DMS w szachach: Olimpia-Unia - Szach Harz
Seria wydawnicza: Aktualności

vGbY00pl.png
W zakończonym dziś meczu o drużynowe mistrzostwo Sarmacji w szachach Olimpia-Unia Grodzisk pokonała Szach Harz 3:1 i została pierwszym mistrzem. Mecz odbywał się równolegle w Grodzisku, Angemoncie i Harzu.

Na spotkanie udało się zmobilizować 7 uczestników, co jak na lipiec jest niezłym rezultatem. Po stronie O-U punktowali Santiago Vilarte, Alfred Fabian von Tehen-Dżek oraz Joahim von Ribertrop, pokonując po 2-0 odpowiednio: Firankę, Gustawa Fryderyka von Hippogriffa i Filipa von Sarma. Punkt dla Szacha zdobył Mat Max von Salvepol, pokonując na czwartej szachownicy grającego drugi raz Joahima 2,5:0,5. Większość meczów dostępnych jest tutaj:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=116&t=28397&p=314236#p314236

Trzeba zauważyć, że całe wydarzenie udało się dość szybko rozegrać. Być może dzięki temu że od ogłoszenia pomysłu przez rekrutację do początku meczu minęły wręcz godziny. Poprzednim razem niektórzy mogli zwyczajnie zapomnieć, że się zgłaszali...

Było to jedyne wydarzenie szachowe, jakie zaplanowano na lipiec, wobec ogólnego wakacyjnego spadku aktywności. Obecnie na pierwszy plan będzie się wysuwać planowana liga szachowa, która wystartuje zapewne we wrześniu.
G8L6SQ21.jpg

Ugruntowało się już rozgrywanie turniejów i meczów na portalu chess.com. Tam też ma powstać klub reprezentujący Sarmację, o którym mówiono już wiosną. Czynniki realowe to opóźniały, ale klub powinien być powołany jeszcze teraz, podczas wakacji. Marzeniem byłyby w miarę regularne treningi, ale na to na razie się nie zapowiada.
Mecz oczywiście dał też ogląd siły gry poszczególnych zawodników, więc na drugi raz zapewne podzielimy się inaczej - a może dojdzie ktoś nowy? ;)

Alternatywą są turnieje dwójek - można w ten sposób urozmaicić rywalizację, chociaż zwiększa się też wtedy znaczenie graczy, którzy wybijają się ponad stawkę. W ramach ligi trzeba będzie zmieszać różne formuły i rodzaje turniejów, bo w ten sposób uzyskamy rywalizację bardziej wyrównaną i ciekawszą dla samych uczestników.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
4 211,00 lt
Ten artykuł lubią: Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Joahim von Ribertrop von Sarm, Peter West, Filip I Gryf, Tomasz Ivo Hugo, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Olimpia-Unia Grodzisk, tak trzymać!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Ale żeby siarczek dimetylu w szachach? Ktoś tu musi zmienić dietę.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.