Kuryer Eldoracki 4/2018

y79jy6q3.png
Kuryer Eldoracki

Zawsze świeże informacje z Konsulatu Sclavinii
Urlop Ministra zakończył się szczęśliwie, więc możemy wrócić do regularnych publikacji. Na szczęście jest jeszcze lipiec, więc jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany, że po urlopie znalazłem aż tyle motywacji do nadrabiania zaległości. Cieszę się, że jeszcze żyjemy i aktywnie działamy. Nie przedłużajmy zatem i rozpocznijmy zbiórkę. Informacje z przeszło miesiąca przed nami. Miłej lektury.

8 lipca na urząd Ministra Gospodarki został powołany JKW Helwetyk Romański. Tego samego dnia Senat Konsulatu Sclavinii zadecydował o powołaniu na urząd Ministra Finansów Poważanego Arsacjusza Arpeda

Dnia 10 lipca Senat uchwalił również nowelizację Ustawy o Akademii Sclavińskiej, autorstwa barona Marcelego de Bordeaux-Ossolińskiego. Zmienia ona zasady określania, kto jest, a kto nie jest pracownikiem uczelni. Warto się zapoznać.

Natomiast 15 lipca ostatecznie ratyfikowana została przez Senat umowa dotycząca przystąpienia Starosarmacji do Systemu Ewidencji Gruntów. Po wielu dniach negocjacji w końcu udało się. Ratyfikacja umowy jest idealnym zwieńczeniem obfitej współpracy sclavińsko-starosarmackiej.

Kolejnym krokiem Senatu obecnej kadencji było przyjęcie Ustawy o zniesieniu niepołączalności urzędów Konsula oraz Senatora w dniu 17 lipca. Jest to krok, który ma zapewnić odpowiednią furtkę i alternatywę w obliczu obecnej klęski aktywnościowej.

W dniu 24 lipca przyjęto dwie kandydatury do rządu Konsulatu - na urząd Ministra Administracji i Ministra Spraw Wewnętrznych, WO Seweryna Siepacza Rębajłę, oraz kandydaturę Prześwietnego Marcelego de Bordeaux-Ossolińskiego, na miejsce Ministra Edukacji i Nauki. Obie kandydatury zostały przyjęte w ciągu 3 dni przez Senat. [1] [2]

Od dnia 15 lipca trwały również wybory do Senatu III kadencji. Znane są już również ich wyniki. Po ciężkich zmaganiach do Senatu zostali wybrani: Arsacjusz Arped, Rihanna Aurelius-Sedrovski i Marceli de Bordeaux-Ossoliński. Gratulujemy i życzymy udanej kadencji!

Natomiast na koniec swojej kadencji Senat przyjął również poprawkę do Ustawy o orderach i odznaczeniach prowincjonalnych. Za nimi bardzo pracowita, ale również obfita w nowelizacje i zmiany kadencja. Dziękujemy za starania!

29 lipca nadana została dla drużyny piłkarskiej LKS-NK Troyanowitze Krasnystok dotacja w wysokości 30 000 libertów, przeznaczona na sfinansowanie kupna herbu dla drużyny. Jak mówi wnioskodawca, jest to transakcja na długie lata, więc z pewnością taką będzie. Życzymy sukcesów.

Dnia 10 lipca została również przyjęta zmiana Statutu Akademii Sclavińskiej. Są one wynikiem przyjętej przez Senat nowelizacji Ustawy o Akademii Sclavińskiej. Warto samemu się zapoznać.

Czy język przedstawiony w Królestwie Baridasu przez WO Leviu Baicça ma szansę zostać językiem narodowym Konsulatu Sclavinii? Nic nie jest wykluczone, a szanse na to, że prace pod okiem Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych w Akademii Sclavińskiej rychło ruszą z miejsca.

Dzisiaj (tj 29. lipca) zakończona została również akcja zbierania wody dla Mirii, której zasoby zostały skażone. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zebrano 115 butelek wody, a także beczkę kukulicy oraz statek z tropicańską tequillą, które wzbudziły nie mniejsze zainteresowanie miejscowej ludności, niż woda.

12 lipca powołany został nowy rektor Akademii Sclavińskiej. O dziwo, nie został nim po raz IV już baron Marceli de Bordeaux-Ossoliński, a JO Rihanna Aureliuš-Sedrovski. Życzymy pani Rektor jak najlepszej kondycji w Akademii i wspaniałych innowacyjnych pomysłów na rozwój tej wspaniałej uczelni. W związku z tym funkcję Pretora ds Finansowych przejął ustępujący Rektor.

Niestety, mała aktywność w Księstwie Sarmacji daje się we znaki również w Akademii Sclavińskiej. Na tak wielu naukowców, jedynie dwóch przedstawiło swoje plany na ubiegły miesiąc. Co prawda, planów jest 4, jednakże naukowców tylko dwóch. Mamy nadzieję, że dadzą radę, a w przyszłym, nie tak dalekim już sierpniu więcej wykładowców przedstawi swoje plany.

