Puls News 3/19 [Problemy w Rządzie,nowi asesorzy w Trybunale]
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5JdBhwNy.png

Sarmatki, Sarmaci!

Ostatni tydzień, podobnie zresztą jak i poprzednie przyniósł wyjątkowe niespodzianki. Problemy w rządzie Andrzeja Swarzewskiego należą oczywiście do jednych z nich. Jeśli chcecie wiedzieć jakie niespodzianki miały miejsce przez ostatnie 7 dni, to zapraszam oczywiście do czytania. Jeszcze tylko wspomnę, że w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce premiera nowej szaty graficznej!

602e70bW.png

Kanclerz Księstwa Sarmacji - Andrzej Swarzewski ostatnio wydał oświadczenie w poinformował o sytuacji w jakiej obecnie znajduje się rząd. Otóż wewnętrzne potyczki pomiędzy Kanclerzem, a Podkanclerzym Antonim Kacprem Burbon-Contim spowodowały, że Podkanclerzy zrezygnował ze swojej funkcji, zostawiając przy tym Kanclerza bez wsparcia. Z oświadczenia wynika, że jest to powiązane ze sprawami lokalnymi w Bialenii, które nie powinny mieć wpływu na poziom centralny. Z drugiej strony mamy Alexa Joe, który pełni funkcję Ministra Kultury i Rozwoju Regionalnego, który od kilku dni jest całkowicie nieaktywny. Mając to na uwadze Andrzej Swarzewski zapytał się w oświadczeniu Sarmatów co ma zrobić - czy podać się do dymisji, a może spróbować przeprowadzić rekonstrukcję. Od oświadczenia minęło parę dni, a na tą chwilę nie ma decyzji co się ma wydarzyć w tej sprawie. Widać pracę Kanclerza jak i Prokrusta Zombiakova - Ministra Finansów i Gospodarki, co się bardzo ceni. Ale Sarmatów i tak ciekawi co będzie dalej. O tym pewnie dowiemy się niebawem.

W przeciwieństwie do Rządu, Sejm sprawniej pracuje. W ostatnim czasie wybrano nowych asesorów - Defloriusza Dymana Wandera oraz Paulusa Buddusa na czteromiesięczną kadencję. W międzyczasie odwołano Tomasza Manciniego ze stanowiska za bezczynność. Oczywiście wciąż trwa debata nad projektem ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych, złożonej przez Piotra III Łukasza. W projekcie znajdowały się zapisy o podwyżce podatku od nieaktywnych kont, propozycja zwiększenia podatku na rzecz Dworu Książęcego, propozycja zwiększenia opłaty za ustanowienie miejscowości oraz propozycja likwidacji podatku od kont osób aktywnych. Nie będziemy aktualnie przedstawiać Państwu wartości, ponieważ od 12 stycznia wpłynęło sporo poprawek. Całkowity projekt przyjęty przez Sejm zostanie Państwu oczywiście przedstawiony.

W Lasce Marszałkowskiej znajduje się projekt nowelizacji ustawy o obywatelstwie zakładający zmianę wag aktywności. I tak w myśl projektu mają liczyć się również sercowania, to czy artykuł uzyskał status “Artykułu na medal” oraz wypowiedzi na discord. Projekt niezwykle ciekawy, który powinien pobudzić aktywność i zachęcić do działania. Będziemy obserwować dalszy rozwój sytuacji związany z tym projektem.

Prefekt Generalny Albert Felimi-Liderski rozpoczął swoją pracę od powołania Ottona von Spee-Asketila na Podprefekta Generalnego oraz Remigiusza Lwowskiego von Hochenhausera na stanowisko Prefekta. Oby nowi Prefekci spisali się na medal.

Zgłoszenia w Złotych Wędkach 2018 kończą się już dzisiaj. Wkrótce dowiemy się kto zdobędzie nagrody w poszczególnych kategoriach. Ze swojej strony pragnę podziękować za nominację w kategorii Dziennikarz Roku oraz Niespodzianka Roku.

Książę powołał Krzysztofa diuka Czuguł-Chana na stanowisko Sekretarza Naczelnej Izby Architektury.

