Mapy baronii Wedla

S
zanowni Państwo, których interesują dalsze losy Wedli! (oraz tych, którzy mają je całkowicie w poważaniu)

D
zisiaj nie kolejna garść historii, chociaż jej tworzenie wciąż trwa w najlepsze i zapewniam, że warto poczekać, ale dwie mapy. Jak już wszyscy pewnie wiedzą, nie tak dawno JKM Konrad Jakub nadał mi jako lenno baronię Wedla (za co jestem mu bardzo wdzięczny), jak również dziękuję wszystkim, dzięki którym moje starania skończyły się owocnie. Bez was nie miałbym motywacji, aby dalej rozwijać Wedlę!

J
ak już mówimy o rozwoju, to efektem dzisiejszych prac są dwie mapy. A raczej mapa oraz plan. Pierwsza z nich to mapa podziału administracyjnego baronii Wedla. Baronia ta liczy 21 wsi oraz miasto lenne - Wedlę właśnie. Nazwy wsi są dosyć przypadkowe i w większości nie mają głębszego znaczenia. Jest kilka wyjątków, które mają swój wątek w historii miasta, ale ich znaczenie często może okazać się ukryte. Poniżej zostawiam mapę w skali dopasowanej do artykułu. Po kliknięciu w obrazek będzie można zobaczyć mapę w pełnej rozdzielczości.

XPdT9BLA.png

K
olejnym efektem moich prac jest plan miasta Wedla. Najwięcej pracy było nie ukrywam przy nazywaniu ulic. Jest co prawda dużo ulic, których nazwy są kompletnie randomowe, jednakże duża część z nich nawiązuje do tradycji zarówno wedlowskiej, baridajskiej jak i sarmackiej. Są nawiązania do zdarzeń w przeszłości, do osób, do miejsc. Nawet do cytatów! Początkowo plan miasta miał wymiary, że Instytut Magazynowania Grafik im. Martwych Pikseli nie chciał go wciągnąć, dlatego musiałem zmniejszyć subtelnie rozmiar. Mam nadzieję, że nie wpłynęło to znacząco na jakość tekstu znajdującego się na planie. Nie ukrywam, nie mam żadnego edytora grafiki wektorowej - Inkscape jakoś nie chce współpracować, a na inny mnie nie stać. Dlatego wszystko jest wykonane w GIMPie. Tak jak przy poprzedniej, w tym przypadku również po kliknięciu w obrazek zostaniecie przeniesieni do planu w pełnej rozdzielczości.

kQCaeUNb.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 570,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Konrad Jakub Arped-Friedman, Mateusz Quadina, Erik Otton von Hohenburg, Jan Sapieha, Michelangelo Piccolomini, Severin von Verwaltung-Rentner, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Filip I Gryf
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Szanowni Państwo, których interesują dalsze losy Wedli! (oraz tych, którzy mają je całkowicie w poważaniu)
Raczej te pierwsze! :-D
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Wstęp zaiste uroczy!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Wstęp pierwsza klasa, artykuł też tak więc daję serduszko i tantiemowy komentarz.

[w] (z) poważani(u/em) [niepotrzebne skreślić]
Odpowiedz Permalink
Jan Sapieha
Lubie taki poziom rozkminy. Pewność siebie i uliczne doświadczenie wzięły górę.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Sarmacka Partia Faszystów Językowych stanowczo żąda, by ulica Republikan została zamieniona na Republikanów. W przeciwnym razie nasze bojówki rozpoczną cykliczne wybijanie witryn sklepowych na tejże ulicy.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@RemigiuszL

Serdecznie informuję, że bojówki nie będą miały co robić. Na tejże ulicy jest tylko jeden sklep, zamknięty, który i tak na już wybite witryny :D

A tak na poważnie, to dziękuję za uwagę, poprawie jak już będę umieszczał mapy na podstronach Wedli.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.