Sprawy budżetowe AS jednak nie są problemem. Wszystkie wynagrodzenia zostały wypłacone, wielu zaniechano z powodu braku, lub niewypełnienia planów na czerwiec.

Z zapytaniem do Rektora wyszedł również kawaler Hewret von Thorn. Dotyczyło ono uznania przez Akademię tytułu naukowego zdobytego na Uniwersytecie Bialeńskim. Wszelkie procedury oczywiście zostały już rozpoczęte

Wciąż czekamy na powstanie sclavińskiej szanty, jednakże nikt nadal nie rozpoczął działania w tym kierunku. Taka pieśń żeglarska bardzo przydałaby się marynarzom sclavińskim, nawet gdyby była całkowicie wyrwana z kontekstu. Może ktoś jednak pokusi się i utowrzy pierwszą zwrotkę?

Ciągle dowiadujemy się nowych informacji o życiu codziennym w Mirii. Niełatwo opowiedzieć o wszystkim, najlepiej będzie samemu to zobaczyć.

LKS NK Troyanowitze Krasnystok to świetny sclaviński klub. Do ostatnich osiągnięć zespołu należy zdobycie pucharu Sclavinii. Jest to prawdopodobnie pierwszy krok do osiągnięcia dominacji w lidze.

W Karczmie pod Nogą Jednorożca nadal można się dobrze najeść, ale już nie jest tak gwarno. Może warto ożywić trochę drętwiejące towarzystwo odrobiną wesołej muzyki?

Ożywienie sclavińskiej kultury i bezkonkurencyjność w twórczości żebraka to dwa główne tematy tego wątku. Czy jest jeszcze ktoś, kto mógłby coś wnieść do kultury w Sclavinii? Oczywiście! To może właśnie na twój talent czeka Konsulat.

Co zmieniło się przez ostatni czas w Sclavinii? Zamiłowanie do kukulicy! Ożywianie sclavińskiej kultury i pisanie poezji, to ciągle żywe tematy w prowincji Sclavińczyków. Szkoda, że działania nie idą dalej. Ale to nic, bo może to właśnie ty jesteś tą osobą, która przełamie marazm i zamiast myśleć, co można zrobić - zrobi coś!

Aby nie przedłużać, zrezygnowałem z kilku niekluczowych informacji oraz z prasy (tak samo jak w przypadku wieści ze Starosarmacji). Jakbym wcześniej znalazł motywację, to artykuł byłby jeszcze w lipcu, ale trudno się mówi. Następnym razem będzie lepiej. Ciężko jest zebrać cały aktywny miesiąc w jednym artykule bez przemęczenia się :D Życzę przyjemnej lektury.

//Wiem, przydałyby się jakieś grafiki, ale nie ma nic pasującego do Kuryera Eldorackiego, a także, żeby nie było to zbyt bulwersujące czy coś. Chociaż ten artykuł i tak pewnie wzburzy parę osób//
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański, Michaił von Hippogriff-Vovkulak.
Serduszka
5 568,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Cudzoziemiec 1, Jan Lubomirski, Ludwik Tomović, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Guedes de Lima, Aaron Nerling.
Komentarze
Helwetyk Romański
Cytuję:
Kolejnym krokiem Senatu obecnej kadencji było przyjęcie Ustawy o zniesieniu niepołączalności urzędów Konsula oraz Senatora w dniu 17 lipca. Jest to krok, który ma zapewnić odpowiednią furtkę i alternatywę w obliczu obecnej klęski aktywnościowej.
Właściwie — nie było. W Małej Konstytucji pozostał przepis „Konsul nie może wchodzić w skład Senatu”, który nie pozostawia cienia wątpliwości interpretacyjnych. Na szczęście, proponowana regulacja okazała się niepotrzebna w tych wyborach — i mam bardzo mocną nadzieję, że nie będzie także w kolejnych! — ale, na wszelki wypadek, zgłoszę stosowną propozycję na dniach.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Cytuję:
LKS NK Troyanowitze Krasnystok to świetny sclaviński klub. Do ostatnich osiągnięć zespołu należy zdobycie pucharu Sclavinii. Jest to prawdopodobnie pierwszy krok do osiągnięcia dominacji w lidze.

Puchar zdobyliśmy prawie trzy lata temu, więc nie do takich ostatnich :D
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Przełamać marazm? Ja tu umieram na realiozę...
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Prorektor nie pretor ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@LudwikTommo
Czyli nadrobiliśmy zaległości nie z ostatniego miesiąca, a sprzed 3 lat! :D

@MarcelideBO
Każdy popełnia błędy. Niestety, już za późno, żeby je naprawić :D

@AlbertJanMaat
Jakie umieranie :D Kto by miał czas na umieranie ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.