Republika Bialeńska bliżej Sarmatów

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
qCJ28wX2.png

S
zanowni Sarmaci, Drodzy Przyjaciele, dzisiaj została ratyfikowana Umowa pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej. Pragnę Was o tym poinformować, ponieważ jest to dla nas, Bialeńczyków, wielkie i bardzo ważne wydarzenie w naszej historii. Chciałbym, aby również i Wam dzisiejszy dzień zapadł w pamięć, bowiem dzisiaj tworzymy historię, która łączy ze sobą dwie rozdzielone przed laty siostry: Sarmację i Bialenię.

N
ieco ponad rok temu dołączyłem do licznego grona Bialeńczyków i na dobre rozpocząłem swoją przygodę z mikronacjami i mikroświatem. Wiele przez ten okres się wydarzyło. Nie tylko dla mnie - wielu rzeczy musiałem się nauczyć, ale również dla Republiki Bialeńskiej. Przez cały ten rok Bialenia ulegała wielu zmianom, wpływom. Miała lepsze i gorsze miesiące.

Dzisiaj jesteśmy tutaj, otworzyły się przed nami drzwi, które pozwolą nam w pełni rozwinąć współpracę z Wami, Szanowni Sarmaci. Nie zawsze nasze kraje szły jedną drogą, jednak od kilku miesięcy dochodziło do coraz większego zbliżenia się naszych dróg. Już w marcu tego roku podpisany został Traktat o utworzeniu Paktu Gellońskiego, na którym sam miałem przyjemność złożyć podpis jako ówczesny Prezydent wraz z Jego Książęcą Mością Robertem Fryderykiem. Był to olbrzymi krok naprzód w relacjach pomiędzy państwami. Kolejne miesiące tylko zacieśniały naszą współpracę, aż ostatecznie Księstwo Sarmacji podjęło trudną, aczkolwiek bardzo ważną decyzję o otoczeniu nas opieką.

S
ytuacja w Bialenii pogarszała się od kilku miesięcy. Trudna sytuacja rozpoczęła się od pochłonięcia przez realiozę najaktywniejszych osób w państwie. Władzę w państwie przejęły osoby nieodpowiedzialne, które ulegały zewnętrznym wpływom, co wywołało powszechne oburzenie wśród Bialeńczyków i niechęć do współpracy z władzami. Przeszliśmy również zamach stanu, który miał polepszyć sytuację w Bialenii, jednak okazał się ogromnym niepowodzeniem. Po tych wszystkich zawirowaniach politycznych i aktywnościowych Bialenia pozostała całkowicie sama, z wieloma problemami i bez wsparcia. Podjęto próbę poprawienia stanu, co udało się na krótką metę i ostatecznie podjęliśmy dla nas bardzo trudną decyzję, jednak wiedzieliśmy, że jest to jedyne rozwiązanie. Pragniemy zachować naszą historię, która była tworzona od wielu lat oraz, nawiązując do naszej dewizy, umożliwić ponowne rozkwitnięcie naszej pięknej, zielonej trawy, która przez ostatnie miesiące w wielu miejscach uschła.


tC01n810.jpg
Bialeńska dewiza mówi "Witamy w kraju, gdzie trawa jest zieleńsza!"

Posiadam ogromną nadzieję, iż Sarmacja oraz Sarmaci umożliwią nam i wesprą nas w tym, aby nasza trawa była ponownie pięknie zielona jak przed wieloma miesiącami.

C
hciałbym również zwrócić uwagę, iż obecna sytuacja mikroświata jest bardzo trudna: niska kondycja, znikoma ilość nowych osób, przy jednoczesnym odpływie znacznej ilości mieszkańców Pollinu. To wszystko powoduje, iż nawet dobrze prosperujące przed laty mikronacje tracą swoją werwę i zaczynają kuleć. Szansą na utrzymanie się jest współpraca z innym państwem lub połączenie się. Oba państwa czerpią z tego korzyści. W moich oczach Sarmacja razem z Bialenią zawsze pełniły funkcję przewodnią innym mikronacjom, były ostatnim bastionem w walce z powszechną realiozą. Dzisiaj niepodważalnym faktem jest, iż to Sarmacja jest ostatnim bastionem dla nas. Pozwólcie stać nam się Waszą częścią, która w przyszłości być może stanie się nierozerwalną prowincją Sarmacji.

Z tego miejsca pragnę również podziękować przede wszystkim Jego Książęcej Mości Robertowi Fryderykowi, który odpowiedział na nasze potrzeby i zrozumiał nasze problemy i również za to, iż umożliwił nam dzisiejsze wydarzenie. Dziękuję również wszystkim Sarmatom za wsparcie w podjęciu tejże decyzji, a także za wszystko, co dopiero nastąpi.

Vivat Sarmacja! Vivat Bialenia!

W imieniu wszystkich Bialeńczyków,
Antoni Kacper Burbon-Conti
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
8 114,00 lt
Ten artykuł lubią: Nahius Wolfenkopf, Artur Kardacz von Hohenburg , Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Piotr de Zaym, Zbyszko Gustolúpulo, Elżbieta Kaczmarek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Bajtuś Bajtuś, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Piotr de Zaym
Jako były obywatel Bialenii, pamiętając o dobrych stronach stowarzyszenia Hasselandu z Bialenią, pamiętając o naszych przyjaciołach z Bialenii - obiecuję, że chętnie we wszystkim pomogę, pomogę odnaleźć się tu, na forum Księstwa Sarmacji!
Co prawda Hasseland znalazł się w Sarmacji niedawno, ale ja sam byłem tu przez ładnych kilka lat, sprawując ważne urzędy - kanclerza, podkanclerzego, ministra, namiestnika prowincji. Sarmacja jest mikronacją, która oprócz tego, że jest największa, jest bardzo przyjazna. Więc liczę na to, że tu przyjdziecie!
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Dziękuję Piotrze za miłe słowa. Nie ukrywam, że będziemy potrzebować wsparcia i pomocy.
Odpowiedz Permalink
Hewret von Thorn
Przydałby się Tadeusz Krasnodębski do reaktywacji Uniwersytetu Bialeńskiego. Chyba nie muszę przypominać, że w obecnej sytuacji na Andrzeja Swarzewskiego nie ma co liczyć?
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Idzie Jesień, ale trawa zostanie zielona tak długo, jak stać nas będzie na farbę. :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Jak Uniwersytet Bialeński będzie mieć kłopoty, to może jakoś uczelnia hasselandzka pomoże...
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Tadeusz wziął miliony, a ocen z poprawki dalej nie ma!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Merytorycznej oceny umowy dopiero dokonam, poki co moge serdecznie powitac w skladzie. Fajnie, ze RB dolaczyla i ze sie rozrastamy o sensowne terytoria.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Cieszy mnie fakt zacieśnienia współpracy na linii KS-RB. Tylko łącząc siły w obliczu kryzysu, jesteśmy w stanie zachować nasze kraje. W końcu blisko nam do siebie na wielu płaszczyznach.
Permalink
Eddard Noqtern
Bardzo się cieszę, że dochodzi do współpracy Bialenii z Sarmacją. Hasseland i Bialenia znów razem! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.