głowy, że karły mogą przejść między nogami bez zwracania na siebie uwagi? :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.