Żołnierz Sarmacki, Julian Fer at Atera, 28.11.2018 r. o 14:46
Wojska Specjalne w ćwiczeniu pk. "JESIENNA MGŁA-2018"

q3q33CTF.png


Jak już wcześniej informował Zastępca Hetmana-Dowódca Wojsk Bojowych gen. bryg. Laurencjusz Ma Hi at Atera Książęce Siły Zbrojne w dniach 23-30 listopada 2018 r. prowadzą szkolenie bojowe w ramach ćwiczenia "JESIENNA MGŁA-2018" , które ze względu na skomplikowaną sytuację na scenie politycznej mikroświata jest tym razem realizowane jako ćwiczenie wieloetapowe.

Wojska Specjalne jak zwykle skrycie próbują osiągnąć wyznaczone rubieże, z których rozpoczęty zostanie kolejny etap szkolenia. Z tego względu ze znacznym wyprzedzeniem magazyny opuściły nieoznakowane cywilne ciężarówki, które pod osłoną nocy transportowały cięższy sprzęt, amunicję i pozostałe zaopatrzenie.

W czasie ćwiczenia na Tropicanę skierowane zostały wzmocnione pododdziały 42 "Czarnoleskiego" Pułku Komandosów, który w czasie ćwiczenia BLACK HORNET-2017 występował jako batalion desantowo-szturmowy i nazwany został od chust zasłaniających twarz z wyglądu przypominających trupie czaszki (cranes morts) jako "mordy Cranka" na cześć sierż. Brendona Cranka. Komandosów w rejonie ćwiczeń wspiera 2 "Książęca" Brygada kawalerii Powietrznej.

Ok99NhMp.png

Jako przedstawiciel jednostek KSZ działających w rejonie Tropicany muszę zdementować oskarżenia zamieszczone w artykule pt.Czy diuk Gustúlopulo zginął od kuli KSZ? Tylko u nas! gdyż są to insynuacje wyssane z palca, a na zamieszczonym zdjęciu na pierwszy rzut oka widać, że oznaczenia bombardującego samolotu są niezgodne z symbolami KSZ.

Jeśli chodzi o sam nalot na Playę to rzeczywiście muszę przyznać, że samoloty z lotniska w Puncie po mojej interwencji dokonały nalotów informacyjnych, w których zrzucane były ulotki nawołujące do zakończenia tego konfliktu.

Lr7ZHYOV.png

Uprzedzając kolejny krok ciepłokrwistych tropikańczyków dodam, że znalezione zostały ulotki stron konfliktu i dlatego pozwolę sobie zamieścić jedną z nich o treści:
Cytuję:
"Daj mi statek do popłynięcia, daj mi broń do strzału, daj mi samolot do latania i pobijemy, a my pokonamy ich wcześniej - Plemię Bananowego Słońca"

UFZWr7el.png

Pododdziały Książęcych Sił Zbrojnych stacjonujące w Bazie Sił Powietrznych w Puncie zgodnie z niżej zamieszczoną treścią Rozkazu Hetmana Wielkiego gen. Korony Gotfryda Slavika de Ruth zostały wzmocnione.
Cytuję:
Wydałem też rozkaz o zwiększeniu strefy buforowej wokoło naszych instalacji z 8 do 14 km. Rozkaz ten obejmuje także przestrzeń powietrzną i morską. Ponadto zwiększona została ilość stałych punktów kontrolnych oraz wyznaczone zostały dodatkowe patrole mobilne.
W skład tych patroli wchodzą żołnierze Piechoty Morskiej, Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej. Mają oni prawo zastosowania wszelkich dostępnych środków, włącznie z otwarciem ognia bez ostrzeżenia, w przypadku złamania procedur lub niezastosowania się do ich poleceń przez wrogie siły.

Obecnie jednostki specjale zgodnie z moim rozkazem pozostają w dżungli w oczekiwaniu na dalsze rozkazy i ostrzą noże.

Jeśli chodzi o sytuację wyjściową w Republice Bialenii to dodam, że do Portu Arthuberg gdzie stacjonuje 27 batalion strzelców, z składu 15 „Hasselandzkiej” Brygady Piechoty Morskiej w dniu dzisiejszym otrzymał kolejne dostawy sprzętu bojowego, żywności, wody paliwa, agregatów prądotwórczych i zaopatrzenie logistyczne. Ponadto do portu dodatkowo w celu wzmocnienia dotarły pododdziały 4 dywizjonu szturmowego i 10 dywizjonu spadochronowego z 6 "Gellońskiej" Brygady Desantowo-Szturmowej, które wspierane przez wydzielone siły z 270 dywizjonu lotniczego czekają na dalsze rozkazy.

PS: Ponadto jeden spadochroniarz w czasie skoku spadochronowego doznał złamania otwartego i został przetransportowany siłami dywizjonu lotniczego do macierzystej bazy w Anheim po międzylądowaniu w Puncie.

8H8HTA6Z.png


(-) st. sierż. Julian Fer at Atera
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 410,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Jakub Norbert Führlitz, Cudzoziemiec 1, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Filip I Gryf
Dobry i ciekawy artykuł. :-)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cieszy mnie fakt, że wojska są już w fazie gotowości w nakazanych rejonach wyjściwych.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Siły specjalne, jak zawsze na wysokim poziomie szkoleniowym. Dobrze napisany i konkretny, artykuł z cyklu o ćwiczeniach.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.