Kowen, Sorcha Raven, 20.02.2019 r. o 18:04
Wiara, nadzieja i magia
Seria wydawnicza: Ciuad de Bravo

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
M
ój umysł jest moim kościołem (Mi mente es mi iglesia).

Los Companeros i Las Companeras!
Hola Amigos!

W Ciuad de Bravo oprócz sfery przyziemnych obowiązków i pragnień jest strefa duchowa, bardzo ważna, aczkolwiek niewidoczna na pierwszy rzut oka.
Bardzo istotną rolę w życiu każdego mieszkańca zajmuje wiara w Wó-Da oraz zawiązane z tym tradycje.
W Ciuad de Bravo istnieje ukryty wśród gór i niedostępny dla zwykłego wczasowicza zakątek, gdzie mnisi Wó-Da dbają o zachowanie równowagi między człowiekiem a naturą.
Ze słabych i strachliwych ludzi potrafią zrobić prawdziwych wojowników wiary, często niedoceniani i zapomniani w swym wysiłku szerzenia wiary i sprowadzania miejscowej ludności na jedyną słuszną drogę.Wieczorami zazwyczaj senne pueblo zamienia się w "szepczące głosy" (voces susurrantes). To czas, kiedy można spotkać domorosłych szamanów oferujących swoje usługi. O świcie ulice pustoszeją. Jest jednak jedna noc w roku, kiedy nikt nie odważy się po zmroku wyjść choćby przed własną hacjendę, to czas, kiedy niebo przybiera bananowy kolor, a wszystkie owocujące bananowce rodzą el fruto de satanás (owoc szatana). To banany ciemne w piekielnym kolorze, a ten, kto go zje, zostanie żywcem spalony.

M2729g9z.jpg

W taką mroczną noc, raz w roku wszyscy spotykają się na skraju lasu i idą z pochodniami w stronę gór, gdzie mieszka Primera Bruja, tam czekają do rana, a w tym czasie pod okiem wiedźmy oddają się szamańskim rytuałom w celu oczyszczenia nocy i oddalenia złego.
4Oms4wjl.jpg

Dlatego, jeśli przypadkiem trafisz na el fruto de satanás , bądź ostrożny, licho nie śpi :)

Hasta luego Amigos!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Gustaw Fryderyk.
Serduszka
8 102,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Jan Sapieha, Cudzoziemiec 1, Łukasz Kwiatkowski, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Baszar Svensson at Atera, Albert Jan Maat von Hippogriff, Mateusz Quadina, Król Patryk I Labacki, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Rytuały i rum "El Presisente" to coś co w Ciuad de Bravo najlepiej działa na ciało i duszę :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
Wiara, nadzieja i magia
Czy z tego urodzi się jakaś miłość, bo tylko tego brakuje do kompletu? ;)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
@JulianF w Ciuad de Bravo miłość czyha w każdym zaułku, wystarczy otworzyć serce, zatem do dzieła, a nóż znajdziesz swoją Carmen :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Droga wódownika nie jest mi obca, ale w zabobony nie wierzę... Proszę mi wysłać 10kg tych el fruto de satanás - może mnie trochę ogrzeją.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Zapraszam do nas w tę bananową noc amigo, sam sobie nazbierasz.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.