W tym tygodniu obywatelstwo utracili Ignacy Popow-Chojnacki oraz Jakub Norbert Führlitz. Miejmy nadzieję, że z otchłań realiozy kiedyś powrócą. Natomiast akt odzyskania obywatelstwa sarmackiego złożył nieposkromiony Krzysztof Hans van der Ice.

6TNffxxo.png

Przyszedł czas na wieści samorządowe. W tym tygodniu zaczynamy od Sclavinii, która zdaje się powoli uporać z kryzysem. Zostały ogłoszone wybory do Senatu Konsulatu Sclavinii. Zgłosiły się dwie osoby - Rihanna Aureliuš-Sedrovski oraz Ludwik Tomović. Głosowanie będzie miało miejsce już w tym tygodniu. Potem zapewne nastąpi zarządzenie wyborów na Konsula Sclavinii i sytuacja zacznie się powoli normować. W międzyczasie Bordońskie Towarzystwo Krajoznawcze zaprasza do zwiedzania Bordonii. W programie między innymi zwiedzanie Zamku Lennego.

Hasseland za to ma nowego obywatel. Jest nim Andrzej Swarzewski, który z różnych powodów opuścił Bialenię. Zakończyły się wybory na Lorda Szambelana i zgodnie z przewidywaniami został nim Józef Sowiński. Ze swojej strony życzymy powodzenia i wytrwałości. Trwa głosowanie nad ustawą o organizacja Gwardii Hasselandzkiej. Teoretycznie głosowanie powinno się zakończyć, jednak na tą chwilę (22.01.19 22:02) nie zostało. O wynikach poinformujemy wkrótce, ale według tego co widać ustawa została zaakceptowana.

W Królestwie Baridasu za to wciąż trwają konsultacje nad Królewską Gwardią Baridasu podczas której wychodzą pierwsze propozycje, które złożył między innymi Król Baridasu - Konrad Jakub. O wynikach konsultacji oczywiście poinformujemy Państwa.
Król poinformował Baridajczyków o planowanej wizycie Joanny Izabeli, która ma mieć miejsce już w najbliższy weekend. Jesteśmy ciekawi co z tego wyniknie. W tej chwili trwa debata nad kandydaturą Arsacjusza Arpeda na Przewodniczącego Rady Królestwa.

Teutońska zima najwidoczniej przyspieszyła, ponieważ liczba wiadomości i wypowiedzi jest bardzo niska. Wiemy, że przygotowania do koronacji Joanny Izabeli nadal trwają. Poinformowano o planie studiów magisterskich na Teutońskiej Akademii Medycznej Daniela Szkeresa. Liczymy, że w kolejnym tygodniu będzie znacznie więcej informacji!

Za to w Bialenii wiele się ostatnio działo. Pokrótce oczywiście przedstawimy Wam co się wydarzyło u Bialeńczyków. Zakończyło się zgłaszanie kandydatów na urząd Prezydenta. Dzisiaj wiemy, że zaakceptowani zostali Franz Langer oraz Thomas von Lisendorff. Wkrótce powinna rozpocząć się elekcja, którą będziemy bacznie obserwować. 2-4 lutego natomiast będzie miało miejsce referendum w sprawie przełamania weta prezydenckiego. Uniwersytet Bialeński ma nowego Rektora i został nim Hewret von Thorn, który przy okazji dzisiaj ma sarmatnicę. Życzymy mu wszystkiego dobrego!

Ostatnim naszym przystankiem dzisiaj jest Starosarmacja, która podobnie jak Teutonia przysypia. W ostatnich 7 dniach nie wydarzyło się tam zbyt wiele. Widać prace przy budowie Stoczni im. Bartka Staniszczaka i jak na razie nie widzimy więcej ciekawych wydarzeń. Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień.

Dku9V965.png

Odwiedziliśmy samorządy, teraz czas przyszedł na kulturę i sport. W ostatnim tygodniu nie mieliśmy zbyt dużo artykułów czy zapowiedzi literackich, ale skupmy się nad tym co się wydarzyło w tym tygodniu.

