Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 15.08.2018 r. o 21:28
Przerwanie regencji, wydalenie dyplomaty
Seria wydawnicza: Dwór Książęcy

6T55lYw3.png
Książęce Miasto Grodzisk, 15 sierpnia 2018 r.

Są takie sprawy, które stawiane są w pozycji pryncypiów, co determinuje nasze do nich podejście i wymusza na nas określone działania. Dla Nas, jednym z takich pryncypiów jest przyjaźń z Republiką Bialeńską, którą to przyjaźń mozolnie budowaliśmy ostatnie blisko trzy lata. Z dumą nosimy na piersi Order Patrona Republiki Bialeńskiej i gros swych działań kierowaliśmy także na budowę przyjacielskich relacji między naszymi dwoma krajami.

Dlatego dziś nie możemy biernie przyglądać się bezprawnym działaniom byłego już Prezydenta Republiki Bialeńskiej — Jana Lubomirskiego-Dostojewskiego, który pełniąc w wirtualnym świecie wiele różnych funkcji, w wielu różnych krajach, będąc ambasadorem Rzeczpospolitej Obojga Narodów w Księstwie, a do niedawna także Prezydentem Bialenii właśnie, będąc jednym z najbardziej aktywnych multiobywateli wirtualnego świata, zdradził Bialenię i porzucił, po czym uznał, iż może bezprawnie przekazać ją w ręce Brodrii. Na to nie ma zgody Bialeńczyków, na to zatem nie może być także zgody Naszej. Pakt Gelloński, Sojusz między Księstwem a Republiką nie jest martwym tworem. Determinuje on nie tylko wspólne zobowiązania, ale także umożliwia na podejmowanie działań niezbędnych do ochrony ludności państw sygnatariuszy. Dlatego honorujemy ów Pakt, dlatego Książęce Siły Zbrojne podejmują aktywną misję humanitarną na wyspach valhallijskich. Nie może być Naszej zgody na obrażanie najwyższych władz Księstwa przez jednego z działających na naszym terenie ambasadorów. Dlatego w trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy się wydać postanowienie, w myśl którego z dniem dzisiejszym ambasador RON, ekscelencja Jan Lubomirski-Dostojewski, uznany zostaje persona non grata w Księstwie Naszym i wezwany do natychmiastowego wyjazdu z Księstwa Sarmacji. Notyfikowaliśmy niezwłocznie ów fakt władzom Rzeczypospolitej.

Nasz urlop miał trwać jeszcze ponad dwa tygodnie. Los zechciał jednak inaczej. Po uzgodnieniu naszych kolejnych działań z Regentem Księstwa, wydaliśmy postanowienie o natychmiastowym zakończeniu regencji i powrocie do aktywności. Za tych kilka dni działalności w Naszym zastępstwie bardzo gorąco hrabiemu dziękujemy i na pewno nie zapomnimy tej przysługi.

Dziś testowany jest Nasz i Naszego Kraju charakter, honor. Pokażemy, że Księstwo Sarmacji dotrzymuje złożonych obietnic, że zawierane przez nas traktaty nie są li tylko pustymi słowami.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ludwik Tomović.
Serduszka
8 299,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Piotr de Zaym, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Artur Kardacz von Hohenburg , Albert Jan Maat von Hippogriff, Adam Jerzy Piastowski, Stanisław Mostowicki, Ignacy Urban de Ruth, Tutmozis Grenlandzki, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
z jednej strony przykre że urlop Waszej Książęcej Mości został tak przerwany. Z drugiej zaś to cieszy, że WKM jest gotowy na zdecydowane działanie w takiej sytuacji, kosztem… Własnego czasu.

Niemniej, mam nadzieję że odbijecie sobie to sobie jakoś.

A poza tym – powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Zdecydowanie popieram. Jedna osoba nie zniszczy mikronacji, która jeszcze niedawno była wśród największych. Bialenii musimy pomóc!
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Zaimek "ów" jest odmienny.
Odpowiedz Permalink
Artur Kardacz von Hohenburg
I słuszna decyzja!
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
@KonradFriedman No i w którym miejscu został źle odmieniony? Bo widzę, że pojawił się w artykule dwa razy i w obu przypadkach w bierniku, gdzie poprawną formą jest "ów".
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Zgadzam się z Waszą Książęcą Mością - musimy pomoc bialenskim towarzyszom!
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Z czystej ciekawości, jaki jest obecnie status Bialenii? Posiada legalne władze zdolne do wchodzenia w relacje międzynarodowe czy raczej "jak okiem sięgnąć bordel, pożoga i lament gwałconych paragrafów"?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@ZdrajcaNarodu posiada. Po stwierdzeniu, że JLD porzucił urząd konstytuuje się Parlament, który potwierdzi przejęcie urzędu Prezydenta zgodnie z sukcesja. Dalsze działania są omawiane na bieżąco. Ponadto pojawiły się akty oskarżenia wobec JLD i Iwana Pietrowa. Przywrócono także poprzednie forum, które JLD przeniósł na wspólne forum Nordaty.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Dziękuję WKM za sprawny respons i koszerną odpowiedź.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@ZdrajcaNarodu od rana trzymamy rękę na pulsie. Działamy, a rozmowy trwają choćby teraz.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Moja drobna uwaga, a bardziej sugestia, jest w tej sprawie taka, że gdyby w toku rozmów okazało się, że jest wola by Bialenia ułożona została do snu, to nie podłączajcie jej WKM do respiratora w Grodzisku.

W jakiej by nie była obecnie kondycji, kiedyś było to znaczące mocarstwo, które zasługuje na monumentalny pomnik, a nie scholandzką dolę. Takie tam sentymentalne konkluzje.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@ZdrajcaNarodu Bialenczycy wiedzą, że to Oni sami decydują co dalej. I ja ich wolę uszanuję. Mają moją przyjaźń i pomoc. Po prostu. Nie o piksele tu chodzi. A o tradycję, historię i pamięć. Wiedzą to. Nasze relacje oparte są na szczerości.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Pora wracać do RB. Pakt Gelloński czeka, a kto inny niż ja, Iwan Pietrow, Hewret i Ronon raczej nie interesował się wojskowością. Pewnie nie będę mógł sprawować funkcji oficerskiej, ale zarządzanie jakimś dywizjonem?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Tak się kręci aktywność. Trochę dramy i już odbicie się z aktywnością od dna.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@piwniczak a propos dramy to pozdrawiam Diuka wprost z serwisu Skody, gdzie spędzam poranek i zapewne chwilę dłużej... ;-)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@RCA Grunt to produktywnie spędzać urlop ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@piwniczak co zrobisz jak gdańskie drogi wbiły mi w koło dwucentymetrowa śrubę... Jak dojechałem do Torunia nie wiem. Grunt, że już ok. ;-) chyba, że to diuk zaplanował... Służby zbadaja.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@RCA po nieudolności zamachu przypuszczam, że to raczej zagraniczna operacja.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@piwniczak cóż innego macie teraz powiedzieć...
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Jak w Gdańsku, to wiadomo, że zagraniczna! xD
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Ja na Gdańsku Oliwie miałam kraksę samochodową w tym roku. Ktoś to powinien zbadać!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Po co jeździłaś samochodem po dworcu? :O
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Jeździć po Trójmieście samochodem to już chyba przejaw masochizmu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.