Wyniki ankiet SOBOS - Republika Sarmacji, promocja Księstwa Sarmacji

I6BN0eC0.png
N
astępne wyniki dwóch ankiet, niestety, tym razem z czterodniowym opóźnieniem od zakończenia badań, a nie z dwudniowym. W szóstej ankiecie mojego autorstwa wzięło udział 32 respondentów, w siódmej - 26.

Cieszę się jednak, że nie są to wyniki na poziomie 10 do 20 respondentów. Gdybym jednak wykonał siódmą ankietę trochę później, to zapewne znalazłoby się więcej udzielających odpowiedzi, no ale i tak zalegałem z ankietami.
W szóstym badaniu:
  • zapytano o ocenę przekształcenia Księstwa Sarmacji w republikę, tj. udzielenie oceny pozytywnej, negatywnej i neutralnej,
  • zapytano o uzasadnienie wcześniejszej oceny.
W siódmym badaniu:
  • zapytano o ocenę tematu przeznaczenia części pieniędzy przekazywanych na utrzymanie serwera na zewnętrzną kampanię marketingową Księstwa Sarmacji,
  • zapytano o wysokość tej części pieniędzy.

Część I - Przekształcenie Księstwa Sarmacji w republikę

LGt8d6Id.png


Respondentów w pytaniu: 31 (96,8%)
Tak: 9 (27,3%)
Nie: 20 (60,6%)
Nie mam zdania/nie wiem/odmawiam odpowiedzi: 2 (6,5%)
Niepokazane lub nieukończone: 1 (3,2%)

Część II - Zewnętrzna promocja Księstwa Sarmacji

6uUXOOzq.png

Respondentów w pytaniu: 26 (100%)
Tak: 12 (50%)
Nie: 8 (33,3%)
Nie mam zdania/nie wiem/odmawiam odpowiedzi: 4 (16,7%)
Niepokazane lub nieukończone: 2 (7,6%)
2QP8e3wQ.png

Respondentów w pytaniu: 21 (80,7%)
0 procent: 4 (21,1%)
5 procent: 1 (5,3%)
15 procent: 3 (15,8%)
25 procent: 3 (15,8%)
45 procent: 4 (21,1%)
50 procent: 1 (5,3%)
75 procent: 1 (5,3%)
80 procent: 1 (5,3%)
500 procent: 1 (5,3%)
Niepokazane lub nieukończone: 2 (9,5%)

Część III - Odpowiedzi respondentów z części I

1vb8g7kI.jpg
x08XZOBR.jpg

cskU3R8L.png
Minister Edukacji i Kultury
Pracownik KAR
Redaktor SOBOS
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 070,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Laurẽt Gedeon I, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Simon Peter Liberi, Baszar Svensson at Atera, Guedes de Lima, David de Hoenhaim, Gniewosz Sforski, Kamiljan de Harlin von Wespucci.
Komentarze
Marceli z Ossolińskich Bordoński
To Baron West nie jest już Ministrem Edukacji i Kultury?
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
@MarcelideBO Owszem.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
@HochErik dziękuję, nadrabiam zaległości porealiozowe, ale przydałaby się aktualizacja http://www.sarmacja.org/wladze :)
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@MarcelideBO dziękuję przypomnienie, ostatnio również mam nieco mniej czasu na działanie w KS i o niektórych rzeczach zdarza mi się zapomnieć :)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
O tym co zrobić z realną kasą powinien decydować nie Kanclerz, nie RM, nie Książę i nie Sejm, ani nawet nie referendum i całość obywateli — zdecydować o tym powinni zgodnie wszyscy ci, którzy tę kasę wpłacili. Ja dałem całe zero złotych, więc mam w zasadzie g*wno do gadania w tym temacie, podobnie jak reszta podobnych jak ja.

Jeżeli więc fundatorzy się zdecydują, to oni powinni decydować o wydatkach i je nadzorować.

Dwa - pisanie że kilka procent powinno być użyte na promocję, to trochę abstrakcja. Do tego śmieszna. Z tych powiedzmy 200 zł nawet 50% to śmieszna kwota za którą możemy co najwyżej wydrkuować kilka plakatów. 100% też będzie w zasadzie symbolicznym wkładem, który dodatkowo śmiało można nazwać marnowaniem pieniędzy.

