Rada Ministrów, Otto von Spee-Asketil, 31.01.2019 r. o 23:36
Odezwa Rady Ministrów do mieszkańców Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
vQ9Vo4vj.png

Obywatele!

Ostatni okres był czasem rozkładu Księstwa Sarmacji. Nieudolne rządy, paraliż organów władzy, wszechobecne kolesiostwo, marazm i brak kompetencji, a wszystko to w akompaniamencie niekończących się kłótni o nieistotne sprawy. Ciągłe mieszanie herbaty, oczekując że wreszcie stanie się słodka, pudrowanie trupa, udając, że wszystko z nim w porządku.

Nadszedł czas zmian. Sarmacji potrzeba rządów silnej ręki, takiej, która uderzy w stół, wstrząsając przegniłymi fundamentami zdegenerowanego społeczeństwa. Takiej, która żelaznym uściskiem zmiażdzy w proch wrogów naszego kraju, zarówno tych zewnętrznych, jak i tych kryjących się wśród nas. Nasz rząd, pod przewodnictwem Jego Królewskiej Mości Konrada Jakuba, jest w stanie wam to zagwarantować. Będzie to wymagało wielu zdecydowanych kroków, wiążących się z wieloma wyrzeczeniami, jednak bez tego Księstwo Sarmacji i jego społeczeństwo nie znajdzie się w miejscu, w którym być powinno.

Nadchodzące tygodnie będą czasem próby, która będzie dotyczyć każdego mieszkańca Księstwa Sarmacji. Pewnie pojawią się głosy przeciwników, nawołujących do utrzymania dotychczasowego porządku społecznego, w którym czują się jak świnie w błocie, korzystając z wszechobecnej degrengolady. Być może, będą to głosy klakierów zagranicznych mocarstw, wyciągających swoje szpony w kierunku Księstwa Sarmacji, którym nie w smak będzie powrót do potęgi naszego państwa. Obywatelu, nie pozwól by trucizna, wypływająca z ich słów i czynów, zatruła twój umysł, tak jak przez długi okres zatruwała naszą ojczyznę. Nie pozwól, by interesy wrogich państw stały się twoimi interesami. My zajmiemy się całą resztą i obiecujemy, że nie zatrzymamy się w dążeniu do celu, mimo wzrastającego oporu wrogów Księstwa Sarmacji i jego narodów.

Q8i493pO.jpg


Wielu z was będzie miało wątpliwości, czy kierunek obrany przez nasz Rząd jest prawidłowy, skoro będzie wiązał się z tymczasowymi trudnościami i ograniczeniem swobód. Gwarantujemy, że wszystkie nasze kroki, choć mogą wydawać się niezrozumiałe, a nawet pochopne, są całkowicie zaplanowane i podyktowane miłością do mieszkańców Sarmacji. Miłością ojcowską – szorstką, czasem nawet karzącą, lecz zawsze szczerą i opiekuńczą. Nie musicie się już o nic martwić, bo wszystko jest pod naszą kontrolą.

Wojna to Pokój
Banicja to Wolność
Kanclerz to Przyjaciel
(–) Otto von Spee-Asketil
Minister Miłości
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 911,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Laurẽt Gedeon I, Kristian Arped, Andrzej Swarzewski, Erik Otton von Hohenburg, Prokrustes, Kamiljan de Harlin von Wespucci, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Leszczyński, Filip I Gryf, Vladimir ik Lihtenštán, Wojciech Hergemon, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Hmm, ciężko uwierzyć w tą fale miłości Panie Ministrze, ale jak to si e mówi: każdemu należy się druga szansa. Pożyjemy.... W każdym razie życzę powodzenia i oto ministerstwo oraz rząd będę miał na oku. Serce na dobry początek:)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Dobór wideo-muzyczny oczywiście jak zwykle zapewnia Kanclerz.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Nazywanie Sarmatów "świniami w błocie" rzeczywiście jest pełne miłości. Niech bogowie trzymają Nasz kraj w opiece przed taką miłością!
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Obce ręce trzeba uciąć. Choćby to oznaczało utratę jednej albo obydwu.

Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Antoni

Świnia w błocie to synonim szczęścia i słodkości.
Odpowiedz Permalink
Kamiljan de Harlin von Wespucci
Aż chce się na sam koniec powiedzieć "Miłość to Nienawiść".
Nie bardzo widzę rządy silnej ręki w Sarmacji. To teraz czekam, aż policja myśli odwiedzi mój dom.
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Jak to mówią "Od miłości do nienawiści jeden krok". Mam nadzieję, że Rada Ministrów o tym pamięta ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
Nie sądziłem że minister miłości zawieje nam komuną a miłość komunistycznego kierunku zawsze sprowadzała się do ograniczania swobód czy wyrażania poglądów. Jak sądzę komunistyczny rząd i osoba Kanclerza będzie takie odezwy wygłaszać niczym Bierut, Gierek czy Jaruzelski. Jednak radzę by szafowanie tym systemem nie szło w kierunku łamania prawa realnego odnosząc się do ustawy dotyczącej zakazu propagowania ideologii totalitarnej.

