Komunikat Prasowy KSZ Nr 1/2009
Seria wydawnicza: Komunikat prasowy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
NMTba960.pngKOMUNIKAT PRASOWY KSZ
NR 1/2009

W związku z tym, że w Książęcych Siłach Zbrojnych oprócz intensywnych ćwiczeń wojskowych, z których relacje można znaleźć w prasie wojskowej dość dużo spraw w ostatnim okresie czasu omawianych jest w zaciszu gabinetów Dowództwa i Sztabu Generalnego KSZ postanowiłem wystosować do społeczeństwa ten komunikat.

Prasa wojskowa przez specjalistyczne agencje wojskowe Żołnierz Sarmacki oraz Wieści z poligonu jest wydawana jest regularnie i z tego tytułu nie wydaje mi się by konieczne były dodatkowe wyjaśnienia, więc skupię się na innych istotnych sprawach, a Was ewentualnie mogę tylko zachęcić do lektury.

C9Tn4t7H.gif

Pierwszą istotną sprawa jest poruszona przez Hetmana Wielkiego Marszałka Sarmacji Gotfryda Slavika de Ruth służba wojskowa obywateli, których państwo nie wchodzi w skład Księstwa Sarmacji, a więź z Sarmacją wynika z podpisanej umowy międzynarodowej, której nie da się porównać np. do podpisanego miedzy Królestwem Baridasu, a Księstwem Sarmacji Traktatu Unii na mocy którego Baridas przekazał uprawnienia władzy centralnej pod urzędy Księstwa Sarmacji. Rozmowy są w toku, a żołnierzy zainteresowanych kontynuacją służby wojskowej uprasza się o cierpliwość.

Kolejną sprawą jest wznowienie prac związanych z uzupełnieniem oraz wydaniem nowych książeczek wojskowych, które trafiły do gmachu Książęcych Sił Zbrajnych, a pierwotnie znajdowały się na stronie wykonanej dla potrzeb KSZ. Dzięki rozmowom prowadzonym z byłym Hetmanem Wielkim Marszałkiem Sarmacji w rezerwie Jackiem von Horn, który starał się motywować mnie do pracy (za co mu jeszcze raz niezmiernie dziękuję) oraz dzięki uprzejmości Radcy Naczelnej Izby Architektury Diuka Krzysztofa Czuguł-Chana (również jeszcze raz serdecznie dziękuję) udało się odtworzyć większość książeczek wojskowych, których jest obecnie 81. Jak już pisałem trochę brakuje, a implementacji panelu do tworzenia nowych i aktualizacji wydanych książeczek wojskowych.

W czasie prac związanych z książeczkami wojskowymi pomyślałem, że dobrze by było gdyby można było wprowadzić nowe regulacje prawne w stosunku do żołnierzy, którzy aktualnie nie pełnią służby czynnej. W związku z tym tymczasowo (by stan ten bardziej uwypuklić) postanowiłem pogrupować żołnierzy na trzy stany:

  • żołnierzy w służbie czynnej;
  • żołnierzy w rezerwie;
  • żołnierzy w stanie spoczynku.

Nie ma powodu omawiać żołnierzy w służbie czynnej, ale za to pojawia się potencjał w grupie tzw. żołnierzy rezerwy, których obecny stan zgodnie z książeczkami to 40, a wiec połowa wystawionych do tej pory książeczek wojskowych. Co więcej, w grupie rezerwistów jest aż dwóch Marszałków Sarmacji, dwóch generałów i kontradmirał, a także pięciu pułkowników i komandorów. Słowem ogromny nie wykorzystany potencjał, po który można by na przykład sięgnąć w sytuacjach zagrożenia kraju lub innych szczególnych okolicznościach (o ćwiczeniach rezerwy nie wspomnę). Być może pomysł ten doczeka si już niedługo praktycznej realizacji.

Jeśli chodzi o żołnierzy w stanie spoczynku to wstępnie do tej grupy zakwalifikowałem żołnierzy, którzy przeważnie są już trwale nieobecni lub ich służba wojskowa zakończyła się "wieki temu". Tu od razu zaznaczę, że myślę iż stan spoczynku w Sarmacji nie powinien ściśle odzwierciedlać tego co dzieje się w nie istniejącym realu.

Ostatnią kwestią, którą chciałbym poruszyć jest strona WWW Książęcych Sił Zbrojnych. Ubolewam nad tym, że w chwili obecnej nie wszystko jeszcze działa tak jak powinno, ale myślę, że sukcesywnie konkretnych danych będzie przybywać. Obecnie w miarę aktualne jest dowództwo oraz umundurowanie, a po zakończonym procesie związanym z reorganizacją KSZ zostaną zaktualizowane wojska bojowe. Co dalej? Myślę, że trzeba będzie zrobić porządek z wszystkimi wydanymi rozkazami.


0982tpVN.jpg
Naczelny Dowódca KSZ i dowództwo.

GyZmcpV4.jpg
Umundurowanie KSZ.

Mhc7QJr3.jpg
Wojska Bojowe.

5v4zlYGv.jpg
Rozkazy w KSZ.


PS: Gdyby okazało się, że jest większe zapotrzebowanie na mundury wyjściowe to proszę o kontakt poprzez Pocztę Konną lub wpis poniżej, a postaram się zamówić większą ilość mundurów takich jak ten, a przy okazji może i mi uda się obszyć swój.(-) gen. dyw. Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana Wielkiego-Dowódca Wojsk Bojowych
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr III Łukasz, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
8 912,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Piotr III Łukasz, Jan Sapieha, Daniel Szekeres, Thomas von Lisendorff, Julian Fer at Atera, Gustaw Fryderyk, Gotfryd Slavik de Ruth, Paulus Buddus, Baszar Svensson at Atera, Król Patryk I Labacki, Jack von Horn.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Chochlik się zrobił w tytule. 1/2019 :)
ale cieszy mnie, że pana Generał dał wyraz, pracy którą "wykonujemy poza poligonami". Jest ona, mnie spektakularna; nie mniej, bez niej, nie da się funkcjonować...
Permalink
Jack von Horn
Powiem że bez administracji i archiwum nie ma historii KSZ a bez historii to nie ma KSZ :-) Jako były Hetman cieszę się z tego, że się udało z Książeczkami i administracja działa. Jeżeli potrzebna jest jakaś pomoc w odtwarzaniu Historii służę pomocą gdyż posiadam dosyć sporą bazę rozkazów Hetmana (skrzętnie zbieraną w odmętach internetów).
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.