Dwór Książęcy, Helwetyk Romański, 02.04.2019 r. o 11:21
Komunikat w sprawie regencji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
 
a0j0BivD.png


J
E G O   K S I Ą Ż Ę C A   M O Ś Ć   P I O T R   I I I   Ł U K A S Z   powierzył mi dzisiaj sprawowanie urzędu Regenta Księstwa Sarmacji. Zaniepokojenie nieobecnością Księcia jest zrozumiałe. Jego Książęca Mość przechodzi obecnie rekonwalescencję po trzykrotnej hospitalizacji. Jego problemy zdrowotne rozpoczęły się na początku lutego i trwały, z różną intensywnością, do ubiegłego tygodnia. Uspokajam, że stan zdrowia monarchy jest już dobry. Jego Książęca Mość potrzebuje kilku dni na powrót do pełni sił. Do tego czasu będę wykonywał jego kompetencje, obowiązki i zadania w zakresie niezbędnym dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Państwa. We wszystkich sprawach niecierpiących zwłoki uprzejmie proszę o kontakt za pośrednictwem Poczty Konnej.

Vivat Sarmatia!

LwuAS4fs.png

(—) Helwetyk książę Romański,
Regent Księstwa Sarmacji.
 
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
12 400,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin Verwaltung-Esteladio, Andronik, Piotr III Łukasz, Filip I Gryf, Adam Jerzy Piastowski, Henryk Leszczyński, Joanna Izabela, Andrzej Fryderyk, Erik Otton von Hohenburg, Antoni Kacper Burbon-Conti, Januš Allan von Hippogriff, Julian Fer at Atera, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Daniel Szekeres, Baszar Svensson at Atera, Król Patryk I Labacki, Michaś Elżbieta II, Peter West.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Bardzo dobra wiadomość w tym sensie, że kończy okres niepewności, w jakim się znajdowaliśmy.
Odpowiedz Permalink
Andronik
Nieoczekiwany zwrot akcji. Witamy WKW z powrotem w księstwie!
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Szkoda, że informacji nie było tak długo. Zdążyliśmy w tym czasie skutecznie zawnioskować o referendum ws. opróżnienia Tronu. Jeśli JKM rzeczywiście wróci do piastowania swoich obowiązków, z nieukrywaną przyjemnością zagłosuję "przeciw".
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@Seweryn Brak informacji wynikał, wedle mojej najlepszego rozumienia sytuacji (bo już niekoniecznie wiedzy), z samych powodów opisanych w komunikacie. Niewątpliwie jednak istnieje pole do poprawy procedur w takich sytuacjach jak obecna.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Vivat! Zgadzam się z przedmówcami, zabrakło informacji. Teraz wiem i, jeśli wszystko wróci do normy, to uważam za bezcelowe opróżnianie tronu. :-)
Vivat JKM Piotr III Łukasz!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
To zdecydowanie najlepsza wiadomość ostatnich dni napawająca optymizmem.

Co do ustalenia procedur wspomnianych przez JKW myślę, że nie jest to konieczne. Dobrym zwyczajem niech będzie jednak posiadanie jakiejś alternatywnej grupy kontaktowej do zaufanych osób (czy to fb, nr tel. WhatsApp, itp, itd.). Na wypadek nieprzewidzianych okoliczności znacznie łatwiej będzie można poinformować, że się niedomaga ze zdrowiem, z czasem, z czymkolwiek. Nie wspominając już o Discordzie, którego apkę można zainstalować na telefonie.

Jesteśmy tylko ludźmi, a jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach. Najgorsza jednak informacja, to brak informacji.

A Księciu życzę szybkiego powrotu do zdrowia i rychłego rzucenia się w wir codziennych obowiązków zza domowego zacisznego kąta. Bo jak wiadomo nic tak kojąco nie działa na człowieka jak siedzenie na L4 i ślęczenie na Kaesach od rana do nocy :P
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Rehabilitacja rehabilitacją, ale jednak żyjemy w czasach, gdzie można wejść na chwilę i napisać: Słuchaj, mam problem że zdrowiem i potrzebuję regencji żeby nie było dramy.

