Księstwo Sarmacji historia - najazd Sarmów

Około 1000 r p.n.e wyspę Sarmacką najechało plemię Sarmów. Pochodzili oni z Zachodniej Europy (Bretania, Akwitania). Byli oni podzieleni na trzy mniejsze plemiona. Pierwszym plemieniem było plemię Niedźwiedzi (nazwa pochodzi od totemu plemiennego). Pozostałe plemiona to Warowie i Guzowie (nazwy te pochodzą od założycieli tych plemion Wara i Guza Czarnego).
sqNfDBj4.jpg

Osiedlili się oni północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. W tym samym czasie na wyspę przybyli rówież Galoni byli oni spokrewnieni z Sarmatami. Byli oni mniej liczniejsi niż Sarmowie ale w przeciwieństwie do nich byli bardziej zorganizowani. Pilnowali tego Druidzi zwani semnotemami. Zgodnie z przekazami, druidzi ci byli czcicielami słońca, a ich wiedzę badacze wywodzą z różnych miejsc — Grecji, Egiptu, Chin a nawet z Atlantydy. Gellonowie pozostali na swoich pierwotnych siedliskach — Sarmowie nie mieli tego szczęścia. Około 700–800 r. p.n.e. przenieśli się w rejon centralny, zwany później Sarmacją Właściwą. Zostali oni bowiem wyparci przez dwa połączone plemiona Wagarczyków i Armerczyków. Są to najbardziej tajemnicze plemiona w historii Sarmacji. Wagarczycy są niewątpliwie spokrewnieni z Japończykami, mają podobną kulturę, język i pismo. Tymczasem krępi i jasnożółci, prawie biali, Armerczycy przywodzą na myśl czystych Chińczyków, niezmieszanych z najeźdźcami z grupy mongoloidalnej. Nie wiadomo dotychczas skąd pojawili się oni w Sarmacji. Ich własne przekazy są pod tym względem niezwykle enigmatyczne, więc próby wydedukowania, jaką drogę przeszli, są trudne. Na uwagę zasługuje teoria, że przedostali się tutaj przez Amerykę środkową, po drodze cywilizując plemiona meksykańskie. To oni mają być owymi „półbogami”, którzy w legendach plemion środkowo–amerykańskich odeszli na wschód. Inna teoria wysnuta przez jednego z profesorów GIN, mówi że byli to potomkowie Atlantydów. Wyparci ze swoich nadmorskich ziem Sarmaci zepchnęli pierwotnych mieszkańców, Maglorów, na zachód, a sami osiedlili się na ich ziemiach. Nadal jednak nie stworzyli swojego państwa. Lepiej powiodło się natomiast Galonom — sprzymierzyli się oni z Wagarczykami i Armerczykami i wspólnie z nimi zaatakowali Sarmów, co pozwoliło im przejąć niektóre fragmenty ich pierwotnego terytorium. Następnie nastąpiło wymieszanie się plemion — większość Guzów osiedliła się pomiędzy Galonami, którzy po przejęciu co niektórych fragmentów sarmackiej kultury (głównie tych związanych z walką, jako że Galonowie w tym okresie nie byli najlepszymi wojownikami) zdominowali swoich sojuszników do tego stopnia, że do początku naszej ery nie dało się już wyodrębnić jednych od drugich.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Erik Otton von Hohenburg.
Serduszka
6 215,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Laurẽt Gedeon I, Guedes de Lima, Ignacy Urban de Ruth, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Stanisław Mostowicki, Tutmozis Grenlandzki.
Komentarze
Erik Otton von Hohenburg
Sarmowie przybyli z kosmosu?
Odpowiedz Permalink
Artur Kardacz von Hohenburg
@HochErik przybili z Zachodniej Europy.
Odpowiedz Permalink
Artur Kardacz von Hohenburg
Przybyli
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Kilka pro tipów:

Warto jest podzielić tekst na akapity i wyjustować. Zdecydowanie ułatwia to odbiór.
Jeżeli piszemy artykuł na podstawie cudzych prac nie zaszkodzi podać na końcu źródła.
W przypadku prac historycznych czy fabularnych warto do pierwszych liter użyć kodu
Kod
[czarnolas][/czarnolas]

Wygląda to wtedy tak:
C
zarnolas
Odpowiedz Permalink
Artur Kardacz von Hohenburg
@RemigiuszL to mój pierwszy artykuł. Dziękuję za podpowiedzi.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
No ale jak z Europy, jak mamy inny zupełnie glob? xD
I czy to w ogóle spójne z Historiae Sarmaticae?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ej, bez kitu - to jest zaczerpnięte z Historiae Sarmaticae xD Musimy to jakoś przeredagować... Co za jakieś Europy i Afryki! Mamo!
Odpowiedz Permalink
Artur Kardacz von Hohenburg
Tak wzorowałem się na Historiae Sarmaticae. Więc raczej to nie moja wina że jest tu jakaś Europa.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Europa i Afryka to inna planeta xD powiedziałbym, że Sarmowie i inne ludy to są kosmici :D
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@ignac aktualnie jestem w trakcie czegoś co można nazwać redagowaniem. Bardzo ślamazarnie idzie, ale chyba niedługo pochwalę się pierwszymi wynikami pracy ;)

A używanie realnych nazw w starych historiach przedinternetowych to standard - Morvan zamieszkują Celtowie, w Teutonii byli Normanowie, a cały Mikroświat był rzymskokatolicki :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@RemigiuszL No Morvan i to ma akurat trgo samego autora, wiec nic dziwnego :p
Odpowiedz Permalink
Walder Hagedorn
Bardzo ciekawy artykuł
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.