Zmiana na urzędzie Premiera Baridasu
Seria wydawnicza: Komunikaty i oświadczenia

ub3CIt6A.png
Królewskie Miasto Almera, 2 września 2018 roku


W
dniu wczorajszym, dokonałem zmian na urzędzie Premiera Rządu w Królestwie Baridasu. Z piastowanego stanowiska odwołałem JO Diuka Laurencjusza Ma Hi at Aterę, natomiast na jego miejsce desygnowałem Arsacjusza Arpeda. Nowy Premier musi uzyskać aprobatę Rady, wyrażoną w formie uchwały podjętej bezwzględną większością głosów, przy udziale przynajmniej połowy jej członków. Stosowny wniosek został przedłożony w Radzie Królestwa.


P
owodem zdymisjonowania byłego już Premiera była wzajemna utrata zaufania oraz brak możliwości dalszej współpracy z uwagi na różnicę zdań co do systemowej własności instytucji Królestwa. Na Forum, w dziale Domeny Królewskiej, w jednym z wątków odbyła się burzliwa dyskusja na temat powodów tego kroku. Odmienne poglądy na pewne sprawy i kwestie, chociaż współpracę utrudniają, to jednak jej nie przekreślają. Z uwagi na zmianę procedury wyboru i podległości drugiej osoby w państwie, zaraz po królu, z mianowanej przez Króla (po wskazaniu następcy przez poprzednika), na mającą swoje źródło w zgodzie obywateli wyrażonej w głosowaniu w Radzie, nie planowałem dymisjonować Premiera. Z uwagi jednak na przeniesienie konfliktu z prywatnych kanałów do dyskusji publicznej, z przeinaczonymi oskarżeniami oraz wymuszaniem na mnie abdykacji, czy w ogóle publicznych prowokacjach do odwołania z urzędu, zdecydowałem się przerwać niezdrowy i niesłużący nikomu impas.

Pozycja Premiera w Baridasie jest taka, że musi on mieć aprobatę zarówno Rady, jak i Króla. W wyniku wsponianych wyżej zachowań, tego drugiego w końcu zabrakło. W tej sytuacji, należy wybrać nowego kandydata który miałby oparcie zarówno w głowie państwa, jak i wśród obywateli.

Laurencjuszowi dziękuję z całego serca za dotychczasową pracę oraz pomysły. Mam nadzieję, że jako wartościowy członek naszej społeczności i dobry Baridajczyk, zostanie on w Królestwie i pomoże nam wszystkim w jego wspólnej budowie.


P
o konsultacjach z potencjalnymi aktywnymi obywatelami, zdecydowałem się powierzyć urząd Premiera Rządu Arsacjuszowi Arpedowi. Ma on doświadczenie w kierowaniu Królestwem (były Wicekról) oraz legislacji samorządowej, nie tylko w odniesieniu do Baridasu. Po wyjaśnieniu przez Niego kontrowersji z przeszłości i rehabilitacji, gotowy jest wrócić na łono Ojczyzny oraz powtórnie służyć zarówno jej, jak i Narodowi. Jestem przekonany, że Rada podejmie właściwy wybór w nadchodzącym głosowaniu w sprawie zatwierdzenia kandydata na stanowisku.

Z informacji prywatnych oraz deklaracji poczynionych publicznie wiem, że Arsacjusz nie będzie łączył stanowisk politycznych w Konsulacie oraz Królestwie oraz w pełni skupi się na pracy w Baridasie. Jest aktywny i doświadczony, więc możemy być spokojni co do jego przyszłej posługi na urzędzie, czego życzę mu z całego serca.


Fare Natien!


(—) KJDotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 254,00 lt
Ten artykuł lubią: Kristian Arped, Zbyszko Gustolúpulo, Arsacjusz Arped, Ignacy Urban de Ruth, Stanisław Mostowicki, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Szkoda, ta dyskusja odnośnie własności była cudowna!
Odpowiedz Permalink
Stanisław Mostowicki
Dobra zmiana?
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.