Komunikat Prasowy KSZ Nr 2/2019
Seria wydawnicza: Komunikat prasowy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
NMTba960.pngKOMUNIKAT PRASOWY KSZ
NR 2/2019


W uzupełnieniu informacji, o których pisałem w poprzednim komunikacie pozostała jeszcze jedna sprawa związana z organizacją ćwiczeń w Książęcych Siłach Zbrojnych. W związku z tym, że jest to dość złożone zagadnienie postanowiłem omówić je oddzielnie.

W ubiegłym roku zastanawiałem się jak usprawnić proces szkolenia żołnierzy i przypomniała mi się gra, którą pod nazwą LABIRYNT. Zasady gry w 2017 roku opracował JKW Tomasz Ivo Hugo, a jej przebieg rozgrywany był na forum, gdzie każdy gracz miał wydzielony osobny wątek, w którym się poruszał decydując o kierunku swojej wędrówki.

W grudniu 2017 roku postanowiłem spróbować w podobny sposób zorganizować ćwiczenia dla żołnierzy i na bazie dostępnych map wykonałem mapę ćwiczebną, której fragment zamieszczam poniżej by nie zdradzać zbyt wielu szczegółów.


1dMOpg2b.png

W związku z tym, że ćwiczenia planowałem realizować jako element szkoleniowy z elementami rywalizacji zdecydowałem się na utworzenie specjalnego ukrytego działu, do którego dostęp uzyskiwali by wyłącznie ćwiczący żołnierze.

Dla zwiększenia elementu każdy z ćwiczących z założenia ma widzieć tylko własne działania, które w uzupełnieniu informacji otrzymanej "od pododdziałów rozpoznania" tj. prowadzącego ćwiczenie wymagały by podjęcia decyzji o wykonaniu następnego ruchu po przeprowadzeniu kalkulacji zysków i poniesionych strat.

Tu sprawa trochę się komplikuje ze względu na czas potrzebny do przygotowania różnych scenariuszy. Ćwiczący miał by do wyboru 2-3 możliwości, z których powinien wybrać najbardziej optymalną w stosunku do przydzielonych sił i środków pola walki.

Mam nadzieję, że uda mi się optymalnie dostosować poszczególne elementy ćwiczenia tak by je później można było wykorzystywać w innych ćwiczeniach jako moduły.

Ćwiczenia rozpoczynać się mają wprowadzeniem w tak zwaną sytuację taktyczną tj. omówieniem sytuacji politycznej, której eskalacja prowadzi do konfliktu zbrojnego i podziału na "wojska czerwonych" i "wojska niebieskich".


T7T5m3fC.jpg
foto. materiał poglądowy nie związany z powyższym tematem, który pochodzi z tego źródła.

Ciąg dalszy nastąpi (taką mam nadzieję). Propozycje, pytania itp. proszę umieszczać w Poczcie Konnej, pod komunikatem lub w każdym innym miejscu, a może uda się je wykorzystać.(-) gen. dyw. Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana Wielkiego-Dowódca Wojsk Bojowych
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gustaw Fryderyk.
Serduszka
8 400,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec 1, Mateusz Quadina, Gustaw Fryderyk, Filip I Gryf, Januš Allan von Hippogriff, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Daniel Szekeres, Baszar Svensson at Atera, Albert Jan Maat von Hippogriff, Henryk Wespucci, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Jack von Horn.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.