Herold, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 09.01.2019 r. o 16:08
Expose Premiera Rządu Jego Królewskiej Mości

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Baridajczycy

Serdecznie dziękuję za zaufanie i zatwierdzenie mojej kandydatury przez Radę Królestwa Baridasu na urzędzie Premiera Rządu JKM. Chciałbym jednocześnie zapewnić, że postaram się nie zawieść i liczę na współpracę na wszelkich frontach – bez względu na to, jakie sprawy nas dzielą, jak wielkie byłyby różnice. Obecnie Baridas nie potrzebuje niepotrzebnych podziałów, a wspólnej pozytywnej aktywności. Taką postaram się razem z licznymi osobami z Królestwa Baridasu wzniecić. Liczę, że już niedługo Królestwo będzie mogło oprócz ogromnej aktywności poszczycić się również wysoką jakością. Nie zabijajmy twórczości Baridajczyków nikłymi, ograniczającymi wyobraźnię zabawami w spamowanie – nie o to chodzi. Brońmy się od tego rękami i nogami. Szukajmy pomysłów, które podniosą tłumy i utrzymają je w górze na jak najdłuższy czas.

Jednocześnie pora wziąć się za zmiany. Tak jak już zapowiadałem, zamierzam rozpocząć rozmowy z JKM Konradem Jakubem w sprawie kompetencji Premiera. Po pierwsze będzie to konieczność zatwierdzenia przez Radę Królestwa Baridasu analogicznie do zatwierdzenia, również odwołania Premiera JKM. Pozwoli to na większą swobodę działalności Premiera w sprawach obywatelskich, a ograniczy zagrożenie związane z odwołaniem go gdy tylko Jego Królewskiej Mości coś będzie nie po nosie. Nigdy nie wiadomo, kto może objąć tron po JKM Konradzie Jakubie, więc lepiej abyśmy byli chociaż częściowo przygotowani na niekorzystną sytuację (aczkolwiek takiej w najbliższym czasie się nie spodziewam). Taką samą wymowę ma druga zmiana, w świetle której nie JKM będzie powoływał urzędników Rządu JKM, a sam Premier. Umożliwi to zdecydowanie swobodniejszy wybór współpracowników przez Premiera jak również uniezależni delikatnie Premiera od Króla. Uważam, że kierownik Rządu powinien mieć możliwość swobodnego dobierania współpracowników i powoływania ich na funkcję. Nie jest to jednak aż taka pilna sprawa i zajmę się nią podrzędnie.

Kolejną zmianą, której realizacją się zajmę jest reorganizacja Królewskiej Gwardii Baridasu. Obecny system się nie sprawdza i jest powodem sporów. Dlatego też zostanie przywrócona stara formuła, według której KGB jest organem pełniącym funkcję bardziej obrony terytorialnej i straży pożarnej oraz jest jednostką reprezentacyjną. Jest to obecnie zdecydowanie kreatywniejsze rozwiązanie, poza tym znajduje swoje poparcie wśród obywateli Baridasu. Odbyłem już rozmowę z JW. Markizem Julianem Fer at Atera w sprawie pomocy w realizacji tego zadania. Jednocześnie znalazłem chętnych do współtworzenia z Wielmożnym Królewskiej Gwardii Baridasu, w której aktywności pokładam nadzieję. Liczę, że będzie to jeden z wielu impulsów dla aktywności w Królestwie.

Planowany jest również event narracyjny, którego zarys ramowy/pomysł – skonsultowany z hrabiną Yennefer von Witcher już jest. Brakuje jednak dokładnie przygotowanego planu działania jak również nie są przygotowane ani odpowiednie teksty wprowadzające, ani również pozostałe niezbędne części zabawy. Mimo to liczę, że dzięki tej owocnej współpracy uda się uwypuklić trochę aktywność jak również kreatywność w Królestwie Baridasu.

Jednocześnie na koncie Królestwa Baridasu znajduje się niespożytkowany ponad milion libertów, które można wykorzystać. Nie zamierzam zatem szczędzić pieniądza (w granicach rozsądku!) na organizację różnych zabaw na terenie Almery. Jednocześnie chciałbym, aby więcej środków było wykorzystywanych na płace urzędników. 5000 libertów to zdecydowanie za mało dla osoby, która naprawdę angażuje się na swoim stanowisku. Jednocześnie w dobie widocznej inflacji, gdzie ceny większości możliwych do zakupienia towarów przekracza 10 000 lt jest to kwota nie zaspokajająca podstawowych potrzeb dzisiejszego Sarmaty (poza oczywiście żywieniem się w kantynie).