Jedno można śmiało powiedzieć. To rząd talk show w kiepskim wydaniu o. Rydzyka.
Permalink
Henryk Leszczyński
realioza to szczęście.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
No nieżle.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
A teraz wszyscy podnieśmy ręce do góry, kiwajmy się na boki i śpiewajmy razem

Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Mam tylko nadzieję, że cały Gabinet Kanclerza ma już sesję za sobą ;-)
badum tsss

@Antoni serio? Nie jestem nawet współpracownikiem obozu obecnie rządzącego, ale żeby tak odczytywać to zdanie. Czy może nie umiemy czytać ze zrozumieniem?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
https://www.youtube.com/watch?v=UEQnp_jdhiI

Orwell się panoszy w Sarmacji, jak widzę.
Pomysł oryginalny, zobaczymy jak się rozwinie. W Hasselandzie zakładamy ruch Stop 1984 - więc u nas pozostanie (na razie) normalnie.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Żeby zaoszczędzić Radzie Ministrów pracy z przeglądaniem mojej korespondencji, w dniu wczorajszym przekażę całą swoją korespondencję prywatną z pozaznaczanymi fragmentami, w których krytykuję członków RM, utyskuję na Kanclerza (nawet gdy nie był kanclerzem, choć niewiele takich okresów chyba) oraz gloryfikuję taplanie w błocie.
Mam nadzieję, że reszta Mieszkanek i Obywatelek oraz Mieszkańców i Obywateli pójdzie w moje ślady
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Good... let the hate flow through you.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Hugo Antoni Kacper Burbon-Conti - pierwszy represjonowany? ;)
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
@Jarosław - i tu ma Pan rację, że propagowanie ustroju totalitarnego, nawet jeżeli jest fikcyjny, jest zabronione na gruncie polskiego prawa. Lecz musi to być propagowanie, a więc przedstawianie zalet połączone z zachętą do jego wprowadzenia. W realnym świecie, a nie w mikro. :)
Odpowiedz Permalink
Peter West
Jako reprezentant idei pokoju potępiam powyższy artykuł, jednocześnie przyglądając się z niepokojem działaniom Rady Ministrów.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Ta przynajmniej działa. xd
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
@Piccolomini
Szerzenie ideologii totalitarnej jest zabronione i ustawowo nie ma mowy czy to świat realny czy tv czy gry. I jak pokazują orzeczenia SN, jeśli coś nie jest wyszczególnione w ustawie rozumie się to jako ogół.
Natomiast tutaj nie ma propagowania komunizmu i nie o to mi chodziło. Nawiązałem by nie szło to w tym kierunku bo jednak wiatr komuny zleciał nad ten artykuł.
Permalink
Michelangelo Piccolomini
Propagowanie totalitaryzmu jako ustroju państwowego. Nie wypełnia znamion czynienie czegoś takiego w państwie wirtualnym.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
@Piccolomini
Ja nie przesądzam że nie ma Pan racji, natomiast tą ustawe i interpretacje prawne SN tak rozumiem. Weźmy np. znaki nazistowskie, których szerzenie bez względu czy to manifestacje uliczne czy ich propagowanie w internecie podlega odpowiedzialności karnej. I mimo że to system autorytarny to także tyczy się totalitaryzmu. Ponadto konstytucja RP także uznaje zakaz propagowania innych systemów niż demokratyczny bez określania miejsca czy czasu szerzenia ideologii nazistowskiej czy komunistycznej.
Ale jeśli prawnicy mają różne opinie, to cóż dopiero my.
Permalink
Michelangelo Piccolomini
No ja jako karnista nie popieram takiego poglądu. :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
No jeśli jest Pan specjalistą kk to nie będę się sprzeczał. Poprostu myślałem że te systemy są prawnie zabronione tak ich ideologia, znaki czy symbole pod groźbą odpowiedzialności z kk.
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Bosze. Oni napędzają aktywność.
Odpowiedz Permalink
Andronik
Wojna! I to właśnie lubię.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Ależ Panie Jarosławie, my jesteśmy demokratami, ale na swój sposób.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
@RemigiuszL
Spoko. Taka dyskusja przy okazji:)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.