Alfred Fabian von Tehen-Dżek opublikował artykuł poświęcony Historii Wedli w latach 1351-1366, który zapisał się jako złota dekada. Twórczość pana Alfreda jest niezwykle ciekawa, a opisuje prawdopodobnie prawdziwe dzieje Wedla. Dekada, jak wynika z zapisków była rzeczywiście ciekawa, jednak jej koniec jest zapowiedzią ciemnych czasów. Jakich? Dowiemy się zapewne wkrótce.

Puls Sarmatów opracowuje kolejną część Oszukanych. Dotychczasową część możecie zobaczyć tutaj. Premiera jest przewidziana na 11 lutego 2019 roku. Zatem oczekujcie! Na forum centralnym pojawi się jeszcze dzisiaj wątek w którym będziemy przypominać co się działo w Spisku i Zemście.

To już na dzisiaj tyle! Mamy taki okres w Sarmacji, że jest ona wyjątkowo aktywna. Pomimo, że ten tydzień był nieco luźniejszy, to liczba wypowiedzi i tak zdaje się być imponująca w porównaniu do okresu wrzesień-październik zeszłego roku. Miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej. Kolejny numer Pulsu News już 29 stycznia. Terminy wydań w lutym zmienią się z uwagi na mój wyjazd i wydanie będzie pojawiać się w czwartkowe wieczory. Natomiast od poniedziałku 10 lutego przez 9 tygodni będą pojawiać się wydania Oszukanych. Serdecznie Państwa zapraszam!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
11 971,00 lt
Ten artykuł lubią: Józef Sowiński, Franz Langer, Konrad Jakub Arped-Friedman, Albert Felimi-Liderski, Antoni Kacper Burbon-Conti, Fryderyk von Hohenzollern, Apolinary Montserrat, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Adam Jerzy Piastowski, Filip I Gryf, Paulus Buddus, Jan Sapieha, Severin Verwaltung-Esteladio, Piotr de Zaym, Cudzoziemiec 1, Albert Jan Maat von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Januš Allan von Hippogriff, Król Patryk I Labacki, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Konrad Jakub Arped-Friedman
Cytuję:
Od oświadczenia minęło parę dni, a na tą chwilę nie ma decyzji co się ma wydarzyć w tej sprawie.

To akurat wiadomo. Kanclerz złożył rezygnację kilka dni temu, po prostu Książę z niewiadomych przyczyn nie wywiązuje się z obowiązku wydania stosownego aktu w DP.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@KonradFriedman serdecznie dziękuję za podpowiedź! :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Cytuję:
Teutońska zima najwidoczniej przyspieszyła

Ooo tak, nie sposób się nie zgodzić, że przez ostatni tydzień strasznie wieje nicością.

@KonradFriedman - Książę chyba przypadkiem przejeżdżać musiał przez Teutonię i utknął w zaspie.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Przynajmiej Puls News jest na czas. :-)
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
Wyborów nie trzeba - wchodzicie do Senatu od razu :)
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Artykuł bardzo rzeczowy, za co dałem serduszko. Zastanawia mnie jednak ta propaganda w GAP. Wakaty na stanowiskach ATK zostały przecież obsadzone.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Seweryn Spóżnienie info.
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Kolejny ciekawy numer Pulsu News! Tym bardziej nie mogę doczekać się nowej szaty graficznej :)
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@AJCartonwhisky

Było nie zapraszać księcia podczas swojej regentury. Tak się rozkochał w Teutonii, ze nie chce do siebie wracać.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@CarmenLaurent - Aaaa to on, tzn JKW był wtedy w tej piwniczce? Tyle ludzi się tam przewinęło, że ... że szkoda gadać ;) Ale chyba już odśnieżono co miało zostać odśnieżone.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ale żeby Autorka nazywała siebie Autorem? ;-)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Hugo nie przywiązujemy wagi do odmian dla płci
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@AJCartonwhisky
Ale nowe przybywa, a JKM nie wypada odmawiać.
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@Hugo Autorka z niespodzianką 8]
@Rihanna taki gooopi żart ;*
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Udane i ciekawe, podsumowanie...lubię takie, informacje w pigułce :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.