SF1 | Drugi sezon F1 zakończony! Relacja

Witajcie fani ściganek!

O
statni - siedemnasty - wyścig drugiego sezonu F1 (drugiego na platformie igpmanager.com) zakończył się w iście spektakularny sposób. Faworyci i ścigający ich kierowcy ze stajni pod znakiem stosów rozpalanych na cześć Sigmara skopali dobór opon i zostało im ściganie się z wiatrem (i ze sobą) a nie walka o pierwsze miejsce w tym wyścigu.

P
o kwalifikacjach walczący o swój drugi tytuł William Robinson zajmował 4 miejsce tuż za obydwoma bolidami Zakonu Sigmara i swoim kolegą z Kombinatu, który wywalczył pole position. Różnica między pierwszym a czwartym kierowcą wyniosła 0.072 sekundy!
Kolejny kierowca - Wróbel z Far North Racing uplasował się na piątej pozycji startowej mając niemal 0,2 sekundy straty do Robinsona. Zapowiadało to niesamowitą walkę pomiędzy kierowcami którzy walczyli i o tytuł zespołowy i indywidualny.

J
ednak życie pisze inny scenariusz. Słupek rtęci wciąż rośnie a opon zmienić już nie wolno.
Pierwsza czwórka (Kombinat i Zakon) startuje na oponach z supermiękkiej mieszanki (oznaczenie SS), która dosłownie klei się do asfaltu. Przy czym Kombinatorzy na pierwszym i drugim pit-stopie zmieniają gumy na miękkie (S) a Zakon na pierwszym powtarza SS a dopiero potem S.
Far North Racing, który zanotował fantastyczne przebudzenie w połowie sezonu i zaczął doganiać czołówkę startuje na miękkich (S) mając w planie zmianę na pośrednie (M).

P
ogoda pokazała, że opony pośrednie czyli popularne M-ki były najlepszym wyborem tego dnia i cała stawka już na pierwszych okrążenia się po prostu przetasowała. Ci, którzy jechali na eSeSkach bardzo szybko tracili a opony zużywały się w dramatycznym tempie. Jeszcze "eSki" czyli opony miękkie jakoś dawały radę...

Ale do brzegu. Ostatecznie w tym wyścigu Zakon nie odrobił brakujących 11 punktów do zwycięstwa drużynowego a Robinson pomimo tego, że przyjechał za plecami Halla spokojnie obronił swoje drugie mistrzostwo. Oto jak wyglądała kolejność na mecie:
S6R86er3.png

I ostatecznie klasyfikacja generalna zespołów:
6rZdGpGg.png

A tak wygląda tabela kierowców na koniec sezonu. Z uwagi na możliwość dokonywania transferów w trakcie sezonu to w niektórych zespołach występuje więcej niż dwóch kierowców:
O9wHXsYA.png
Km6cvpw3.png

P
ierwszej trójce zostają wręczone gustowne puchary:
William Robinson (Kombinat Racing Team):
zloty.png

Diogo Hall (Zakon Sigmara Młotodzierżcy):
srebrny.png

Jakub Wróbel (Far North Racing):
brazowy.pngZ
apraszam wszystkich chętnych do startowania z nami. Wystarczy zarejestrować się na platformie igpmanager.com i odszukać ligę: "Sarmacka liga F1". W tej chwili mamy okres międzysezonowy i jest 9 dni do pierwszego wyścigu trzeciego sezonu.
Ważna uwaga! Jeśli ktoś już ma konto w igpmanager.com i staruje w innej lidze to niech zwróci w której dywizji startuje. Jeśli w Rookie to niech wbija do nas, jeśli w innej to niestety ale jest nas jeszcze za mało i po prostu w Pro i w Elite sobie nie pojeździ...

Pozdrawiam
Vhris
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
4 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Helwetyk Romański, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr III Łukasz, Januš Allan von Hippogriff, Julian Fer at Atera, Mustafa Owski.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.