Jezeli już chcemy coś działać za PLNy, powinniśmy zrobić odrębną zbiórkę dla chętnych i tam wpłacić jakieś większe kwoty, albo przynajmniej większym gronem. Przy czym nawet jeżeli uzbieralibyśmy i całe tysiąc złotych, to nadal jest to w zasadzie nic w kwestii profesjonalnego marketingu. Sami się na tym niestety nie znamy.

Realna kasa na promocję to pomysł teoretycznie nie głupi, w praktyce nie wiązałbym z nim jakichś większych nadziei.
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Szanowny Panie Regencie,

Pisząc o kampanii realnej, tak jak było to już wspominane na Forum Centralnym - mam na myśli kampanię za pomocą narzędzi internetowych. Nie stać nas oczywiście na brak targetowania reklam, a bez wątpienia bycie Internautą jest jednym z głównych wymagań do zostania Sarmatą.

Co zaś się tyczy kolejnej zbiórki, tym razem przeznaczonej na promocję zewnętrzną kraju - oczywiście można to zrobić, ale biorąc pod uwagę ilość aktywnych osób oraz przewidując ograniczone fundusze, które z tego mogą wyniknąć - myślę, że jest to sprawa na tyle paląca, że nie możemy sobie po prostu na to pozwolić.

Rozumiem, że obecnie sprawując pieczę nad Księstwem Sarmacji, opieka nad funduszami przeznaczonymi na serwer Księstwa sprawuje na Panu Regencie. Więc Rząd nie będzie mógł niczego zrobić, jeżeli akcja ta zostanie przez Pana Regenta zablokowana. Czy dobrze rozumiem, że właśnie z tym mamy do czynienia?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Jeżeli pieniądze, które dobrowolnie wpłaciłem na opłacenie serwerów Księstwa, będą użyte w inny sposób, niż zapowiedziano, oczekiwałbym zwrotu.

Nie życzę sobie tego, aby dobrowolnie wpłacone realne pieniądze na cele opłacenia serwera, były roztrwonione na bezwartościową reklamę. Mam szczerą nadzieję, że ani Regent ani żaden następny Książę nie pozwoli na inne niż zapowiedziane wykorzystanie zebranych pieniędzy.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Przypominam, iż ankiety Sarmackiego Ośrodka Badań Opinii Społecznej mają charakter opiniotwórczy dla władz Księstwa Sarmacji, a nie prawodawczy, wykonawczy czy sądowniczy.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Ja dodam że poprzednicy, których wypowiedzi komentowałem są kandydatami w elekcji.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@anglov zgadzam się w całej rozciągłości. Pieniądze były zebrane na konkretny cel i na ten cel powinny być spożytkowane. Proste.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Jako kandydat z pola elekcyjnego zakrzyknę wobec powyższego - ja też sobie nie wyobrażam, aby pieniądze na serwer zostały przekazane na coś innego.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Tak naprawdę to chcąc rozwijać jakąś aktywność w realu, powinniśmy pomyśleć o czymś więcej niż towarzyskiej zbiórce pieniędzy. Nie żebym się czepiał, ale jak trzy czy cztery osoby zrzucają się na serwer, to nie ma problemu. Ale jak ma się zrzucić piętnaście osób, choćby po 10 zł, to już potrzeba co najmniej założenia stowarzyszenia zwykłego z numerem konta albo poproszenie o pomoc zaprzyjaźnionej fundacji. Wtedy wszystko będzie jasno i przejrzyście: kto dał, ile, na co poszło...
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
No dobrze, jeżeli chociaż jedna osoba wpłacająca pieniądze na serwer nie zgadza się z wykorzystaniem części na promocję, to jako Minister nie mogę tego zrobić. Przypominam tylko, że pomysł był dyskutowany już od kilku tygodni publicznie.

W takim razie postaram się przeprowadzić w Rządzie wewnetrzne dyskusje odnośnie stworzenia funduszu składkowego na cel promocji.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
A może google adsense i kopanie bitcoinów mocą obliczeniową odwiedzających?;p
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Tak, kopajmy bitkojna na amerykańskim VPSie.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Mancini
Te całe gadanie o promocji po tylu latach w wielu mikronacjach doprawdy stało się męczace... Umierajmy, ale powoli!
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
W pewnej zgodzie z powyższym. Pisanie o sobie nekrologów skierowanych do zewnętrznego grona, zapraszając do naszych grobów, naprawdę nie jest przyjemne.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.