Wszedłem dzisiaj po jakimś czasie i odrazu zaśmierdziało mi tchurzem.

JKM, życzę powrotu do zdrowia
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Tchórzem xd
Odpowiedz Permalink
Andronik
Tchórzem to, myślę, w każdych okolicznościach byłoby zbyt dużo powiedziane. Przed czym JKM miałby niby tchórzyć? W krąg podejrzeń obok problemów zdrowotnych wchodziło zmęczenie materiałem, ale to byłaby zupełnie ludzka sprawa.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
@Vann wina dziwnej autokorekty :(
Owy stan Księstwa pokazuje, iż JKW TIH był najwybitniejszym Księciem. Nawet z łezką w oku :D wspominam JKW
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
... a potem się rozsypało z łysym
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Nthiefs z JKW TIH to prawda, ale nie możemy oceniać Księcia - nie wiem, czy w przypadku cięższych problemów zdrowotnych miałby Pan czas nawet na taką informację.
PS wracacie do KS-ów? Sądzę, że warto ;)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Przejrzałem fora to niestety są tu dna i wodorosty. Przykro, bo poniekąd mnie ukształtowała Sarmacja.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
@AlbertJanMaat wypadki się zdarzają, ale nie może to doprowadzać Księstwa do upadku. JKM był kilkukrotnie w księstwie
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Wodorosty mogą być bardzo dobre dla zdrowia https://www.kuchnieswiata.com.pl/wodorosty-morskie-skarbnica-zdrowia-i-urody
Co do meritum, życzę Księciu powrotu do zdrowia - faktycznie jednak, w dzisiejszych czasach prawie zawsze jest możliwość poinformowania kogoś z Sarmacji, że dzieje się coś niedobrego i nie można być obecnym. Ja pamiętam te dziwne czasy, kiedy nie było komórek, ba!!! nie było Internetu. Ale działała poczta, a nawet były budki telefoniczne. I można było się jakoś porozumieć...
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
Wreszcie jakaś oznaka życia JKM. Oby wrócił z powrotem do nas w najbliższym czasie.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Cytuję:
Ja pamiętam te dziwne czasy, kiedy nie było komórek, ba!!! nie było Internetu. Ale działała poczta, a nawet były budki telefoniczne. I można było się jakoś porozumieć...

Ooo tak te czasy również i mnie nie są obce. Padło hasło na trzepaku po obiedzie i nie było bata nie przyjść :D Może trzeba by stworzyć inicjatywę typu Sarmacki Trzepak, kto wie.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Nie, nie zawsze da się skontaktować z kimś, nie zawsze też Sarmacja jest najważniejszą rzeczą w danym momencie. Prosiłabym jednak o wyrozumiałość, bo chociażby "trzykrotna hospitalizacja" wskazuje, że zwykła grypa to nie była.
Księciu życzę powrotu do zdrowia. ;)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
WKM, szybkiego powrotu do zdrowia!
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Nthiefs niech Pan nie przesadza. To nie jest doprowadzanie do upadku, a tylko przejściowe problemy organizacyjne. Dalibyśmy sobie jakoś radę. Cieszę się jednak z powrotu JKM - dzisiaj chyba każdy Sarmata poczuł wyraźną ulgę.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Vivat! Niech żyje!
Odpowiedz Permalink
Tutmozis Grenlandzki
Życzę zdrowia Jego Książęcej mości.
Permalink
Michaś Elżbieta II
Najlepsze to rozwiązanie obecnej, trudnej sytuacji. Księciu życzę zdrowia!
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Dziękuję wszystkim za życzenia!
Zdrowie już jest, pozostaje nabrać trochę sił, ale zaczynamy urzędowanie.
Ogromne podziękowanie dla Jego Książęcej Wysokości Helwetyka Romańskiego, wielmożnego Marcelego z Ossolińskich Bordońskiego oraz poważanego
Seweryna Santeckiego za sprawowanie regencji wystosują oddzielnie
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.