Nie zamierzam jednak jako Premier jedynie zajmować się papierologią. Pomimo tego, że musimy opanować bieżącą administrację, warto, aby głowa Rządu była aktywna w życiu narracyjnym Królestwa. W związku z tym zapewniam, iż będę aktywnie udzielał się na forum Królestwa Baridasu w wszelkich organizowanych oddolnie wydarzeniach jako osoba prywatna, a w co ciekawszych – angażować w to władze państwowe.

Jednocześnie liczę na waszą pomoc. Bez niej moje działania będą bezcelowe, a my na powrót popadniemy w marazm. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą w Rządzie, współpracą bądź ma jakiś pomysł – bardzo proszę o kontakt przez Pocztę Konną lub w jakikolwiek inny sposób. Wynieśmy ponownie Królestwo na wyżyny. Z pewnością jesteśmy w stanie to zrobić!

Fare Aryon!
Premier Rządu JKM Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 829,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Swarzewski, Fryderyk von Hohenzollern, Severin von Verwaltung, Filip I Gryf, Thomas von Lisendorff, Paulus Buddus, Guedes de Lima, Antoni Kacper Burbon-Conti, Laurẽt Gedeon I, Januš Allan von Hippogriff, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Andrzej Swarzewski
Życzę powodzenia, Panie Premierze!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
Czy Konrad Jakub nie jest Królem Baridasu a więc Jego Królewska Wysokość?
Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@Jarosław_Wawrzyniak JKM Konrad Jakub jest Królem Baridasu, a panującym władcom przysługuje tytuł JKMość (analogicznie do Jego Książęcej Mości Piotra III Łukasza, czy Jej Królewskiej Mości Joanny Izabeli). JKWysokość stosuje się do władców, którzy już z tronu ustąpili (np. JKW Piotr II Grzegorz, JKW Tomasz Ivo Hugo). Jednakże użycie zwrotu JKW w stosunku do Króla jako zarządcy prowincji w większości przypadków nie jest błędem. Tak samo w Baridasie jeszcze przed rokiem JKW tytułowało się Wicekróla.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
No ok. Sądziłem że tytuł królewski i Książęcą się różni na co niejednokrotnie zwracano mi uwagę. Alo spoko i warto wiedzieć na przyszłość.
Permalink
Filip I Gryf
Wielmożny premierze, oby w Baridasie panu się dobrze pracowało ☺
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Cytuję:
Jednocześnie w dobie widocznej inflacji

Ciekawe spostrzeżenie i coś czemu rząd Księstwa będzie się przyglądał.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Trzymam kciuki i życzę kolejnych sukcesów :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@Zombiakov a czyż nie mam racji? Z roku na rok ceny rosną. Wystarczy spojrzeć chociażby na pocztę Baridajską. Co roku ceny znaczków rocznicowych wzrastają o 1000 lt. Ceny usług liczone są w dziesiąkach tysięcy. Za zupę płacimy ponad setkę. Grafika poniżej 15 000 lt już raczej nie znajdziemy...
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Co roku ceny znaczków rocznicowych wzrastają o 1000 lt.
Ale to nie kwestia inflacji, tylko zwyczajów.
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Nie mówię, że inflacji nie ma. Ale nie ma też żadnej dostępnej miary by to stwierdzić. Teoretycznie podaż pieniądza powinna być mniej więcej stała. Skąd bierze się więc inflacja ? Pewnie z niewielkiej podaży usług i tego, że klient akceptuje często jedyną dostępną ofertę.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
A jak definiujemy inflację w Sarmacji? Tak jak Pan Marszałek powiedział że podaż pieniądza powinna być mniej więcej stała, no ale byśmy mogli obronić i to twierdzenie trzeba określić poziom podaży. Mówienie o inflacji bez rozumienia znaczenia tego słowa to zwykły frazes na potrzebę chwili by nie powiedzieć arogancja wobec ekonomii.
Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Świetny artykuł
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Powodzenia panie Premierze. Interesujący plan na rozwój KB, jest w nim moc i potencjał.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.